Rok blba

Rok blba https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299512/mid_rok-blba-R6e-299512.jpg 3 65 32

Jmenuji se Adam Koza a jsem úspěšným držitelem červeného diplomu z oboru filozofie. Dokonce tak moc úspěšným, že jsem po dlouhém hledání práce nakonec skončil jako barman v kavárně. Ale nemyslete si, není to obyčejná kavárna. Říká se jí Svazarm a je hodně „retro“. Pracuji zde s mou milou kolegyní Maruškou, která se nikdy nesměje a pořád se jí chce umřít. Mou nejlepší kamarádkou je Beruška, která je něco jako baterka mého života, protože mě nabíjí pozitivní energií. Narozdíl od Marušky se Beruška směje pořád. Další z mých podivných kamarádů se jmenuje Tonda, což je přes den tvrdý chlap, pracující na stavbě, měnící se každý večer ve hvězdu pražských barů – zpěvačku a tanečnici Lolu. Taky nesmím zapomenout na svou matku. Je známou spisovatelkou a já jsem na ni hodně pyšný. Ona na mě ne. Myslí si totiž, že jsem úplný zoufalec. A můj otec? Nikdy jsem ho nepoznal a nemám ponětí, kdo to je. Usilovně po něm pátrám a slibuji, že ho najdu! No a pak jste tu vy! Právě držíte v ruce můj deník a jestli ho otevřete, čeká vás jeden rok v mém bláznivém životě. Prožijete se mnou každičký trapas (a že jich není málo), každý můj úspěch i pád a koneckonců i všechny moje lásky. Tak pěkné čtení! Rok blba je fiktivní deník mladého muže, kterého stíhá jeden trapas za druhým. Je to knížka, u které se budete smát nahlas a kterou přečtete jedním dechem.... celý text

tess.de.veles
02.01.2018 1 z 5

Tak moje mamka se u toho dost nasmala...Já teda skoro vůbec....Ani jsem knihu nakonec nedocetla.....Pro mě ztráta času....

katarina9k9
05.12.2017 2 z 5

mne sa moc nepáčila, podľa mňa nuda. Ale každému vyhovuje niečo iné.

k.evelin
27.11.2017 4 z 5

Skvělá oddechovka. Od srdce jsem se zasmála.

Hella
24.11.2017 3 z 5

Adamovy postřehy, příhody i glosy - dobré, občas (v zájmu čtenářské atraktivity) dosti přehnané, ale budiž. Množství gramatických chyb, a to zdaleka nejen ve shodě přísudku s podmětem - úděsné. A věcné chyby, to je teprve mazec: Vlastně jsem dodneška netušila, že Bibione je na pobřeží Středozemního moře.

EE
22.08.2017

Dobrá kniha, oddechovka na léto, četla se sama.

SimaS
10.08.2017

kniha Rok blba, je pohodvka, nic pořádně neřeší, ale zároveň vypráví o životě jednoho smolaře, kniha je zábavná, čtivá, na dovolenou úplně skvělá, doporučuji :)

zdenislava
13.07.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale spíš než radost, jsem po dočtení cítila smutek - úplně humorná mi nepřišla, ale možná jen všechno beru moc vážně ;-)

iška
28.05.2017 3 z 5

Nenáročné, ale s chutí jsem se zasmála.

roman5388
20.05.2017 5 z 5

velmi ctiva kniha, kazdy tam najde kus ze sveho zivota..

ela1972
09.05.2017 5 z 5

Úžasná kniha na dovolenou.

Davelka
19.04.2017

Dneska dorazila, takže hurá do čtení...

Klarinet
18.04.2017 3 z 5

První komentář u této knihy! To abych si dala záležet...vtipné, čtivé, oddychové! Ač žena, tak svět PhDr. Kozy mi byl blízký střetem dvou generací a životními okamžiky, které opravdu nevymyslíte. Skvělé postavy - Pavlínka, Beruška, Maruška, Jaroušek, matka a na závěr Sylvestr nebo Silvestr:) ! Doporučuji, budete se bavit a usmívat ještě i při psaní komentáře.