Řez do tuhého - Dva roky, 262 mrtvol aneb Vzpomínky soudní lékařky

Řez do tuhého - Dva roky, 262 mrtvol aneb Vzpomínky soudní lékařky https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231336/bmid_rez-do-tuheho-dva-roky-262-mrtvol-a-P9V-231336.jpg 4 116 28

Roky bylo soudní lékařství tabu. Oběti vražd, těla v rozkladu - koho by podobné věci zajímaly? Pak ale přišly seriály jako CSI: Kriminálka Las Vegas a z forenzních patologů se staly hvězdy. Jaká je jejich práce doopravdy? Jak se vyrovnávají se smrtí? Přesvědčivý obraz o skutečném životě mezi mrtvými podává Judy Melinek. Prvotřídní soudní lékařka s talentem pro psaní memoárů.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry
Vydáno: , Blue vision

Working Stiff: Two Years, 262 Bodies, and the Making of a Medical Examiner , 2014

Petra186
05.06.2017

Toto téma mě vždy lákalo a po přečtení knihy mám zálusk na další :). Výborně a jednoduše popsáno, jak to chodí v pitevně. Velmi mě zaujal popis z 11.září 2001. To si nikdo neumí ani představit. Určitě doporučuji přečíst.

adela2230
15.04.2017 5 z 5

Krásně napsané, původně jsem ji chtěla číst už v angličtině, ale nakonec se k tomu nedostalo, ale i v češtině to relativně stálo za to. Je to dost poutavé, a představuje to práci soudního lékaře.

VeronikaZ
20.01.2017 5 z 5

Výborný pohled do práce soudního lékaře. Výtku bych měla jen k překladateli, překlad odborných výrazů byl někdy příšerný. Většině násilně přeložených termínů laik stejně neporozumí a člověka z oboru jen bijí do očí.

petra7942
06.11.2016 5 z 5

Poutavou a čtivou formou popsáno to,k čemu se běžný smrtelník nedostane...zajímavé,neotřelé...

Miška11
28.10.2016 5 z 5

Bezpodmínečně nejlepší knížka, která se mi dostala do rukou. Před autorkou smekám...

genie
02.03.2016 4 z 5

Čtivě sepsaná knížka o smrti a jejích "způsobech" v New Yorku očima soudní patoložky. Místy morbidní až děsivé, nicméně vždy přijatelně a lidsky podávané. Tematické dělení kapitol, včetně jedné věnované 11.9.2001 (ta byla fakt silná). Vlastně se to četlo jak "detektivka".

KimmieRachel
10.01.2016 4 z 5

Zajímavé čtení, které jakoby bylo napsané přímo pro mně. Styl vyprávění i krátké kapitolky byly čtivé. Možná se k ní ještě vrátím, jelikož tuto tématiku mám moc ráda.

Eneo
19.03.2015 4 z 5

Autobiografie jedné ze soudních lékařek zaměstnaných (mimo jiné) i jedenáctým zářím. Co si budeme nalhávat, nejedná se o žádný příběh plný motýlků a veselých barviček. Ukazuje nám, co taková práce obnáší a navrací diváky všech CSI do reality.
Trošku na kráse ubírá pár anatomických nedostatků, ale to je, předpokládám, pouze chyba překladu.

životopisy, biografie soudní lékařství patologie vyšetřovatel patolog

Autoři knihy

Judy Melinek