Realista

Autobiograficky laděná novela, vyplývající ze zkušeností člověka, který je tak výjimečně vnímavý a citlivý pozorovatel, který je nadán tak mimořádnými schopnostmi vzhledu do člověka, jakým je právě Saul Bellow. Hrdina tohoto exkluzivního, nepříliš rozsáhlého textu se spřátelí s úspěšným devadesátiletým milionářem, jejichž povahy mají ledaco společného, a tak mohou tito dva osamělci uprostřed zalidněného lidského společenství s typickou bellowovskou inteligencí, lehkostí a šarmem hodnotit svět....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/3159/realista-MdD-3159.jpg 2.811
Vydáno, Volvox Globator

The Actual, 1997

Kniha Realista

Palivo

Bom dia.

Tahle knížka byla svižná, ale dost o ničem. Jako by se Saul Bellow chtěl vykecat z nějakýho příběhu, ale vlastně se mu vůbec nechtělo. To je jako když jdete na záchod zkusit to, jestli něco nevyleze, třeba před návštěvou u strejce a tetky. Kdyby šel na záchod po kýblu jahod se šlehačkou, bylo by to daleko lepší.

Takže tu máme krimi drama o nepovedený vraždě, love story jako z nějaký červený lucerny a týpka, co valí celoživotní zpytovačku jako od Rotha. Za mě všechno dobrý, ale příště se víc soustředit na jednu z těch věcí.

Snad si to Saul Bellow vezme k srdci, ale vzhledem k tomu, že je 15 let mrtvej, tak tomu nedávám víc než 22% šanci.

sika444
29.07.2019

Zklamání. Je to velmi povrchní.

Sběratel
Sběratel