Rohy

Rohy https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506280/bmid_rohy-4Oz-506280.jpeg 4 532 532

Před rokem přišel Ig Perrish o jedinou bytost, kterou miloval. A nejen to, všichni si myslí, že je tím vinen právě on. Ráno po prvním výročí té strašné události se probouzí s kocovinou – a s rohy na čele. Je to jen halucinace nebo se skutečně stal tím děsivým ďáblem, za nějž už ho mnozí stejně pokládají? Rohy jsou nepříjemně skutečné a Ig záhy zjišťuje, že k nim dostal i zvláštní schopnosti, s jejichž pomocí může odhalit zrůdu, která zavraždila jeho lásku a zničila mu život. Hranice mezi andělem a ďáblem je však nebezpečně tenká.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

Horns , 2010

black.susi
15.06.2011 5 z 5

Stejně jako u Černé krabice i u Rohů jsem byla nadšená. Hill píše trochu jinak než jeho otec, ale nedá se říct, že hůř, smysl pro tajemnou atmosféru po něm určitě podědil. Scény ke konci knížky odehrávající se v prostředí staré slévarny byly podle mě naprosto úžasné a konec, přesto že nebyl nikterak zvlášť šokující, mě dostal. Jsem opravdu zvědavá, co nám Hill předvede do budoucna, protože jeho první dvě díla jsou opravdu skvělé.

Sirius
02.01.2011 5 z 5

spíš než horor je to thriller s menšími hororovými prvky, ale to nevadí, protože mi to líbilo a plným právem si to zaslouží pět hvězdiček. Je to hlavně kvůli tomu, že Hill neustrnul ve svém literárním vývoji a v porovnání s Rohy je Černá krabice jen vydařeným cvičením z workshopu pro mladé autory. Rohy dokazují, že Hill na to má a že je jedna z největších star mladé autorské generace, a že je rozhodně synem svého otce. I přes fakt, že od začátku víme, kdo je tu hlavní parchant a že nás nečekají nikterak šokující odhalení, se mi to líbilo. A to hlavně z toho důvodu, že postavy jsou tu tak živoucí a propracované, že mě až chvílemi přecházel zrak. Překvapivě mě pak nejvíc zaujal záporák, který se mi zdál nejvíc propracovaný a byl skutečná literární svině, i přes to si myslím, že by příště mohl Hill stvořit ještě lepšího. Každopádně tenhle mě uspokojil hodně a byl pro hlavního hrdinu důstojným protivníkem; sečteno podtrženo: Joe Hill se vrací s novým románem na pomezí thrilleru a hororu v němž neustrnul ve svém vývoji a dál nám dokazuje, že s ním musím na poli literatury počítat