Raffael

Raffael https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143040/mid_raffael-iJv-143040.png 4 18 4

Rolando Cristofanelli, spisovateľ a historik umenia nemal ľahkú úlohu, pretože zo života Raffaela Santiho sa zachovalo málo autentických správ. Pokúsil sa preniknúť k Raffaelovej osobnosti znútra, zrekonštruovať jeho názory na svet, na ľudí a na umenie. Fiktívny denník, ktorý si umelec začína písať ešte v detstve, zavedie nás najprv do Perugie, kde sa mladík zaúča do tajov maliarskeho remesla. Nasleduje Florencia, kde sa Raffael márne pokúša uplatniť. A napokon Rím, kde sa konečne dočká vytúženej slávy, bohatstva a uznania.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Il ragazzo Raffaello , 1971

05.06.2022 5 z 5

Velmi čtivá knížka.

p.stranska
22.12.2021 4 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla na děj psaný v první osobě, nicméně pak už jsem si čtení jen užívala. Mám ráda, když děj a postavy z románu můžu konfrontovat s fotografiemi na Wikipedii a jinde na internetu. O to déle knihu čtu, ale o to více se dozvím. O Raffaelovi jsem nevěděla nic a teď ho obdivuji pro jeho nadání, píli a houževnatost. Už se těším na Cristofanelliho knihu o Michelangelovi.

cheruvim
03.07.2020 4 z 5

Kniha sa dobre citala. Nemal som vobec predstavu aka tazka, zradna a klukata je cesta ktorou Raphael a mnoho inych umelcov kracalo. Aj napriek obrovskemu talentu nedostal nic zadarmo a vsetko si musel vydobit. Odporucam.