Putovanie duší: Vzkriesenie alebo Reinkarnácia

Putovanie duší: Vzkriesenie alebo Reinkarnácia https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242313/putovanie-dusi-vzkriesenie-alebo-re-242313.jpg 3 1 1

Z predslovu vydavateľa: Parapsychológia, jóga, jasnovidectvo, antropozófia, mágia, okultizmus, reinkarnácia a mnohé ďalšie veľmi aktuálne javy sú obsahom tejto veľmi vzácnej knihy. Sú v nej fundovane predstavené a porovnávané s duchom Biblie a kresťanským učením, na ktorom vyrástla európska kultúra. V posledných rokoch, ktorým dávame prívlastok postkomunistické, postmoderné, vnímame globalistické snahy postaviť všetky náboženstvá na jednu rovinu a ideálom sa javí synkretizmus. Výrazom toho má byť aj chrám, postavený namiesto „Dvojičiek” – svetového obchodného centra. Udajne má byť dvakrát väčší ako budova, ktorá bola zničená náletom. Majú byť v ňom zastúpené všetky náboženstvá. Tolerancia sa stáva v súčasnosti propagovaným zákonom. Predstavitelia kresťanstva akoby sa obávali na verejných fórach vyjadriť ako Peter a Ján pred židovskou radou: „A nieto spasenia v nikom inom, lebo nebolo dané pre ľudí iné meno pod nebom, v ktorom by sme mali dôjsť spasenia. Nik neprichádza k Otcovi, ak len nie skrze mňa!“ Tolerancia má svoje hranice. Láska má ísť ruka v ruke s pravdou. Tohto roku sme v rámci Svetového dňa modlitieb žien vyzývaní modliť sa spolu s moslimskými ženami, akoby Stará zmluva bola už neplatná. V mysliach kresťanov, vystavovaných dennodennému tlaku médií, to vyvoláva zmätok a dezorientáciu. Verím, že táto kniha bude dobrou pomocou všetkým, ktorí sa snažia hladať pravdu. Pravdu o sebe, o Bohu, i o ceste vyslobodenia. Doporučujem ju aj tým, ktorí vyučujú v kresťanských cirkvách, ordinovaným i neordinovaným, ale tiež každému kresťanovi, ktorý je denne konfrontovaný so spomínanými javmi. O tom, že to nie sú len naivné relaxačné metódy a atraktívne orientálne praktiky, svedčí aj to, že autor knihy, po jej vydaní v Rumunsku a Maďarsku, musí čeliť útokom a vyhrážkam dotknutých hnutí. Sú to skupiny s jasnými zámermi, prepracovanými psychologickými metódami, usilujúce sa získať človeka.... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , ZED (Združenie Evanjelických Duchovných)

Lélekvándorlás: többször megismételt földi élet? , 2000

Garik
02.05.2015 3 z 5

Kniha sa mi čítala veľmi zle – po stránke jazykovej, gramatickej aj pravopisnej je to úplná tragédia a absencia práce profesionálneho jazykového korektora je zrejmá. Tento nedostatok – okrem toho, že pôsobí mimoriadne rušivo – sa niekedy prejavuje až úsmevným spôsobom (trebárs keď sa spomienky menia na pamiatky). Čo sa dá robiť – skrátka poznať, že z maďarčiny do slovenčiny to prekladali slovenskí Maďari. V maďarčine, teda rodnom jazyku autora, toto dielo, ktorému bezpochyby venoval veľa času, štúdia a námahy, určite vyznieva omnoho lepšie.
Ďalej – je to kniha „čisto kresťanská“ a tento svoj rozmer nijako nepresahuje. Argumentácia je stavaná tak, že ateistovi nič nedá a pohana (či už sa, napríklad, pohybuje v prúdoch New Age, zaoberá sa mágiou, verí astrológii alebo iným praktikám) nepresvedčí. Celý potenciál témy, ktorou sa dosť naširoko zaoberá, je vyčerpaný takým spôsobom, že môže poslúžiť nanajvýš k usmerneniu tých kresťanov, ktorí pod vplyvom doby blúdia.
Týmto nijako nepopieram hodnotu autorovej práce, osobne mám však radšej diela, ktoré majú ambíciu a predovšetkým schopnosť ukázať kresťanstvo, kresťanský svet a kresťanské myslenie aj ľuďom hľadajúcim.

křesťanství magie reinkarnace astrologie spiritismus okultismus psychotronika, parapsychologie hypnóza karma vzkříšení

Bertalan Pándy
slovenská, 1926 - 2016