Rembrandt

od:


KoupitKoupit eknihu

Podtitul: Tragédie prvního moderního člověka Životopisný román, zachycující osud holandského malíře Rembrandta. Životopisný román z pera holandského popularizátora umění zachycuje na pozadí holandské společnosti 17. století dramatické životní osudy jednoho z největších malířů všech dob, člověka, který okusil opojnost slávy, bohatství aštěstí i hořkost neporozumění, bídy a zoufalství. Román je doplněn řadou reprodukcí obrazů, leptů a kreseb, k nimž se vztahují příběhy románu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32495/rembrandt-YAi-32495.jpg 4.233
Orig. název:

The Life and Times of Rembrandt van Rijn (1930)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Biografie a memoáry
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Přidat komentář
Selket
08.03.2018

Dlouho jsem odkládala, kvůli období, ve kterém se kniha odehrává. Tyhle knihy bývají velice depresivní. Opravdu jsem nečekala nadsázku a humor! Skvělá kniha.

ThrisaManx
18.01.2017

Bohužel nedočteno. Kniha byla zcela jistě zajímavá, psána čtivě, ovšem měla jsem velký problém se do ní pořádně začíst. Četla jsem pouze po malých dávkách a po několika týdnech mě to přestalo bavit. Určitě se k ní ale vrátím, až na ni budu mít lepší náladu. Protože věřím, že stojí za to.

adelinka
28.12.2016

Kniha sa mi páčila, ale chvíľami sa mi čítala ťažšie. Prelínajú sa tu vlastne dva životné príbehy - život Rebrandta a lekára, ktorý ošetroval majstrovu ženu a ostali napokom priateľmi. Viem, že v každej jednej knihe sledujeme príbehy viacerých ľudí, ale tu mi to prišlo - život jedného a život druhého......samozrejme tieto knihy mám rada, popri čítaní behám aj po nete a dopĺňam informácie... :-)

Koka
15.02.2016

Kniha mi sice neodpověděla na otázku, kterou ve mě vyvolal podtitul - v čem byl R.v. R. "prvním moderním člověkem". Ale četla se mi dobře, se zaujetím. Van Loon tak trochu využil Rembrandtova jména, aby na jeho údajném životním osudu vykreslil život holandské společnosti v 17. století. V epizodních rolích prezentoval dnes slavná jména mužů, kteří tam v té době žili, někdy jen živořili, a pak, za pár století se s nich stali osobnosti světového významu - Descartes, Spinoza, Hals a další. Vpletením jejich dílčích epizod do Rembrandtova životního příběhu získává čtenář širší obraz té doby, včetně pozoruhodných zajímavostí: šlo o léta, kdy se bohatí holandští konzumenti poprvé seznamovali s kávou a poznávali chuť kakaa, odvážní pacienti mohli zažít ošetření v "narkóze" vyvolané účinkem některých rostlin dovezených z Nového světa, nizozemští židovští obchodníci a řemeslníci mohli po staletích zákazu začít zvažovat, zda přijmout opětovnou možnost usídlení se židů na britských ostrovech atd. Zaujaly mě i informace o systému veřejné správy tehdejší Holandské republiky, vztazích městských radních k veřejným i soukromým událostem, které se obyvatelům děly, o systému bankovnictví a struktuře finančního řízení tehdejší společnosti, o náboženských omezeních, které brzdily vývoj a přinášely i mnohé osobní tragédie. Doporučuji.

Sandik
15.04.2015

Nesmírně zajímavě a čtivě napsaná kniha má jedinou vadu. Nejde o autentický text, nýbrž o svého druhu podvrh. Autor jej původně vydal zcela bez jakékoli informace o tom, že se jedná o román. Pokud jde o hodnověrnost Loomova obrazu o Rembrandtovi, nesedí téměř v ničem a skoro se zdá, že se zde autor naprosto vědomě snažil o pokřivení historických fakt.

Alix

Život slavného malíře nebyl vůbec nudný. Jenže svou povahou a touhou po dokonalosti, neulehčoval život ani sobě, ani svým blízkým. Dojemná a velice zajímavá kniha.