Robin Druhý a jeho rodina

Pokračování úspěšné knihy Zdeny Frýbové. Vnučkám vypravěčky Anince a Karince je nyní deset let, svérázné tetičce Haně je přes osmdesát, pejskové z první knihy již zemřeli, ale jejich nástupci se s nimi v ničem nezadají - foxteriér Robin Druhý, skotští teriéři Edy a Tony, nalezenec Jean-Paul...Nyní žije rozvětvená rodina společně ve velké vile, kde je dostatek prostoru pro legraci, trampoty i malá dramata, na kterých se podílejí zejména obě holčičky a všichni psi. Zábavná, vtipná a mile rozverná kronika plyne v laskavé atmosféře, v níž se všichni navzájem milují, všichni navzájem si jdou na nervy, ale co především: přes všechny svízele a maléry se dokážou přenášet s humorem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12917/robin-druhy-a-jeho-rodina-12917.jpg 4.3211

Robin (2.)

Humor, Romány, Literatura česká
Vydáno:, Šulc a spol., Šulc - Švarc

Kniha Robin Druhý a jeho rodina

superjohny1
28.11.2018

Jak první knihu s Robinem miluji a je pro mě v českých vodách satirycké literatury klenotem, tak je Robin druhý naprosté zklamání. Pozitivně hodnotím snad jen až absurdně zvýšený počet psů v rodině(alespoň ze začátku). Bohužel té přehnané feminizace je trochu moc. Děti by si v této knížce zasloužily denní výprasky a dospělé ženy (krom vypravěčky) rozvod. Stejně tak teta Hana, která v prvním díle sloužila jako uklidňující faktor sršící úctou a přesto vtipem, v této knize se omezuje jen na prosté odsuzování všech jiných názorů a mužů celkově. Když na jedné dvoustránce tyto hrdinky muže třikrát utřou, naprosto mimo mísu, jen aby následně vyslovily hlubokomyslné moudro, jsem knihu odložil a nechávám nedočtenou.

Leanne
29.08.2018

Taková antidepresivní kniha, kde se všechno vždycky nějak vyřeší. Občas ji vytáhnu proti špatné náladě, taková oddechovka. Jediné, co mi trochu leze na nervy, jsou ty dokonalé děti, ale to se dá přežít.

denisa7638
03.05.2018

miluji vsechny knihy frybove a tahle patri k mym top kniham

Monty2011
05.02.2018

zábavná knížka o pejscích a jejích majitelích

Vidlička
13.10.2017

Když jsem knížku četla jako dítě, pejsek mě bavil. Když jsem druhý díl četla jako puberťák, pily mi krev přefeminizované ženské postavy a ušlápnuté mužské... Asi jen pro určitý věk nebo osobu...

Booky84
10.10.2017

Líbí se mi stejně jako první díl - humorná a oddychová kniha.

laura
17.08.2017

... tahle kniha je pro mne zklamání, a to velké. Robin - knížka, kterou jsem četla tolikrát, že už bych nespočítala, měl prostě zůstat samostatným majákem v moři psích příběhů... Příběh, který v této knize pokračuje, se mi zdál jako nastavovaná kaše, hrdinové - zvláště obě holčičky, silně přehrávají, prostě, tuhle knihu znovu už asi číst nebudu, ačkoli jinak se ke knihám této autorky opakovaně a nespočetně krát vracím...

gleti
11.08.2017

Oddychová knížka pro milovníky psů.
Robinova rodina se mi zdála nerealistická, ale psími kusy jsem se bavila.

Kerberos
27.06.2017

Opět velmi úsměvné.

LucieD81
03.08.2016

Volné pokračování původního Robina. Na první díl sice úplně nedosahuje, ale stále velmi vtipná a povedená. Občas jsem sice už bojovala s lehkou alergií na postavy, které mi byly chvílemi až protivné, ale když se odtrhnete od reality a berete je prostě takové jaké jsou, určitě se pobavíte.

likaf
01.08.2016

Druhý díl rozhodně nemá na původního Robina.

HankaMarek
25.11.2015

Pobaví, neurazí

kristyna2349
10.03.2015

Moje nejoblíbenější "oddechovka". Možná působí trochu naivně, ale já se k ní ráda vracím.

vladka31
24.08.2014

Mnohem těžkopádnější než Robin první. A holčičky bych doma určitě nerozdýchala - paní Frýbová často pracuje s postavami dětiček rozmazlených, nezodpovědných neúměrně věku. Ale láska ke zvířatům, které její knihy vyjadřují, je silná

jane1234
15.08.2014

Keď sú pokope mále deti a psi, tak je o zábavu postarané. Skvelá a vtipná kniha.

Modrina
20.05.2014

Nastavovaná kaše. Jak byl Robin naprosto skvělý, tak tohle se mi opravdu nelíbilo.

tany9
18.01.2014

Pobavila mne i přes neustále se opakující repliky postav.Ale na Malinkatého kreténa nemá.

starenapanena
23.10.2013

Pěkný čtení ale už to není ten první díl.

Mystifica
14.10.2013

Tahle kniha mne bavila nejvíc ze všech Frýbové "psích knížek". Je asi nejtlustší. Obsahuje v podstatě nejvíc postav, které nás provázejí celým příběhem a prožívají legrační příhoy. Zrovna u tohoto díla mne mrzí, že ho nikdo nezfilmoval, myslím, že by mělo potenciál dopadnout velice slušně.

Saskie
07.09.2013

Vtipná a pohodová kniha.

nightgirl
03.09.2013

Opět jsem se zasmála jako při prvním dílu. Je vidět, že téma zvířat (konkrétně psů) je nevyčerpatelné.

LisaEla
18.08.2013

Knihu jsem četla znovu po delší době a docela mě zklamala - snaha být za každou cenu vtipná, rádoby humorné scény a "hlášky" se opakují na můj vkus až příliš často. Byla jsem ráda, když byl konečně konec.

delena4ever
21.06.2013

Moje nejoblíbenější kniha od Zdeny Frýbové. Bavila mě více, než první díl. Tuto knihu jsem četla už několikrát, protože mi vždycky zvedne náladu.

Zorro
25.05.2013

Momentálně tuto knížku čtu, jsem v půlce. Smíchy nemůžu pomalu ani psát. Když pominu obsahovou úchylku ke psům, tak slovní komentáře nemají chybu.

p.avlina
30.04.2013

První knížka, kterou jsem od Frýbové četla a od této autorky asi moje nejoblíbenější. U některých pasáží jsem se musela smát nahlas. Ráda (a často) se k ní vracím.

kkaca
28.04.2013

skvělá, vtipná, moc mě pobavila

zuzlajs
11.12.2012

Je to jedna z knížek, po níž sahám, když je mi mizerně. Spolehlivě zvedne náladu. :-)

simonabr
20.08.2012

Nejslabší knížka Frýbové, co jsem zatím četla. Nepopírám vtipné pasáže, ale většinou se pořád opakovala dokola. Když jsem po padesáté četla, že Aninka a Karinka nechtějí do školy a Alena a Ruth zase mění zaměstnání, tak jsem měla chuť s knížkou praštit, ale nakonec jsem to kvůli Frýbové neudělala, protože její ostatní knihy jsou opravdu dobré.

Adriana.82
25.10.2011

že by mě druhý díl rozbrečel smíchy ? to ne,ale úsměvná je,to nepopřu :)

Ellis
02.05.2011

Výborné a ještě zábavnější pokračování Robina. Více postav, více pejsků a více humoru. S Robinem a Z neznámých důvodů patří mezi mé nejoblíbenější a opakovaně čtené knihy.