Rodiče a děti

Další vydání knihy významného českého psychologa s předmluvou psycholožky a rodinné terapeutky Ludmily Trapkové. V době tak znejištěné, jako je ta naše, se jistě vyplatí sáhnout ke „klasice“, k níž dnes nepochybně patří i kniha Rodiče a děti slavného dětského psychologa profesora Matějčka. V téměř stovce drobných i šířeji rozpracovaných kapitolek, které provázejí nově narozeného človíčka až za práh jeho dospělosti, se autor zastavuje u problémů, s nimiž se setkává každá rodina. Přináší je na svět dítě, nesou si je však v sobě i rodiče. Tento zorný úhel – rodiče a děti – proto v Matějčkově práci jednoznačně převažuje. Kniha je určena především mladým rodičům, prarodičům, vychovatelům, pedagogům a koneckonců všem, kdož chtějí prostřednictvím dětského světa porozumět světu a životu vůbec....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/330894/rodice-a-deti-kCJ-330894.jpg 4.822
Literatura česká, Literatura naučná, Rodina
Vydáno · Vyšehrad

Kniha Rodiče a děti

JancaMia

Vynikající kniha v mnohém mi pomohlo s výchovou mých dcer

Knihomolová

Vynikající kniha. Pan Matějček patří mezi české klenoty na poli psychologickém i spisovatelském. Jeho knihy poučují, dojímají, hladí po duši. Kniha Rodiče a děti by se měla dávat ke každému novorozeneckému balíčku, který dostávají čerstvé maminky v porodnici. Místo všech těch reklamních letáčků, časopisů, kosmetických vzorečků, balení kojeneckých vod a dudlíků. Takové sešitové vydání, které by nebylo příliš nákladné na výrobu, ale udělalo by velkou službu každé novopečené rodině i společnosti.

sneli

Velmi univerzální počtení.

Magriva
16.05.2017

Čtivě, empaticky a citlivě napsaná kniha o rodině, vývoji dětí. Velmi pěkné jsou zde autentické kresby dětí z poradny. Říkám si, že nastávající (i stávající) rodiče by mohli procházet nějakým školením, které by jim ukázalo, čeho se vyvarovat (ne co mají a nemají dělat), protože i v této knize je patrné, že být dítětem nebo rodičem je vývoj, nedá se na to stoprocentně připravit, budete chybovat, ale aspoň budete vědět, co můžete dělat, aby to v rodině bylo lepší.

mikky1
10.05.2012

celkem dost psychologické čtení.