Nebezpečné šílenství

Nebezpečné šílenství https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49087/ren-dhark-nebezpecne-silenstvi-49087.jpg 3 7 2

Ren Dhark série

Zatímco POINT OF uniká útočící kosmické flotile, pokusí se Dhark se svými přáteli vysvobodit zotročenou posádku monitorovací stanice na Plutu. Po těžkém boji se podaří zničit Gianty, ti však před únikem na Zemi promění stanici v časovanou bombu …

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Ivo Železný

Gefährlicher Wahnsinn , 1985

Pasadenka
30.12.2019 4 z 5

Slovo úvodem

Mé hodnocení vychází z toho, že se jedná o rodokapsoví díl dlouhé série, která na sebe přímo navazuje. Hodnotím tedy epizodu podle toho, jak se odkloňuje ze standardu, který je za mě 4 hvězdičky. Jedná se o naprostou žánrovou klasiku. Kdo má rád, ten si začte, kdo nemá, bude ohrnovat nos. :)

ludek.n
15.07.2018 2 z 5

Prstencová loď Point Of krouží kolem kolabující hvězdy, zatímco její nepřátelé se snaží uzavřít obklíčení. Na odvážný únik je už jen velmi málo času. A času se nedostává ani Renu Dharkovi, který se na Plutu pokouší vysvobodit zotročenou posádku lidské monitorovací stanice. Hans-Joachim Freiberg znovu přiškrtil klapku nadějně rozjetého stroje. Přestože na první pohled to vypadá, že zachovává všechny atributy napínavého děje, ve skutečnosti už zase přešlapuje na místě. Nedaří se mu posunout ani jeden ze tří směrů, kterým se Dharkův příběh ubírá a v jednom případě nezvládnul dokonce ani navázat na předchozí linii.

1993  63%V zajetí smrti
1993  63%Nebezpečné šílenství