Risknem to s punkerom

Risknem to s punkerom https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82457/risknem-to-s-punkerom-82457.jpg 3 23 5

Maturantka Tina má pocit, že jej život uviazol na mŕtvom bode. Pociťuje potrebu zažiť niečo nevšedné, a tak sa ocitne na koncerte punkrockovej kapely. V chalanovi, ktorý sedí za bicími, spozná svojho bývalého suseda. Vrátil sa po dvoch rokoch z cudziny, pričom to pred všetkými známymi veľmi úspešne zatajil. K Tine je však od samého začiatku úprimný, neskrýva pred ňou svoje vlastné pocity. Vyvracia jej mienku o sebe aj o tom, v čo doteraz verila. Obracia jej svet hore nohami, otvára jej nový obzor, vťahuje ju do víru punkovej energie a slobody. Prináša so sebou závan čerstvého vzduchu, no na druhej strane aj riziko a nebezpečenstvo. Je teda iba na Tine, či sa rozhodne stiahnuť do kúta alebo sa poddá svojmu srdcu. Bude v jej prípade platiť, že risk je zisk?... celý text

Literatura slovenská Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Motýľ

Risknem to s punkerom , 2011

E.T.007
10.05.2022 3 z 5

Ušlo to. Na Čo koho do toho sa to však ani zďaleka nechytá. :(

booklovertina
03.01.2020 3 z 5

Čítala som ju na základke a veľmi sa mi páčila, hoci cúhlasím s @Perla, že Čo koho do toho je lepšie.

Perla
26.05.2014 4 z 5

Táto kniha je tiež veľmi dobrá, ale Most kolibríkov a Čo koho do toho boli lepšie.

Lulinka
20.05.2014 5 z 5

http://vonaatramentu.blogspot.sk/2014/05/risknem-to-s-punkerom-recenzia.html v mojej recenzii si môžte pozrieť, čo si o knižke myslím... Neohúri, ale poteší! ( v skratke)

Marquis
17.04.2013 3 z 5

Mám rád punkovú subkultúru a menované podniky v knihe dobre poznám, preto som čítal s malou dušičkou, že čo to vlastne bude zač. Vidno, že autorka sa o punkáčov len obtrela, ale to by až tak nevadilo. Čo mi vadí je tá hlúposť a naivita hlavnej hrdinky, ale dobre, vzhľadom na jej pravdepodobný vek som prehltol aj to. Inak moc nie je čo vyčítať, nie je to síce kniha, ku ktorej by som sa rád vracal, no rozhodne ju nezavrhnem. Taký slušný priemer. Chcelo by to viac "dirty".

Enja Rúčková
slovenská, 1983
2010  67%Čo koho do toho
2012  70%Žuvačkový kráľ
2013  65%Môj nevlastný brat
2018  60%Hraj fér
2011  67%Risknem to s punkerom

Kniha Risknem to s punkerom je v