Rodrigo Raubíř a neohrožený Špunt

Rodrigo Raubíř a neohrožený Špunt
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420505/bmid_rodrigo-raubir-a-neohrozeny-spunt-YxB-420505.jpg 4 14 14

Špunt je malý chlapec, který neví, co je strach. Potulný život loutkáře ho nebaví a nudí. Od rodičů stále slyší, co musí a nesmí, že něco nejde a že se něco nedělá. Sní o dobrodružném životě plném nebezpečí. A tu se jednoho dne dozví, že nedaleko něj žije rytíř Rodrigo Raubíř, kterého se bojí celé široké daleké okolí a příkopy jeho hradu lemují ohlodané vybělené kosti. Malý Špunt se rozhodne okamžitě: uteče z domova a vstoupí do Rodrigových služeb. Kniha o odvaze a strachu a o tom, že ne vždy jsou věci takové, jaké se na první pohled mají zdát, je určena především čtenářům od 7 do 10 let.... celý text

Pro děti a mládež Pohádky a bajky
Vydáno: , Portál
Originální název:

Rodrigo Raubein und Knirps, sein Knappe , 2019


více info...

Přidat komentář

Karcoolka2210
26.05.2022 4 z 5

Veľmi podarená kniha. Kniha je určená deťom od 8 rokov, ja som ju čítala predškolákom (5-6 rokov) a veľmi sa im páčila. Najlepšie bolo, keď začali používať slovo melanchólia, keď bol v triede niekto smutný, tak ako kráľ Kilián ;) Odporúčam.

martini.ce
08.06.2020 3 z 5

Četli jsme s prvňáčkem a čtvrťákem, líbila se nám.


StřeLenka104
26.03.2020 4 z 5

Moc dobře si vzpomínám jak jsem před časy propadla filmové sérii Nekonečný příběh, poté si přečetla knížku, pořídila si svůj vlastní medailon Orin (protože na knížce nebyl, což mě moc mrzelo) a hrdě ho nosila. Takže když jsem se dozvěděla o nové knize Michaela Endeho, musela jsem ji mít. Autor ale bohužel během psaní tohoto příběhu zemřel a nestačil ho tak dokončit. Otěže převzal až novinář, překladatel a autor knih pro děti Wieland Freund. Rodrigo Raubíř a neohrožený Špunt tak dostali konec, který si po právu zasloužili. Kniha na mě na rozdíl od Nekonečné příběhu působí víc dětsky, ale není to rozhodně na škodu, tedy pokud máte rádi dobrodružství a jste stejně infantilní jako já :)

Purple17
26.03.2020 5 z 5

Povedený příběh od autora Nekonečného příběhu. Malý Špunt se prostě ničeho nebojí, ani hrozivého loupežného rytíře,ke kterému jednoduše nakráčí do hradu s jasným cílem. Stát se jeho pážetem. Ale je loupežný rytíř opravu tak hrozivý nebo je to možná trochu jinak?
Kniha je proložena ilustracemi, které jsou povedené a hezky dokreslují příběh.

Ladasom
26.03.2020 4 z 5

Nebojácný Špunt se rozhodnete, že se stane zločincem a není nic lepšího než se učit od mistra, kterým se pro něj stane hrozivý a ukrutný rytíř Rodrigo Raubíř. Je ovšem Rodrigo tak ukrutný, jak o něm říkají zvěsti? Také tu máme princeznu, kterou je potřeba zachránit, nebo ne? To vše a mnohem více se dětský čtenář dozví v knize, která není jen o strachu, jeho objevování a překonávání. Je také o síle přátelství a rodiny. O podpoře, kterou si navzájem prokazujeme.