Rocambolo - vládca katakomb. Tajomné dedičstvo

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V knihe je vyrozprávaný príbeh dvoch nevlastných bratov odlišných pováh. Prvý, šľachetný vidí svet z lepšej stránky, verí v dobro a spravodlivosť. Druhý, spolčený s diablom používa tomu zodpovedajúce metódy, pri čom mu pomáha primladý, nerozvážny Rocambolo, budúci vládca katakomb. Statočný gróf Armand postupne prekazí všetky podlé plány svojho nevlastného brata Andreu a vyslobodí svoju milú zo zločineckých osídel. Tajomnosť, zastieranie skutočnosti znásobené podvojnosťou deja i postáv upútajú čitateľa. Popri zážitku z vďačného napínavého deja si čitateľ uchová obraz o nezmieriteľnom boji dvoch protikladných stránok skutočnosti - dobra a zla. Je to v rozličných obmenách stály základ ľudovej literatúry, teda aj románu Rocambolo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223933/rocambolo-vladca-katakomb-tajomne-d-223933.jpg 3.73
Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné

Vydáno: , Fatrin
Originální název:

Rocambolo - kníže katakomb. Tajemné dědictví, 1859


více info...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Rocambolo - vládca katakomb. Tajomné dedičstvo

encyklopedie
30.01.2018

...koukám, že night vyrůstal na tom stejném braku jako já
Také u mne budil pozornost Rocambolo /dokonce ty staroušky mám/
...a v Návratu vyšel jen první díl..........
bez hodnocení....to je jenom krásná vzpomínka

abcbobo
21.06.2015

Nejste jediný, i já jsem "vyrostla" na sbírce románů o Rocambolovi. Ještě dnes si pamatuji, že to byl pro mne nádherný napínavý svět (a že knihy byly v červené vazbě). Bohužel netuším, kam se při několikerém stěhování poděly.


nightlybird
04.09.2012

Nedávno jsem přidával svá stařičká vydání Arsena Lupina - při té příležitosti jsem si vzpomněl na dalšího velkého hrdinu (neváhám říct "Supermana 19.st") a sice Rocambola. S tím to skvostem francouzské, ne-li světové literatury jsem přišel do kontaktu ve věku pouhých 9 let. To, že jsem tady dnes s vámi, svědčí o tom, že již tenkrát jsem byl tvrdý chlapík, když jsem to dokázal přežít bez újmy na duševním zdraví. Už jsem se tady kdysi zmínil, že jsem každoroční prázdniny trávil na venkově. Strejda byl ajzboňák a mezi touto profesní skupinou kolovaly tenkrát kvanta literatury (pokud se to dá tak nazvat) různého druhu a kvality a strejda mi od kolegu tahal doslova metry knih (převážně to byly různá sešitová vydání ze začátku minulého staletí (pro mlaďochy - tenkrát vycházela řada knih, zejména okrajových žánrů, v podobě sešitů cirka o 30 - 50 stranách na pokračování, stálo to pár šupů, takže si to mohl dovolit každý - pokud se budou ceny knih zvedat tak , jak se stále zvedají, se možná některý nakladatel k této marketingové strategii vrátí), abych neprudil a byl ode mne pokoj. Takže jsem se v útlém věku seznámil se zmíněným Rocambolem, Nobodym, ale i Tarzanem, Biglesem a dokonce i Rasputinem, důvěrně jsem poznal Buffalo Bila, řadu kovbojů ale taky Toma Sharka. Pochybuji, že by se někdo z vás s Rocambolem setkal a tak tahle díla ani nehodnotím. Je mi jasné, že to musely být strašné slátaniny, já to tenkrát četl jako pohádky a přidal jsem to jen jako raritu - na druhou stranu bych v knihovně nějaký starý sešit jako vzpomínku snesl (ne ale zase tolik, abych vyrazil po antikvariátech). A abych se přiznal, překvapilo mne, že to někdo v současnosti vydal, vyšlo to tuším v Návratu v r.2000.