Rabín, kterého přemohl Kristus : příběh Eugenia Zolli, hlavního římského rabína za druhé světové války https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137121/rabin-ktereho-premoh-137121.jpg 4 3 1

Pouť Eugenia Zolliho, vrchního rabína v Terstu a v Římě, vzdělance, exegety a profesora na Padovské univerzitě za druhé světové války, je příkladná. Zolli se narodil na konci devatenáctého století v židovské rodině v Polsku, odmalička četl denně Bibli a vystudoval na rabína. Díky svému objektivnímu duchu a neustálým metafyzickým otázkám dospěl k závěru, že Nový zákon je naprosto logickým pokračováním Starého zákona. V Římě ho nacistická okupace donutí skrývat se a hledat pro svou obec pomoc ve Vatikánu. Po osvobození “věčného města” v roce 1944 se mu na svátek Yom Kippur v synagoze na břehu Tibery zjevuje Kristus a žádá ho, aby jej následoval. Zolli ve věku šedesáti pěti let odstoupí z funkce, požádá o křest a stane se katolíkem. Zolli se stává po své smrti v roce 1956 předmětem sporů, nicméně zůstává stále vzorem skutečného ekumenismu mezi Židy a křesťany díky své bezúhonnosti a hledání celistvé pravdy, namířenému k příchodu nového světa. ... celý text

Matematicka
28.09.2017 4 z 5

Vůbec se mi nelíbil styl psaní autorky. Ale životní příběh rabína Zolliho je tak zajímavý, že rozhodně stojí za přečtení i následování. Jeho poctivost a odvaha, když v 65 letech opustil všechno, pro co do té doby žil, mi přijdou obdivuhodné.

druhá světová válka (1939–1945) křesťanství judaismus konvertité

Autorovy knížky

Judith Cabaud
americká, 1941
2003  73%Rabín, kterého přemohl Kristus : příběh Eugenia Zolli, hlavního římského rabína za druhé světové války

Kniha Rabín, kterého přemohl Kristus : příběh Eugenia Zolli, hlavního římského rabína za druhé světové války je v