Realista

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autobiograficky laděná novela, vyplývající ze zkušeností člověka, který je tak výjimečně vnímavý a citlivý pozorovatel, který je nadán tak mimořádnými schopnostmi vzhledu do člověka, jakým je právě Saul Bellow. Hrdina tohoto exkluzivního, nepříliš rozsáhlého textu se spřátelí s úspěšným devadesátiletým milionářem, jejichž povahy mají ledaco společného, a tak mohou tito dva osamělci uprostřed zalidněného lidského společenství s typickou bellowovskou inteligencí, lehkostí a šarmem hodnotit svět....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/3159/realista-MdD-3159.jpg 2.811
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Volvox Globator
Orig. název

The Actual, 1997

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Realista

Přidat komentář
Palivo
26. září

Bom dia.

Tahle knížka byla svižná, ale dost o ničem. Jako by se Saul Bellow chtěl vykecat z nějakýho příběhu, ale vlastně se mu vůbec nechtělo. To je jako když jdete na záchod zkusit to, jestli něco nevyleze, třeba před návštěvou u strejce a tetky. Kdyby šel na záchod po kýblu jahod se šlehačkou, bylo by to daleko lepší.

Takže tu máme krimi drama o nepovedený vraždě, love story jako z nějaký červený lucerny a týpka, co valí celoživotní zpytovačku jako od Rotha. Za mě všechno dobrý, ale příště se víc soustředit na jednu z těch věcí.

Snad si to Saul Bellow vezme k srdci, ale vzhledem k tomu, že je 15 let mrtvej, tak tomu nedávám víc než 22% šanci.

sika444
29.07.2019

Zklamání. Je to velmi povrchní.


Doporučujeme

Sběratel
Sběratel
Hledání dokonalé lásky
Hledání dokonalé lásky
Zeď vzpomínek
Zeď vzpomínek
Vděk
Vděk