Pýthie

Pýthie https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475877/bmid_pythie-ZIA-475877.png 3 134 48

Lis měla plán. Ne! Pořád ho má. Cíle nebylo dosaženo, chybí však jen nepatrný krůček. Splnila přání rodičů a teď je řada na nich, aby oni splnili svou část dohody. Tak proč jí na dveře buší nějaký chlápek, který tvrdí, že jí přišel pomoct, a přitom se chystá zničit vše, o čem kdy snila? Ani Romain není nadšený svým posláním. Nechce ztrácet čas s nevděčnou princezničkou, která má všechno, co on kdy chtěl, a přitom od toho utíká. Vědí, že se nedohodnou a neexistuje kompromis. Řešení je jednoduché: válka. Nebo radši sázka? Příběh o vzteku a frustraci, ale i touze a odhodlání, kde karty nemíchá osud, protože zúčastnění mohou předvídat budoucnost.... celý text

neubam02
20.04.2022 4 z 5

Jedná se spíše o romantiku s fantasy pozadím nikoli opačně. Kniha se točí hlavně kolem sázky a vztahu hlavních postav, ale mně to absolutně nevadilo. Já jsem se o světě, ve kterém žijí dozvěděla, co jsem potřebovala. Ale chápu, že kdo hodně čte fantasy a hodně se vyžívá v různých světech, tak by mohl postrádat nějaké bližší podrobnosti.

Na knize je super, že je vyprávěna z pohledu dvou hlavních postav, které jsem si zamilovala – Lis a Romain, dva pýthiané, jasnovidci.

Lis je skvělá hlavní postava. Postupně objevujeme různé stránky její osobnosti a měla jsem ji s každou přečtenou stranou čím dál tím víc ráda. Její pokusy vyhrát sázku jsou mnohdy velice vtipné.

To Romain mi z počátku nesedl. Přišel mi až moc hrubý a říkal věci, které by ranily i člověka z kamene. Časem se však podíváme, co skrývá pod maskou a přijdeme na kloub jeho chování.

V knize je i řada zajímavých vedlejších postav. Bylo by skvělé, kdyby autorka napsala další knihu, kde by hlavní postavou byl Kal nebo Blanka, protože bychom se do tohoto světa podívali z pohledu jiné nadpřirozené bytosti.

Pokud máte rádi romantické příběhy z prostředí vysoké školy, tak určitě Pýthii doporučuji všemi deseti!

Knihy_nad_zlato
17.04.2022 2 z 5

Myslela jsem, že to bude fantasy mixlý s romantikou. No tak to mě čekalo zklamání.
Ano je to jakože fantasy, ale tím způsobem, že „hele existuje tenhle magickej svět zároveň s lidským, existuje tahle magie a tyhle bytosti, ale co co je a jak to funguje to ti neřeknu, nejspíš to ani sama nevím“. Že by vám to nestačilo? Jo no, mě taky ne. Když už to je aspoň z nějaké části fantasy, tak to chci přece chápat, a ne jenom zmínit, že to má být fantasy.
I když jako cením prvek vizí možné budoucnosti. To, že to částečně vyspileruje, co bude někde dál v knížce, ale zároveň to nemusí být přesně, protože přece jen je budoucnost proměnlivá a navíc k ty vize jsou jen útržky, ke kterým není kontext, tudíž se dají pochopit úplně špatně. To bylo fakt zajímavý.
Postavy byly podle mě dost průměrný. Nemám je vyloženě ráda, ale ani mi nevadí. Prostě jsou takový nijaký.
Vývoj jejich vztahu asi celkem dobrý, ale taky mě to nijak neohromilo. Ale aspoň měli opravdu vtipné scény.
O prostředí radši vůbec mluvit nebudu, jenom bych se naštvala, protože fakt, prezentovat tohle mimo jiné jako fantasy je podfuk.
Zápletka asi ok, ale taky mě nenadchla.
Ale zase se to četla opravdu dobře. Asi bych klidně někdy zkusila něco dalšího od autorky, ale tahle knížka byla opravdu zklamání.

DreamerX9
13.04.2022 2 z 5

Za me tedy jedno velké zklamání. Nádherný začátek, ktery se jevil jako skvěle rozehraná fantasy bohužel se zhruba od půlky změní scénář a cela dějová linka sklouzne do romantického kolotoče Lis a Romaina. Sem tam autorka přihodí nějakou zajímavost či podnětnou myšlenku ale spíše než do světa se díváme do hlav dvou milenců jejichž konec je více než předvídatelný

Airelle
10.04.2022 5 z 5

Tohle bylo skvělé!
Pravá hate to love, sázka, vize budoucnosti, fantasy svět a opravdu to jde dohromady!
Příběh i zpracování byl opravdu hoden svého nakladatelství Red. Tolik sexuálního napětí, odpíráné lásky, budování vztahu… já to prostě zbožňuju!
Kdo nemá rád fantasy svět, tak ho tu není mnoho, avšak já jsem pravý opak, takže bych ho tu chtěla daleko víc než ho tu bylo.
Jinak to byl skvělý počin a moc se těším na další knihy od této úžasné začínající spisovatelky!

RoseDadas
03.04.2022 4 z 5

Text je psaný velice čtivě, čtenář se okamžitě vcítí do pocitů jak Lis, tak Romaina, dvou postav, jejichž pohledy se napříč celou knihou střídají. Jejich vztah by se dal popsat úplně jednoduše - hate to love. Na stylistice je patrné, že Veronika Černá není ještě tolik vypsaná a že je potřeba sem tam něco vypilovat. Na první pohled je však jasné, že si našla žánr, který jí vyhovuje a s nímž dokáže pracovat.

Prokrastinuji
26.03.2022 4 z 5

"Není nutné celou situaci lakovat na růžovo, nemyslíš? Nejsi do mě zamilovaná, nejde ti o to, abych před tebou padl na kolena, vyznal ti nehynoucí lásku a žádal tě o ruku. Chceš orgasmus, ne prstýnek."

Pýthie je romantický příběh, s hate to love vztahem, zasazený do fantasy světa. Děj se odehrává na univerzitní půdě. Hlavní hrdinové Lis a Romain jsou oba pýthie - umí předpovídat budoucnost. Každý z nich má svou minulost a prožil určité trauma. Mají proto odlišné pohledy na svou kulturu a svět, a oba si malují svou budoucnost úplně jinak. Na popud Lisiných rodičů, je Romain přinucen snažit se přesvědčit Lis, aby v jejich světě setrvala a pokračovala v navazujícím studiu. Díky vizím a snům, Lis a Romain ví, že jejich osudy jsou propletené, a proto uzavřou celkem pikantní sázku.

Musím říct, že mě kniha neuvěřitelně bavila, a čtení jsem si užívala. Autorka vytvořila komplexní příběh, kdy vás ani nemusí napadnout, že jsou určité věci propojené, ale jsou. Navíc využila ve vyprávění skvělá přirovnání, takže jsem se i zasmála. Romain je takovej ten univerzitní týpek, nad kterým byste slintali a Lis je takovej vztahovej čumák :D musela jsem se smát jejím šíleným nápadům a nepovedeným pokusům jak ho svést. Fajn byly i vedlejší postavy a byla bych ráda, kdyby byla třeba i další kniha z pohledu Blanky :D

Pokud nebudete očekávat nadupanou fantasy, a máte rádi knihy německých autorek jako je třeba Mona Kasten, myslím, že vám tahle kniha sedne.

TerryDee
25.03.2022 5 z 5

Pokud něco můžu, tak to je romantika s fantasy prvky a hate to love linka. A tady se mi dostalo obojího. Takže se dalo předpokládat, že mi tohle sedne. A jaký je verdikt? Jasně že mi to sedlo a nejen to, já si to doslova zamilovala.

Co se týče prostředí, tak to nám tu bylo lehce nastíněno, abychom se s ním seznámili. Je to svět, kde můžete narazit na různé nadpřirozené bytosti, jako jsou vlkodlaci, kočkodlaci, upíří, čarodějové ad.

Když se podívám na postavy, tak musím říct, že mi sedli. Lis na mě působila jako fajn holka, která si šla za svým. A pak tu byl Romain. Co si budeme, do něho jsem se zbláznila. Říkám si, že za mého studia takový kluci rozhodně nebyli. Asi špatná doba či svět.

Jak jsem psala výše, máme tu hate to love romanci, která vygradovala v sázku mezi Lis a Romainem. A tahle sázka mě neskutečně bavila a já jsem se vždy těšila, s čím Lis přijde tentokrát a v co to vyústí.

Sečteno podtrženo, tohle bylo fakt super. A já to mužů jen doporučit. Na své si přijdou především milovníci romantických příběhů.

Na závěr musím ještě vyzdvihnout obálku, která se opravdu povedla.

eva3992
23.03.2022 3 z 5

Pýthie, Veronika Černá

Příběh nás zavádí do světa, kde potkáte různé druhy nadpřirozených bytostí, do světa, kde někteří dokáží předvídat budoucnost. Lis by ráda tento svět opustila a vydala se žít do světa lidí. Romain ji však musí přesvědčit, aby zůstala. Dokážou spolu najít společnou řeč a nějaké řešení?

Toto byla kniha, u které jsem vystoupila ze své komfortní zóny, neboť fantasy moc nečtu, ale vůbec to ničemu nevadilo. Kniha je velice čtivá od prvních řádků, je psána s lehkostí a probudila ve mně zvědavost, abych zjistila, jak to bude s Lis dál.

Máme tu hate-to-love linku, kterou já osobně v knihách nevyhledávám, ale tady to nebylo nic přehnaného, ale spíše zábavného, takže jsem si to docela užívala. Moc mě bavilo, že se střídaly kapitoly z pohledu Lis a Romaina, mohli jsme si tak vidět do hlavy oběma a udělat si tak obrázek o tom, co si myslí jeden o druhém.

Trošku mě mrzelo, že fantasy svět nebyl více přiblížen čtenáři, celou dobu jde hlavně o lásku. Je to taková pohádka pro dospělé. Kniha pro ty, co mají rádi romantiku a chtějí se u čtení pobavit a odpočinout si. Nesmím zapomenout na nádhernou obálku, která opravdu láká k přečtení.

Na to, že je to autorčina prvotina, tak to rozhodně není špatné a věřím, že nás autorka do budoucna ještě překvapí.

3*/5*