Rok hyeny

Rok hyeny https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444278/bmid_rok-hyeny-j7L-444278.jpg 4 27 6

Semerket série

Píše sa rok 1153 pred Kristom. Pyramídy majú už 1500 rokov a kráľ Tutanchamón je dvesto rokov mŕtvy, keď neznámy páchateľ zavraždí a hodí do Nílu napoly slepú tébsku kňažku Hetefras. Dvor Ramzesa III. rozbieha vyšetrovanie, ktoré má navonok podporu na najvyšších miestach.

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Alpress

Year of the Hyenas , 2005

Dédečko75
09.02.2024 4 z 5

Velmi lehké čtení, za mě jde to

Gracinka
17.08.2023 3 z 5

Trošku jsem se nudila. Čekala jsem více napětí a rychlejší spád.

Nočnípták
18.11.2018 2 z 5

Zpočátku se kniha tvářila jako historická detektivka. Postupem času se však děj proměňoval. Našla jsem zde od všeho trochu. Byli zde spiklenci, vrazi, umělci, alkoholici, zloději i duchové. Také láska, sex, závist. Nemohu říct, že by se mi kniha vůbec nelíbila. Četla se docela dobře. Pořád se něco dělo, chtěla jsem vědět co bude dál. Přečetla jsem ji za dva dny. Znovu bych ji ale už nečetla. Pokračování ovšem zkusím.

braunerova
29.10.2015 3 z 5

Z docela dobré historické detektivky se ke konci stal dobrodružný román pro děti a mládež - vyléčený alkoholik Semerket čelí magii a zachraňuje egyptskou říši.
Autor se inspiroval tzv. harémovým spiknutím na sklonku vlády Ramesse III., faraona 20.dynastie. Mimochodem v roce 2012 pokročila věda natolik, že se archeologové odvážili sejmout z královy mumie obinadla a zjistili, že Ramesse měl podřezané hrdlo.

jiri2737
31.07.2014 5 z 5

Velmi dobře napsané. Konec nádherně vygradovaný.

ivetamerth
03.07.2014 4 z 5

Super čtení. Zajímavý příběh plný napětí. Velmi dobře se četla.

historické detektivky starověký Egypt

Brad Geagley