Syn světla

Když se hovoří o velikosti starého Egypta, vybaví se okamžitě každému jméno Ramses. Faraon, který panoval více než 60 let. V tuto chvíli má Ramses teprve 14 let. Jeho otec Setchi, faraon uctívaný a vážený svým lidem, dokázal vybudovat z Egypta nejmocnější a všemi nepřáteli tolerovanou říši. Kdo však nastoupí po něm ? Jeho starší bratr Šenar, který je lstivý a vypočítavý, nebo Ramses, prudký a vášnivý? Setci začne do nejvyšší funkce tajně zasvěcovat svého mladšího syna. Klade mu různé úkly, aby ho vyzkoušel a připravil na tvěrdé vládnutí množí se zkoušky a nástrahy ze strany jeho staršího bratra. Musí se rozhodnout, která bude dívka jeho srdce a s blížící se korunovací musí odolávat stále horším intrikám jeho bratra. V tomot nelehkém úkolu ho podpoří jeho přátelé : Mojžíš, Setaua a Ameni... ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/54_/5407/ramses-syn-svetla-5407.jpg 4.442

Ramses (1.)

Ramsés, Le Fils de la lumiére (1995)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Alpress

Kniha Syn světla

hanzmb
16.11.2018

Po přečtení série Soudce Amerotke, jsem se rozhodl pokračovat v Egyptě touto sérií. První díl je standardní rozjezd pentalogie tj. seznámení s prostředím, hlavními hrdiny.
Docela příjemné čtení, určitě budu pokračovat. Trochu mi vadí to tajemno, až moc fantasy v historickém románu.

Měňavka
06.11.2018

Moje neoblíbenější historická série. Autor popsal příběhy a postavy tak dokonale, jako kdyby cestoval časem a sám to všechno viděl a zažil na vlastní kůži. Rozhodně doporučuji!

Babo
29.06.2017

Další ze série knih zachycující život v Egyptě. Tentokrát jde o dobu vlády Ramzese II.
Ze začátku jsem nebyla nijak nadšená ,ale postupně se mi kniha začala líbit. Dávám ale 4 hvězdičky, mám před sebou další díly,tak co kdyby byly lepší .Jen budu muset proběhnout Wikipedii ,protože mám občas dojem,že si autor pouští fantazii přiliš na špacír . Je ale možné,že moje znalosti pokulhávají .

Márinka
22.03.2016

Kolem metrové řady "Jacqů" jsem v knihovně chodila dlouhá léta bez povšimnutí. Ani, když jsem některou z nich držela v ruce, a zakládala po čtenáři, mi tyto nezvyklé formáty nic neříkaly. Chceš číst o starém Egyptě? Půjč si Řeku bohů od Smitha, radili mi čtenáři i kolegyně. Minulý týden jsem se tedy ponořila, ale (na rozdíl od zdejších hodnocení) místo pohodového šplouchání jsem klesala ke dnu. Knihu jsem odložila a ze skladu vytáhla na Světlo jeho Syna (duplicitu, první výtisky řady jsou téměř stále rozpůjčené).
Příběh mne zaujal natolik, že mi nevadilo ani hodinové čekání v přeplněné čekárně u lékaře. Doufám, že i další čtyři díly budou stejně barvité, záživné, napínavé, plné slávy, moci, přátelství, oddanosti, lásky, zášti, nástrah, intrik, zrady a krásy starověkého Egypta.

princesse
25.06.2012

Krásná kniha, nádherně se čte. Líbily se mi všechny díly z tého pentalogie. Opravdu krásné a povedené dílo. Doporučuji všem.