Pozor, záření!

Pozor, záření! https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49100/ren-dhark-pozor-zareni-49100.jpg 3 7 7

Ren Dhark série

Ren Dhark, kterému se podaří zachránit radarovou stanici na Plutu, ztratí spojení z přáteli. Uniká pronásledování Giantů a odhalí mechanizmus, který umožňuje zmnohonásobit obrannou sílu kosmického člunu. Voncevova skupina zatím bojuje na Marsu s dalšími Gianty. Mateřská loď se jim vydává na pomoc …

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Ivo Železný

Vorsicht, Pressorstrahlen!

Pasadenka
30.12.2019 3 z 5

Slovo úvodem

Mé hodnocení vychází z toho, že se jedná o rodokapsoví díl dlouhé série, která na sebe přímo navazuje. Hodnotím tedy epizodu podle toho, jak se odkloňuje ze standardu, který je za mě 4 hvězdičky. Jedná se o naprostou žánrovou klasiku. Kdo má rád, ten si začte, kdo nemá, bude ohrnovat nos. :)

ludek.n
15.07.2018 3 z 5

Na Plutu si Giganti, kteří se zmocnili Sluneční soustavy, se skupinou Rena Dharka neporadili. Na Marsu tomu může být ale úplně jinak. Zvlášť, když je připravena past i pro vracející se Point Of. Autor Cal Canter, který zatím napsal pouze jediný příspěvek do Dharkovské série, se vrací ve velkém stylu. Dějovou linii zjednodušil a zpřehlednil, takže krásně vynikne zápletka, podpořená koňskou dávkou vesmírných i pozemních akcí. Tam, kde H.J.Freiberg v předchozím sešitě zmateně tápal, Canter s bravurou a lehkostí exceluje a připravuje půdu pro další Dharkova dobrodružství.

Cal Canter
německá, 1921 - 1999