Robinson Crusoe

Robinson Crusoe https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141294/bmid_robinson-crusoe-pZh-141294.jpg 4 2074 213

Příhody dobrodružného jinocha na pustém ostrově. Dle původního díla D.Defoe zpracoval G.A.Gräbner.

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Mikuláš Knapp

Robinson Crusoe , 1719

Veggi
09.07.2017 4 z 5

Kniha po letech opět nezklamala : ) Čteno v rámci čtenářské výzvy (příběh odehrávající se na ostrově). Při čtění jsem si říkala, kolik takových "Robinsonů" asi bylo, ale nikdo nikdy je nenašel a oni umřeli buď na nemoci, nedostatek jídla, stáří či samotu ...

martunka
18.06.2017 5 z 5

Po letech jsem se za tímhle trosečníkem vrátila a zase mu "záviděla" jeho malý svět. Zase mě kniha nezklamala. Příběh jsem si užila stejně jako před lety.

Evaho73
09.06.2017 5 z 5

Túto knihu považujem za klasiku, ktorú by mal prečítať každy.

Klarka251
09.06.2017 4 z 5

Klasika která nikdy neomrzí :)

Adilajla
08.06.2017 5 z 5

Úžasná kniha !!

niknikita
01.06.2017 5 z 5

Kniha o lidské síle, kniha, která kráčí naší rodinou napříč generacemi.

PanTomina
10.04.2017 4 z 5

Jako dítěti se mi hodně zavrtala pod kůži. S odstupem času už to není tak silně emoční, ale dobrý lidský příběh je to stále.

jan14s
23.03.2017 5 z 5

Tak tuto knihu jsem četl tak často jak to šlo. Vždy jsem Robinsonovi záviděl jeho dobrodružství, při ohlédnutí zpět, ale není co závidět :)

Ema22
18.03.2017 4 z 5

Robinson byla láska mých dětských let. Četla jsem ho několikrát a nepřestával mě fascinovat. Ale přiznám se, začátek jsem dala jen dvakrát, při dalším čtení jsem vždy nalistovala ztroskotání.

MonikaJanka
09.03.2017 5 z 5

Klasika, ktorá nesklame.

dancadragneel
06.03.2017 4 z 5

Krásná kniha s překrásným popisem může, který se snaží přežít na ostrově. Rozhodně doporučuji.

Greengrass
26.01.2017 5 z 5

Snad první kniha, kterou jsem četla na jeden zátah. Krásný zážitek! Jen já, Robinson Crusoe a asi třista neštovic.
Děkuji knize, že jsem se nevěnovala škrábání a jen četla a četla, myšlenkami uprostřed oceánu...už je to ovšem kdysi, kdysi dávno...

Monike
02.01.2017 5 z 5

Skvela vzpominka na povinnou cetbu!

Brunnetka
29.12.2016 5 z 5

Poprvé jsem se s knížkou setkala díky etapovce na táboře :-) Plnili jsme a napodobovali jednotlivý události..... Teď jsem knížku přečetla pozorněji kvůli maturitě :-) Rozhodně lepší než např. R.U.R. nebo Spalovač mrtvol. Čte se to suprově! ;-)

Lenka1386
01.12.2016 5 z 5

Moje nejmilejší dětská knížka, která zabránila nudě na propršených dovolených.

Freedomova
09.11.2016 5 z 5

Prvně jsem ji četla ve škole, a pak ještě několikrát. Obvykle mi dělala společnost, když jsem nemocná musela ležet v posteli. Teď ji čtu malému synovi a chodí poslouchat i tatínek :)

kocour_mikeš
25.10.2016 4 z 5

Jako náctiletý jsem ji na ZŠ zhltnul a četl pak ještě několikrát :) Doporučuju dětem co čtou, je to prima dobrodružství!

Leome
17.10.2016 5 z 5

Ještě nikdy se mi nestalo, abych nějakou knihu četla dvakrát, nicméně, u Robinsona jsem tohle pravidlo porušila. Myslím, že hodnocení všech uživatelů vypovídá za vše: oblíbená kniha děti i dospělých lidí pro chvíle nepohody.

RudýOnkel
11.10.2016 4 z 5

Na můj vkus zdlouhavé popisy a příliš velká náboženská orientace. Autor si myslel, když Robinson musel čekat na záchranu něco přes 28 let, tak i čtenářovi to musí tak dlouho trvat než to přečte. Jinak pěkný příběh :)

KatChiss
25.09.2016 4 z 5

První díl byl napínavý, dobrodružný a zajímavý. Druhý díl už mi přišel plný zbytečných informací a dlouhých popisů. Kniha jako celek je ale napsaná krásným jazykem.