Robinson Crusoe

kniha od:


Koupit

Příhody dobrodružného jinocha na pustém ostrově.
Dle původního díla D.Defoe zpracoval G.A.Gräbner.

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141294/robinson-crusoe-pZh-141294.jpg 4.21694
Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Romány

Vydáno: , Mikuláš Knapp
Originální název:

Robinson Crusoe, 1719


více info...
Nahrávám...

Komentáře (180)

Kniha Robinson Crusoe

hambra1
02. července

Bohužel musím napsat, že tohle je druhá knížka v celém mém životě, kterou jsem nedočetla. Několikrát jsem ji odložila a znovu jí dala šanci, ale nedám to. Dlouhé pasáže o Bohu, Prozřetelnosti apod. je na mě prostě moc.

vas
29. května

Jako dítě jsem Robinsona povinně četl ve škole a kromě tehdejších působivých ilustrací Zdeňka Buriana mě kniha nijak zvláště nezaujala. Teprve později jsem ocenil ten báječný příběh muže, vzdorujícího těžkým podmínkám na ostrově. Romantika až na půdu, ale zároveň střízlivě pojatá. Defoe byl vážně vynikající vypravěč - zkuste napsat romantický příběh bez milostného vztahu - a myslím, že nakazil virem dobrodružství hodně lidí.


Holkaodkoní
15. května

Knihu jsem četla v rámci povinné četby. Má krásný příběh a moc mě bavila (stejné jako většina knih). Určitě doporučuji.

Akjort
08. května

Knihu jsme dostali jako povinnou četbu. Bála jsem se, že mě nebude bavit, to jsem se ale spletla. Celý příběh se mi moc líbil a hrozně mě zaujal. Jak jsem četla, tak jsem si dokonce chvílemi přála něco takového zažít, ale někdy jsem zase na něco takového ani nedokázala pomyslet.

georginaa
07. května

Povinná školní četba, která mě poprvé ukázala jiný svět, než ten náš. Byla jsem tím okouzlena a když jsem poprvé viděla film, děsně jsem se těch černých lidí bála. Dnes je vše jiné, lidé jsou více informovaní, takže žádné předsudky nemají. Je podivuhodné, že tento příběh si žije svým životem již od 17.století a stále je zábavný, dobrodružný a svým způsobem okouzlující.

Marciem
05. května

Výborně napsaný příběh. Poprvé jsem jí četla už před mnoha lety a od té doby jsem se k ní už několikrát vrátila. Klasika, kterou by si měl přečíst každý.

Pebra
05. května

Ty vařené želvy mi v dětství nedávaly spát.

Disinka
18. dubna

krasny pribeh, ktery kdyz nadchne deti, tak v nich muze probudit tu spravnou fantazii, ze by chteli taky nejake dobrodruzství zazit... tak jako me, kdyz jsem ji jako dite cetla

1 ...