Řeči do prázdna

Řeči do prázdna https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298468/bmid_reci-do-prazdna-hyJ-298468.JPG 4 20 3

Soubor statí o architektuře, bydlení, ústroji a jiných praktických věcech, které vybral, přeložil a uspořádal Dr. Bohumil Markalous.

Literatura naučná Architektura
Vydáno: , Orbis

Ins Leere gesprochen: 1897–1900 , 1900

VivienRavenhill
28.11.2018 3 z 5

Soubor článků všemožného zaměření, ovšem stále uchovávající rámec témata estetiky nám poukazuje, jak zajímavou, komplikovanou a snad poněkud afektovanou byl Adolf Loos osobností nejen co se týče architektonického umění. V mnohém geniální a pokrokovou, jindy zase sám sobě si protiřečící a poněkud nekompromisní. Některé statě se čtou samy, nad jinými člověk kroutí hlavou. Bohužel se s mnohými názory autora nemohu ztotožnit, avšak kdoví, třeba mi přijdou na chuť s odstupem času.

darkwood
27.08.2018 5 z 5

Skvelý výber textov A.Loosa, kde sa vyjadruje k rôznym umeleckým, remeselným odvetviam. Texty sú veľmi trefne a vtipne napísané. Rozhodne zaujme aj čitateľa, ktorý nemá k umeleckej oblasti blízko. Prečítané na prvý šup.

Sandik
12.05.2015 4 z 5

Výběr z Loosových článků především dobře ilustruje o co usiloval a bojoval, co pro něj bylo důležité a co zase ne. Mnohdy se přitom zdá, že jde spíše o jednorázové impulzivní a energické nápady, nikoli o látku do hloubky promýšlenou a systematizovanou. Tím dobře dokreslují i Loosův charakter jakožto architekta či nábytkového designéra. Možná bychom měli tendenci jej pod vlivem jeho díla vnímat jako člověka uměřeného a střízlivého. Jeho texty ale odhalují pravý opak. Suchopárný myslitel to vážně nebyl ;o)

Adolf Loos
rakouská, 1870 - 1933