Reverendova žena

Reverendova žena https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165178/bmid_reverendova-zena-Qhl-165178.jpg 4 111 111

Spisovatelku Leah, která zrovna trpí nedostatkem inspirace, požádá její bývalý přítel, aby mu pomohla identifikovat tělo vojáka z 1. světové války, u něhož se našly dva dopisy, adresované Hester Cannigové a odkazující k dávné tragédii. Leah, zaujata příběhem, začíná pomalu rozkrývat dávný příběh osudové lásky, která člověka může dohnat až k šílenství, a hrůzné vraždy.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Unseen , 2011

hana.hanigerova
11.05.2016 5 z 5

Nádherný příběh, u které se ani na chviličku nenudíte a musíte číst dál a dál! Přála bych knize více čtenářů a lepší anotaci. Rozhodně si to zaslouží, pro mě se jedná o geniální dílo.

1casper
19.04.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila. Prolínání současnosti a doby před 100lety se dle mého autorce povedl. Příběh Hester a Cat se mi líbil, Cat malinko víc. Pěkně popsáno, jak ta doba uměla být krutá. Smutný konec mě naštval.
Klidně by mohlo být pokračování Hester a jejího nemanželského dítěte.....

asam
09.02.2016 2 z 5

Nedočetla jsem. Zdálo se mi to rozvleklé, nudné.

helenkan
01.01.2016 4 z 5

Pěkný,zajímavý příběh.Služebná Cat byla chytřejší než reverend a všichni dohromady.Chudák Hester,mít manžela k ničemu.Neměly to tenkrát ženy fakt jednoduchý.

Marika Vanova
03.11.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila, úplně bych se obešla bez té současnosti, to mě moc nebavilo, jen ta historie by mi stačila.

cace
02.09.2015

Příjemný román, použit je jemný jazyk - pěkné. Spád není nijak strhující, ale má příjemné tempo. Myslím jen, že zde prolínání dvou časových rovin a dvou příběhů nebylo nutné. Příběh novinářky Leah nijak nezaujal, byl jen doplňující. Doporučuji. Velmi aktuální je téma svobodné duše (touha nás všech), která je zahubena.

alexis818
25.07.2015 4 z 5

Příběh zajímavý,ale příliš zdlouhavě napsaný.Konec velmi smutný,ale takový už život je.

bookemma
04.03.2015 5 z 5

Nádherný příběh. Lehký a procítěný, plný překvapení a lidskosti. Úchvatný popis toho, kam až člověka může dohnat zoufalá touha po lásce, po uznání, po svobodě.
Obraz tehdejší společnosti, kde ženy měly být poslušné a hodné, bohumilé manželky a žít ve stínu svých manželů, kteří nad nimi měli neomezenou moc.
Příběh plný zoufalství a nenaplněných snů a cílů.

Kniha, kterou je dobré si přečíst. Protože pak zjistíte, že tolik, se toho vlastně od doby před 100 lety nezměnilo. Rozhodně ne lidské city.

Charlotta30
09.02.2015 4 z 5

Dneska jsem knihu dočetla a mohu doporučit. Velmi zajímavý pohled do života v r. 1911.

Illaa
22.11.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila, měla spád, napětí i tajemství. Od začátku jsem byla zvědavá, jak se bude děj vyvíjet dál a jak se pomalu ale jistě bude rozkrývat tajemství jedné rodiny a jednoho domu. Mé očekávání autorka opět splnila, i když kniha Stíny v srdci se mi líbila o malinko více.

Ohniva
15.11.2014 5 z 5

Uzasna a zaroven velice smutna kniha, pri cteni jsem se citila tak nestastna, bezmocna a rozcilena Od knizky jsem se nemohla odtrhnout, kdybych tak Hester mohla poradit.. vse by bylo jinak.. po docteni je mi z knihy smutno...

bookcase
13.08.2014 5 z 5

Skvěle napsaný napínavý příběh odehrávající se ve dvou časových rovinách. Rok 1911 a 2011. Autorka píše hodně poutavě a čtivě.

aannyy
02.07.2014 3 z 5

Příběh byl celkem zajímavý, dvě roviny po sto letech. Ženy v příběhu z minulosti byly neuvěřitelně statečné - Cat, která za svoji statečnost tvrdě zaplatila a Hester, která dokázala žít vedle takového manžela, jakého měla. Za to pánové, ti mě moc nezaujali. Ani v minulosti, ani v přítomnosti. Vztah vikáře a theosofa mi přišel až moc neuvěřitelný a troufla bych si říct, že Markův i Ryanův příběh tam je navíc, ale nějak se to zkomplikovat po romantické stránce musí. Detektivní dedukce občas byly dost přitažené za vlasy. Moc se mi ale líbil prvotní námět, příběh samotný byl ale až moc překombinovaný dalšími příběhy postav, že zabitý voják už byl jen takový medailonek nakonec.

MichelleS
16.03.2014 3 z 5

Zajímavý příběh, dvě časové roviny vzdálené sto let. Sympatické mi byly zejména ženské postavy z minulosti - každá měla jinou povahu, jiné trápení, jinak se s ním vypořádala. V každé z nich (Cat, Hester, Sophie) jsem se kouskem našla. Obdivovala jsem Catinu odvahu, při postavení žen a služebných v té době. I když na ni tvrdě doplatila, nezlomilo ji to. Chlapi byli tak nějak moc černobílí. Současná linie příběhu mne tolik nezaujala, skoro bych řekla, že tam Markův příběh nebo Leah a její vztah s Ryanem jsou navíc. Některé dedukce byly příliš neuvěřitelné SPOILER: (ze starých černobílých fotografií odhadnout barvu očí a možnost příbuzenství, podle fotky a jednou spatřené tváře mrtvého vojáka poznat osobu).
Ještě musím pochválit popisy prostředí, když autorka prochází starou farou a probírá se letitým haraburdím, úplně se Vám chce kýchat ze zvířeného prachu.

Ranuncul
20.02.2014 2 z 5

Ze začátku docela zajímavé,ale asi od poloviny mě to přestalo bavit.Dočetla jsem do konce.Lituji r.manželky,protože žít s takovým chlapem v té době.Já bych ho snad na tu policii i nahlásila....

rose
30.12.2013 5 z 5

Knížka mě chytila hned od prvních stránek a vydrželo mi to až do konce. Je tam spousta zajímavých příběhů - tajemství mrtvého vojáka nalezeného téměř po sto letech, příběh služky Cat, která si chce žít svůj vlastní život se svou láskou, příběh vikáře, vzhlížejícího ke svému idolu, láska jeho ženy Hester, která až po dlouhém trápení poznává, jak věci mají. A události z roku 2011 to celé hezky doplňují. Skvělé čtení, dávám plný počet.

Gabibi
28.12.2013 3 z 5

Škoda, že má kniha spád až poslední 50 stránek. Bohužel je před nimi 350 jiných, na kterých se toho moc neděje, příběh příliš odbočuje, každá postava - a že jich není málo - má v knize svůj vlastní malý příběh, takový medailonek, který se ne vždy vztahuje k ději hlavnímu. Kniha mi přišla překombinovaná, objevuje se hodně nesourodých témat a motivů (problémy ve vztahu či manželství, detektivní pátrání, teosofie, sufražetky, vztah služebnictva a pánů,...). Zajímavé je dozvídat se příběh prostřednictvím dopisů a skoků mezi rokem 1911 a 2011.

vaili
14.10.2013 4 z 5

Dobré, trošku zdlouhavé, ale přečíst víc jak jednou ne :)

jasmína
28.07.2013 5 z 5

Od autorky už jsem četla Stíny v srdci a je to snad jediná autorka, od které miluju popis z historické doby prolínající se z přítomností. Tady se dokonce pátraá jak to bylo s dávnou vraždou mladé dívky, a je to velice poutavý děj. Nelehký život reverendovy ženy, protože vikář je gay, ale to se v té době ani v duchu neříká a nikdo si to nepřizná. Opět doporučuju, už delší dobu si vybírám knihy dle mého gusta :)

pro ženy tajemství prolínání minulosti a současnosti zakázaná láska

Katherine Webb
britská, 1977