Ráj divokých zvířat

Ráj divokých zvířat https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23109/raj-divokych-zvirat-23109.jpg 5 21 3

Ráj divokých zvířat není obyčejnou knihou o Africe. Je to kniha, která zobrazuje průkopnickou práci dvou velkých milovníků přírody. Jejich první kroky na cestě k záchraně zbytků původní africké zvěře. Bernhard Grzimek a jeho syn Michael Grzimek žili mnoho měsíců přímo ve stepi, uprostřed stád zeber, pakoňů a antilop, mezi lvy a hyenami. Zvířata pro ně nebyla objektem lovu, nýbrž objektem studia a pozorování. Kniha mj. o natáčení stejnojmenného barevného filmu, uvedeného i u nás, seznamuje čtenáře s výzkumnou prací obou autorů, kterou prováděli v národním parku Serengeti v Tanganice. Šlo hlavně o sčítání zvěře, pozorování a sledování pohybu stád, které se pak staly podkladem pro stanovení nových hranic rezervace. Autoři v ní líčí nejen moderní metody, kterých při své práci použili, ale zajímavě vyprávějí o životě zvěře i o svých mnohdy dobrodružných zážitcích uprostřed divoké přírody. Michael při této práci zahynul, když se jeho letadlo srazilo se supem.... celý text

Žánr:
Literatura naučná , Cestopisy a místopisy , Příroda, zvířata

Vydáno: , Orbis
Originální název:

Serengeti darf nicht sterben , 1959


více info...

Komentáře (3)


Grzimek
Grzimek
09.01.2021 5 z 5

Nádherná kniha, nádherné ilustrace. Neexistuje klasičtější kniha o ochraně divokých zvířat, které se otec a syn Grzimkovi tolik věnovali.

Mabie
Mabie
06.08.2018 5 z 5

Moc pěkné.


Falquar
Falquar
29.06.2016 4 z 5

Spousta zajímavých informací, skvělých historek a navrch k tomu napínavý stěžejní příběh - takovou kombinaci nejde než vynášet do nebes, když už ne rovnou výš. Osobně mne potěšily i sympatické Grzimkovy názory, zásadně podložené neprůstřelnými a nevyvratitelnými fakty, ať už se týkaly zvířat, anebo nás lidí a rasismu.
Tu jednu hvězdu strhávám (možná krutě) za fotografie, které sice byly hrozně fajn, jenže po knize nemoudře rozmístěné, takže ne vždy korespondovaly s textem (nehledě na tu mapu, tu šoupli až úplně na konec proč?).