Rebel

Rebel https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270466/bmid_rebel-JJg-270466.jpg 4 138 33

Reset série

< 2. díl

Wren 178 si myslela, že se své lidskosti nadobro zbavila už před pěti lety. Když tehdy zemřela a vstala z mrtvých po 178 minutách jako resetka, získala nové užitečné vlastnosti, které z ní učinily dokonalého vojáka Korporace pro lidskou evoluci a zalidnění (KLEZ). Pak se ale objevil Callum 22 a rázem všechno převrátil vzhůru nohama. Po útěku od KLEZ jsou oba připraveni začít nový život v rezervaci pro resety. Jenže Micah 163, reset, který rezervaci řídí, má temnější plány: chce vyhubit lidi. Všechny. Micah celé roky buduje armádu resetů a nyní je připraven zahájit invazi do měst. Callum je odhodlán lidi chránit. Wren už nechce o boji nikdy ani slyšet. Na jedné staně stojí Micah, na druhé KLEZ. Wren a Callum váhají někde uprostřed mezi nimi. Zdá se, že jim zbývá jen jedna možnost…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Rebel , 2014

Nikoll2
24.11.2016 4 z 5

První díl jsem četla asi před dvěma lety a na pokračování jsem narazila náhodou. Z počátku mi vždy chvíli trvalo než jsem se rozpomněla, ale po pár stránkách už to bylo zase jako u té první a četlo se samo.
Neměla jsem problém se do postav vcítit a držela jsem jim tak palce u každého jejich zádrhelu.
Jedna * chybí, protože mi to ze začátku přišlo trošku táhlé, ale jinak se mi kniha líbila.
Určitě doporučuji:)

Melcrovka
18.10.2016 3 z 5

Opět něco jako 2.5 hvězdy.
Pokračování Resetu jsem přečetla vlastnš jenom ze zvědavosti, jak to skončí. Už jsem věděla, že žádný literární skvost to není. Styl vyprávění je jednoduchý až primitivní, psychologie postav skoro o ničem. Už první díl mi silně připomněl Divergenci. Ale jestli Reset byla okopírovaná Divergence, tak Rebel je této sérii ještě podobnější. Najednou se vypráví nejen z pohledu hlavní dívky, ale střídá se to s vyprávěním z pohledu jejího chlapce. Dívka je samozřejmě vyjímečná svými schopnostmi, je zajatá a hlavní mrcha na ní dělá pokusy. No tak to už tady v sérii Divergence taky bylo. Přijde mi, že paní Tintera vzala tuto distopii a jen změnila jména a pozadí příběhu.

LusSyNDA
29.09.2016 3 z 5

První půlka knihy nic moc, nemohla jsem si zvyknout na kapitoly z pohledu Calluma a nic moc se nedělo. Ale od půlky knihy jsem četla bez zastavení! Opravdu zajímavý a nečekaný děj, konec knihy také moc hezký :-)

Katherine271
28.08.2016 4 z 5

Kniha byla super, ale strašně mě rozčiloval Mikah. Ale líbil se mi pohled Calluma. Doporučuji

AjinQa
16.08.2016 5 z 5

Skvělý díl. Myslím si, že tohle bylo dobré zakončení série, ale i tak mě bude mrzet že už nebude další díl.
Tenhle díl se mi četl trošku hůř ne předchozí, ale i tak mě bavil více. Líbilo se mi, že v tomto díle přibyl i pohled Calluma.
Určitě doporučuji, protože tahle série je prostě úžasná. Určitě 5*. :)

maca1245
14.08.2016 5 z 5

Naprosto úžasné zakončení. Doufám že další díl nebude, asi by to zkazilo celkově ten příběh. Za mě super. 5*

RiverSong
06.07.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila stejně jako první díl. Líbila se mi možnost vidět situace i Callumovýma očima. Myslím, že třetí díl už by byl zbytečné natahování. Oba díly doporučuji

natalie2171
28.06.2016 4 z 5

Co říct. Mně se to líbilo. Musím poděkovat soudruhům z překladu, jelikož jsem po chvíli čtení nevěděla ani jak se pomalu jmenují hlavní hrdinové, ale vzpomínky šly nahoru samy. Pěkné zakončení a teď se jen modlit, aby nebyl 3. díl, na který bych čekala příliš dlouho a neměla bych trpělivost číst předchozí díly znovu.

Black-stars
01.05.2016 4 z 5

Přečteno v angličtině... Trochu mi to přišlo zmatenější než první díl. Ale líbilo se mi střídání vyprávění z pohledu Wren a Calluma - to celkově příběhu hodně pomohlo. Některé věci (jako mučení a zdrogovávání Wren) mi přišly nedomyšlené, ale ke konci je kniha plná nečekaných zvratů, které rozhodně překvapí... A nakonec to dobře dopadne! Není to top ale je to originální napínavý příběh který stojí za přečtení.

Mishak
18.03.2016 4 z 5

První díl jsem četla před dlouhou dobou, nemohla jsem si tak nějak vybavit postavy (kromě těch hlavních Calluma a Wren). Nečekala jsem, že kniha v češtině vůbec vyjde.

Trvalo mi dlouho než jsem se začetla. Je fajn, že se vyprávění rozrostlo i o pohled Calluma =) (v prvním díle vyprávěla vše jen Wren). Callum je velmi sympatický a hodný =). Pořád věří, že v lidech se skrývá dobro a není vše ztraceno. Nedivím se, že se s Wren k sobě tak hodí =).

Myslím, že kniha je důstojným zakončení série. Nebylo to vůbec špatné =)

Scharks
29.01.2016 5 z 5

Páááni... Ten závěr byl docela strhující a některé okamžiky dost šokující :) Skvělé zakončení!!

Misa25
14.01.2016 5 z 5

Závěrečný díl, na který jsme si museli nějaký ten rok počkat, mě jen utvrdil o skvěle propracovaném příběhu, vývoji hlavních postav a kreativitě autorky. :))

katerina3397
04.01.2016 5 z 5

Teda, už jsem vůbec nečekala, že to v češtině vyjde a na čtení v angličtině jsem si myslela, že první díl až tak nežeru. :D asi jsem se spletla, protože styl psaní autorky úplně miluju a musím si dát re-reading, protože si první díl absolutně nepamatuju. :D Líbilo se mi, že Amy psala i z pohledu Calluma, omg já toho kluka žeru! :D:3 smála jsem se, plakala, já nevím co ještě. Jsem ráda,že se Egmont rozhodl to vydat. ♥ Doporučuji určitě všem, co přečetli první díl.. ^^ ale přečtení prvního dílu asi navozuje přečíst i ten druhý. :D je mi líto, že v tomto fandomu není víc lidí, ale o to je asi výjimečnější. :3 prostě moje srdcovka, jedna z prvních sci-fi, co jsem četla, myslím. (nebo ne z prvních, ale prostě takové ty začátky mého čtecího boomu) :D:3

mutanti vojenský výcvik

Amy Tintera