Rembrandtovo tajemství

Rembrandtovo tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82083/rembrandtovo-tajemstvi-82083.jpg 4 52 13

Poznáš-li pravdu, budeš umlčen Úchvatný příběh odhaluje šokující pravdu o jednom z největších umělců, jaké kdy svět poznal. Obchodník s uměním odkryje ponuré Rembrandtovo tajemství a stojí ho to život. Po okolnostech této smrti začne pátrat jeho syn. Důležitou roli v hrůzostrašném příběhu ze světa umění hraje druhá fatální žena Rembrandtova života – Geertje Dircxová. Právě její osud se stává klíčem k rozluštění záhady kolem pravosti jistého mistrova obrazu, po níž v současnosti pátrá známý londýnský galerista. Před čtenářovýma očima se rozvíjí jeden z největších komplotů v dějinách. Zřejmě by nikdy nebyl odhalen, kdyby se do případu nezapletl brutální vrah. Autorka se opírá o mnohaletou znalost umění, vychází z dochovaných dokumentů a tyto pracně získané archivní materiály mistrně vytvarovala do podoby kriminálního thrilleru. Stránky o románu najdete zde: www.therembrandtsecret.co.uk ... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Jota

The Rembrandt Secret , 2009

cedos
15.06.2021 4 z 5

Z počátku mi trvalo se začíst, trošku zdlouhavě se to vleklo, ale asi od třetiny dostal příběh spád a byl zajímavý, poslední třetinu už jsem se neodtrhla. Zajímavý a neobvyklý námět, dobrý styl psaní takže doporučuji.

Ainslee
05.02.2018 3 z 5

Zajímavá zápletka, překvapivé rozuzlení. Ale to je tak vše. Nějak jsem se nemohla pořádně začíst, žádná postava mi nebyla vyloženě sympatická, a přiznám se, že některé pasáže mě tak nudily, až jsem musela přeskakovat. Škoda, námět knihy je opravdu hodně zajímavý.

Alizon
18.05.2017 3 z 5

Škoda, protože námět vypadal slibně a dalo se z toho vytěžit víc. Řemeslně je kniha zvládnutá dobře, ale postavy jsou neslane nemastné a zápletka mě spíše zklamala.

Majdule
05.03.2017 2 z 5

Příběhu přidává na zajímavosti neobvyklé prostředí obchodu s uměním a nečekané vyvrcholení. Jinak je to spíš slabší průměr, mě osobně chyběla postava, se kterou bych se mohla jako čtenář ztotožnit a také to, že mě příběh nedokázal vtáhnout. Celou dobu jsem si držela odstup, a to je zrovna u tohoto žánru, který vás má strhnout a donutit číst na jeden zátah, prostě problém, byť je jinak napsaný umně.
50 %

vincek1
21.11.2014 5 z 5

Když se mi kniha dostala do ruky a zjistil jsem, že má více jak 400 stran, byl jsem na vážkách. Nyní po dočtení knihy jsem rád, že jsem nezaváhal a půjčil si ji. Z počátku jsem trochu tápal ve jménech a až do konce knihy jsem nevěděl kdo hlavnímu hrdinovi pomáhá a kdo je proti němu. Úplný konec příběhu všemu nasadil korunu, v dobrém slova smyslu. Navíc jsem se trochu poučil v oblasti výtvarného umění. Podle mne výborná kniha, která udrží čtenáře v napětí, až do poslední stránky. Jsem zvědavý jestli bude paní Connor pokračovat a jestli udrží úroveň ve stejné výši. Doporučuji.

Kopretina_aku
23.08.2014 5 z 5

Tahle kniha pro mne byla velké překvapení. Struhující děj, do posledních stránek napínavý. Strčí lehce do kapsy i Šifru mistra Leonarda.

efka.saf
27.01.2014 5 z 5

Na to, že se jedná o spisovatelčinu prvotinu v oblasti thrillerů, je to v podstatě geniální dílo! Knížka je od začátku našlapaná dějem, optimálním způsobem se střídají dramatické události s těmi, které nás seznamují s osobami a vztahy mezi nimi, skvěle jsou do knihy zakomponovány také Rembrandtovy dopisy, které se stávají pilířem celého příběhu.

Jak jsem se dál a dál začítala do příběhu, přemýšlela jsem, jestli alespoň někdo zůstane na konci příběhu živý. Zůstal - to budiž autorce připsáno jako plus, ale musím upozornit na to, že co se týče úmrtí jednotlivých osob, tak proč jednoduše škrtit, trávit nebo střílet, když to jde udělat všechno naráz a ještě něco navíc :). Úmrtí jsou opravdu dost brutální, ale doufám, že to případného čtenáře neodradí.

Z příběhu také sálá od začátku zvláštní tíseň - ne-li přímo paranoia - způsobená tím, že nejste schopni rozpoznat, kdo je spojencem hlavního hrdiny a kdo naopak může být tím, kdo mu celou dobu chce vrazit kudlu do zad. Román, ve kterém si člověk není jist charakterem a záměry snad ani jedné z postav (kromě hlavního hrdiny), jsem rozhodně ještě nečetla.

Když jsem se konečně dočetla k odhalení vraha, okolnostem a motivům jeho činů, byla jsem trochu zklamaná; podvědomě jsem očekávala od příběhu víc. Do konce mi ale stále chybělo ještě několik desítek stran a nakonec jsem se dočkala. Na posledních cca 10 stránkách přichází závěrečné "defilé", které u mě definitivně rozhodlo o plném počtu hvězdiček.

Opravdu výborné dílo, které uštědřuje velmi citelnou (morální) ránu uměnovědnému světu. Ovšem naprosto jinak konstruované, než Brown a jemu podobní. Zbývá jen doufat, že autorka si udrží nadále svoji úroveň a nesklouzne k psaní sice dějem našlapaných, ale posléze poněkud šablonovitých románů.

BooksLucyKing
08.06.2013 5 z 5

Výborná knížka. Velice dobře se četla, nebyla ani zbytečně dlouhá. Zajímavé postavy, dobře propracované. Líbili se mi ty jejich vzpomínky občas na dětství a vůbec to jak se tam prolínala ta jejich minulost, proč jsou dnes takový jací jsou. Do toho celé proloženo těmi dopisy, o které tam celou dobu jde. Opravu zajímavý příběh, velmi dobře vymyšlený, napínavý.

LG73
07.06.2013 5 z 5

Prvotina Alex Connor v oblasti kriminálního thrileru je více než povedená. Děj příběhu, točící se kolem dopisů odhalující velké tajemství Rembrandta, které by otřáslo s dějinami umění i samotným obchodem s uměním, má od začátku spád. Příběh je plný napětí, zvratů a neočekávaných odhalení a především samotný závěr má překvapující a skvělé vyvrcholení.

Lenka
02.01.2013 3 z 5

Knížka se dala přeíst, jen jsem čekala asi trochu víc. Ale určitě stojí za přečtení.

slaava
12.06.2012 3 z 5

Asi jsem měl přehnaná očekávání, ale kniha mě nijak zvlášť nezaujala. Postavy mi přišly nudné a ani s jednou jsem se nemohl stotožnit. Od nižšího hodnocení titul zachraňuje celkem zajímavá zápletka. Škoda, myslím, že se z tohoto tématu dalo vyždímat víc...

Dandulka
24.05.2012 5 z 5

Kniha máí spád a je velmi čtivá.Líbila se mi .

unavenyJoe
18.04.2012 4 z 5

Velmi vydařený thriller ! Docela mě překvapuje,že se u nás kniha moc nechytla....přitom nabízí originální dějovou zápletku,zajímavé a charakterní postavy a naprosto brilantní závěr.Rozhodně mohu doporučit.

Autorovy knížky

Alex Connor