Ravel

Ravel https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379309/bmid_ravel-qiA-379309.jpg 4 11 2

Posledných desať rokov života hudobného skladateľa Mauricea Ravela: jeho dom v Montforte, jeho šatník, denný režim, cesta po Amerike, spolupracovníci, ženy... S dokumentárnou presnosťou autor nevynecháva ani jeho obsesie, výstrednosť, nápady a nálady.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Marenčin PT

Ravel , 2006

mosem
07.12.2018 3 z 5

Poklidné povídání, které se příjemně čte. Ideální pro sychravý večer, k šálku čaje, zapálené vonné svíčce a ztišené hudbě. Uvede do pohody. Nicméně jsem v knize nenašel nic, co bych považoval za mimořádné, co by mne vedlo k vyššímu hodnocení.

Gothard
10.03.2015 4 z 5

Rozsahem nevelký, avšak velmi zajímavý román. Echenozův úsporný styl vyprávění, ta přesnost, dokonalé odměřování emotivních pasáží a sugestivních popisů, to vše je fascinující. Je to jako Bolero, jak se jednou zaposloucháte, musíte vydržet až do konce. Knihu jsem si půjčil pouze náhodou, protože jsem autora do té doby vůbec neznal, a byl jsem velmi příjemně překvapen. Není to čtení na cesty, čtenář by asi měl být naladěn na tento styl vyprávění, ale požitek z četby je pak bezvadný.

francouzská literatura životopisné, biografické romány klasická hudba

Jean Echenoz
francouzská, 1947