Rodinná dovolená

Rodinná dovolená https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502987/bmid_rodinna-dovolena-9NN-502987.jpg 4 88 29

Manželé Amber a Renzo mají krásný dům v Itálii, jejich byznys jen kvete a se dvěma dětmi vypadá jejich život naprosto dokonale. Beth s Niallem bydlí v Anglii – Niall je úspěšným autorem a Beth, která toužila po vlastní restauraci, zůstala doma, aby se starala o syny. Když Niall objeví na internetu nádhernou vilu ve slunném Maiori, navrhne, aby se zúčastnili „výměny domů“ s jiným párem. Přestože jejich dům v Anglii není zdaleka tak úchvatný, Amber s Renzem s výměnou souhlasí. Beth se těší na dovolenou u moře a čas strávený s rodinou. Pak ale najde v Ambeřině šatníku manželovu fotku a nato jí zavolá sousedka, že se jí na Amber něco nezdá. Kým je ve skutečnosti žena, kterou si pustila do života? A může Beth vůbec věřit svému muži?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Family Holiday , 2022

Pípasek
20.10.2023 5 z 5

Měla to být vysněná dovolená, dvou rodin založená na vzájemném prohození jejich domů v Anglii a v Itálii. Z počátku se celá transakce jevila celkem v pohodě, ale později se zvrhla v tragédii

Hvězdinka
07.10.2023 3 z 5

Více než polovinu knihy čtete to, co je v anotaci. Pak to nabere spád, ale je to tak překombinované, tolik 'náhod' během jedné rodinné dovolené, že z toho vznikla spíše podprůměrná kniha.

amcb
06.10.2023 3 z 5

Četla jsem a četla a čekala, jak se to vyvine. Dočkala jsem se až v poslední čtvrtině. Autorka nás dost dlouho napínala a pak šup a bylo hotovo.

xena2711
04.10.2023 3 z 5

Trochu naivní rodinný thriller. Jsem zvyklá knihy dočíst, jinak bych asi odložila.

zuzana2599
03.10.2023 4 z 5

Rodinná dovolená je rodinný psychologický thriller, čtivý, napínavý, hlavně od své druhé části, no pro mne je to příběh, který se mi z hlavy brzy vykouří. Dvě rodiny s dětmi si vymění v rámci dovolené svůj dům, manželé Amber a Renzo cestují do Anglie a Beth s Niallem zase na italské pobřeží. Když Beth najde v šatníku Amber fotku jejího muže Nialla, přestává mu věřit a stravuje ji podezření z nevěry...
Tento thriller slupnete jako malinu, nemá mnoho stran a dobře se čte.

SimonaP
30.09.2023 4 z 5

Kniha mě bavila moc, přečetla jsem ji za dva dny, zajímalo mě, kdo a proč za tím stojí. Akorát jsem nechápala, proč Beth chtěla neustále trávit čas se svým manželem, který byl absolutně nesnesitelný

Fleur213
21.09.2023 1 z 5

Měla jsem problém ztotožnit se s vypravěčkami. Beth mě svojí naivitou a hlavou strkanou do písku vyloženě štvala. Konec byl hodně divný, takový nedokonalý, useknutý. To, co se stane, stejně celou dobu tušíte. Jakýsi vypravěč mezi kapitolami mi tam přišel zbytečný a divný. Námět nebyl špatný, ale něco tomu chybělo, snad více drama nebo silnější hlavní hrdinka, či hlubší motivace jednání a rozhodování postav.

Renike
12.09.2023 5 z 5

Ja již thrillery nečtu, ale u te knihy jsem udělala výjimku, možná proto, že byla krátká a zajímala mě anotace. Nelituju, rozjelo se to hezky a ten konec přece byl nečekaný. A teď se raději vrátím k historickým románum ;D
Obálka mi nějak k příběhu nesedí.

mysterygirl
11.09.2023 5 z 5

Nejdřív se mi dej zdál takový nic moc ,bez šťávy, ale cca od poloviny knihy se to rozjelo

2020  83%Pravá matka
2023  73%Rodinná dovolená