Realita masmédií

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jakou roli hrají masmédia při vytváření společenské reality? Podle německého sociologa Niklase Luhmanna (1927–1996) jsou masmédia nejen klíčovým poznávacím systémem moderní společnosti – jeho prostřednictvím si vytváří iluzi vlastní reality –, ale také souborem neomezeně použitelných, na sebe odkazujících programů komunikace, které nejsou omezeny vnějšími hodnotami pravdomluvnosti, objektivnosti nebo znalosti, ani specifickými sociálními zájmy nebo politickými příkazy. Luhmann tvrdí, že masmédia jsou regulovaná vnitřním kódem informace/noninformace, což umožňuje, aby systém vybíral informace (zprávy) z vlastního prostředí a tyto informace komunikoval v souladu s vlastními reflexivními kritérii…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200726/realita-masmedii-bLL-200726.jpg 315
Žánr:
Literatura naučná

Vydáno: , Academia
Originální název:

Die Realität der Massenmedien, 1996


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Realita masmédií

Mayaku
08.10.2016

Nevím, jestli je chyba na mém přijímači, ale tato publikace pro mě byla dost nestravitelná - zejména první tři kapitoly byly něco opravdu šíleného. Poté, když autor rozebírá působení jednotlivých typů masmédií, už se to naštěstí docela dá číst. Nevím jestli to je překladem, nebo takto zní i německý originál (a musím tedy říci, že tentokrát je tam hodně znát, že jde o překlad z němčiny, i co se týče stavby vět a volby slov), ale takto krkolomný a nečtivý text nadužívající odborné cizojazyčné pojmy tam, kde to vůbec není nezbytné a jen to ruší v porozumění textu (týká se zejména zmiňovaných prvních tří kapitol), jsem ještě nečetla. Je to škoda, protože po obsahové stránce je kniha velmi zajímavá, ale styl, jakým je napsána, to absolutně zabíjí.

zipporah
21.11.2014

Dosť náročné čítanie, prehryzla som len tak tak túto knižku útlu, ale veľmi je dobrá a chystám sa napísať o nej zjednodušený výťah, aby mala verejnosť zopár informácií o masmédiách. Nie takých, aké "dáva" reklama;)