Experiment Jonáš

Experiment Jonáš https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49093/bmid_experiment-jonas-Weq-49093.jpg 4 6 2

Ren Dhark série

Ren Dhark pokračuje v boji proti Giantům, agresorům, kteří si podrobili lidstvo a proměnili je v roboty bez vůle. Podaří se mu proniknout do ochromené lodi Giantů, kde hledá prostředek, který by lidi zachránil. Poslední nepodrobená skupina v podzemním bunkru v Arktidě zatím bojuje o životy …

Romány Sci-fi
Vydáno: , Ivo Železný

Experiment Jonas

Pasadenka
30.12.2019 5 z 5

Slovo úvodem

Mé hodnocení vychází z toho, že se jedná o rodokapsoví díl dlouhé série, která na sebe přímo navazuje. Hodnotím tedy epizodu podle toho, jak se odkloňuje ze standardu, který je za mě 4 hvězdičky. Jedná se o naprostou žánrovou klasiku. Kdo má rád, ten si začte, kdo nemá, bude ohrnovat nos. :)

ludek.n
21.07.2018 3 z 5

Ren Dhark sleduje zarputile svůj cíl - zachránit Zemi a všechny zotročené lidi. Jak toho dosáhnout se možná dozví na rodné planetě nepřítele. Proto se ukryje v poškozené lodi Gigantů a jako Jonáš v břiše velryby se nechá přenést přes oceán vesmírných dálav. Ve dvacátém osmém sešitě série se příběh opět třepí do několika linií. Sledujeme kolonisty na Hope, lidskou osádku základny T-XXX na Zemi, Nogky u jejich obřího slunce Charr a Rena Dharka s jeho Point Of na cestě do neznáma. Staff Caine se snaží udržet napětí a prvek překvapení v každé z vrstev, ale daří se mu to jen s odřenýma ušima. Je to dost možná i proto, že jednotlivé linie v podstatě nic nespojuje a čtyři nezávislé povídky prostě kontinuitu příběhu spíše rozbijí, než popostrčí.

Staff Caine
německá, 1929 - 1984
1993  66%Zóna smrti S-XXX
1993  70%Experiment Jonáš
1993  70%Útok z osmé planety
1993  70%Ztroskotanec na Plutu
1993  53%Kyborgové, do boje!