Rajsa a Tygr

Rajsa a Tygr https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450844/bmid_rajsa-a-tygr-js5-450844.jpg 5 2 1

Rajsa si žije spokojeně ve svém domečku, než se u ní objeví Tygr a zničí jí zahrádku. Rajsa se snaží Tygra zneškodnit, ale nedaří se jí to, až ho jednou osloví a zeptá se ho, co od ní vlastně potřebuje. Chcete vědět, co jí Tygr odpoví? A co je Maomai? A jak to celé dopadne? Knížka pro děti o podivném souboji v džungli je příběh o setkání s démonem, kterého vidíme před sebou, ale kterého máme také každý v sobě.... celý text

kamibe
22.08.2020 5 z 5

Tygr, po němž se ostrý šíp jen sklouzne a kterého nezdolá ani jed. Co je to zač? Jak nad takovým démonem může vyzrát malá dívenka?
Líbí se mi, že příběh ukazuje důležitost správných otázek. Je rozdíl ptát se "Co chceš?" a "Co opravdu potřebuješ?" Často víme, že chceme něco, co vlastně vůbec nepotřebujeme. Měli bychom se takto ptát i sami sebe.
Knížka je barevně jednolitá s půvabnými autorčinými obrázky. Je to velmi krásné, doslova umělecké dílo. Už jen vzít ji do ruky je příjemné.

Autorovy knížky

2020  100%Rajsa a Tygr