Cheops a Sluneční pyramida

1. díl cyklu Romány o pyramidách. Barvitý historický román ze starého Egypta z období dospívání budoucího faraona Cheopse otevírá široce koncipovanou pentalogii Romány o pyramidách. V Egyptě roku 2600 před naším letopočtem probíhá boj o moc a vládu nad celou zemí. Umírající král Snofru ještě neoznámil jméno svého nástupce. Dědicem trůnu je princ Cheops, o vládu nad Egyptem usiluje však i jeho nevlastní bratr Nefermaat. Snaží se všemi prostředky dosáhnout svého cíle a Cheopsův život se ocitne v ohrožení. Princova matka Hetepheres předvídá nebezpečí, které synovi hrozí a posílá jej do města Heliopole, aby pod dozorem starého kněze získal zkušenost a duchovní sílu. Cheops je nyní připraven vládnout svému lidu, ale Nefermaat se ještě nevzdal úmyslu stát se faraonem, bohem na zemi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33686/cheops-a-slunecni-pyramida-33686.jpg 4.215

Romány o pyramidách 1.

Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno

Khéops et la pyramide du Soleil, 1998

Kniha Cheops a Sluneční pyramida

lábuska1
24.11.2020

Sice se moc o Cheopsovi neví,ale díky této pentalogii máme možnost poznat alespoň střípky z jeho života.Kniha se mi cetla velmi dobře,svižně napsáno a už se těším na další díly.

Jindřiška
23.11.2011

náhodou jsem spisovatele Guye Racheta objevila v knihovně, půjčila jsem si celou pentalogii a po přečtení prvního dílu, bude pravděpodobně zařazen mezi oblíbené, škoda, že toho nenapsal více.