Putování mystickým rokem aneb skrytá řeč svátků

Putování mystickým rokem aneb skrytá řeč svátků https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288556/mid_putovani-mystickym-rokem-aneb-skryt-awP-288556.jpg 3 6 4

Známý autor ve své nové knize ukazuje, kterak se lze hlouběji vztahovat k rytmickému koloběhu ročních dob a svátků. Prožívat mystický rok, začínající Vánocemi, znamená prožívat i děje, s nimiž souvisí vláda čtyř kosmických archandělů ročních dob. Znamená to možnost, že v praxi poznáváme poměr své vlastní bytosti ke kosmu – nikoliv astronomickému, nýbrž duchovnímu. Vědomé prožívání ročního koloběhu a jeho svátků je podle tohoto autora nejbezpečnější cestou, jak přivádět duchovno v člověku k duchovnu v kosmu.... celý text

Spajdy
29.01.2019 5 z 5

Tato kniha by měla člověku posloužit jako návod pro stovky a tisíce různých meditací v průběhu celého roku. Poznáváme niterný význam všech klíčových událostí v běhu roku a učíme se je niterně spoluprožívat. Ano, kniha je těžká, a ne málo - z dobrého důvodu: má čtenáře proměnit skrze vnitřní aktivitu, kterou člověk vyvine při čtení a snaze o pochopení sděleného. Tak působí veškerá duchovně-vědecká literatura. Není na místě nadávat na obtížnost knihy, ale spíš na vlastní pohodlnost. Taky jsem měl při určitých pasážích problémy a musel jsem se k nim vracet opakovaně. Tím víc mi ale kniha dala.
Oceňuju především to, že autor vychází z běhu ročních dob, což je snad pro každého člověka tím nejkrásnějším, nejúžasnějším a zároveň nejbližším, co tady na Zemi může zažít... :-) A dívat se na běh roku takto zbystřeným zrakem a vnímat jej takto prohloubeným citem, to, nekecám, fakt stojí za to.

J.books
10.08.2018 2 z 5

Hodně zvláštní kniha, na mě až moc nábožensky pojatá a asi až moc ezo. Upřímně jsem ji ani nedočetla, jako pro lidi co milují náboženství a mystiku bude fajn, jinak nedoporučuji.

Martina1725
02.01.2018 1 z 5

Doufala jsem, že kniha obsahuje rytmy roku z komplexnějšího pohledu různých kultur. Na mě příliš křesťanské. Autor dost nadává na dnešní dobu.

Tyet
16.06.2017 4 z 5

Nová kniha Karla Funka je shrnutím poznatků o vlivu kosmu, přírodních cyklů a dalších opakujících se rytmů na duši člověka, za čtyřicet let autorova bádání na tomto poli. Dozvíme se v ní mnoho různorodých informací o svátcích, uzdravování, křesťanské mytologii i keltských mystériích. Není to jednoduchá kniha, ale rozhodně je obohacující.
„Dech Matky Země otevírá jaro. Jaro je spojeno s mysterii dechu v přírodě. Země vydechuje své síly. Tak i tělo musí vydechnout staré mentální a psychické zplodiny – elementály, kteří v zimě žili uvnitř našich struktur. To bývalo jarní čistění, které začínalo už svátkem Hromnic. Na jaře každé lidské tělo, které je zatíženo negativními elementály, nabývá sil zbavit se jich a obnovit harmonii. Děláme-li na jaře jakoukoliv očistnou kúru či dietu, nabude teprve pravého smyslu a účinku, budeme-li si takto vědomi její účelnosti až posvátnosti. Vida, jak skvělý námět na meditaci při jarním čistění našich niterných studánek.“
Kniha nepatří mezi oddechovou literaturu, ale s tím jsem počítala. První část mě bavila, byla sice přísná, ale spravedlivá. Zbytek knihy byl pro mě šplh na nekonečně vysokou horu. Obtížnou stravitelnost ale připisuji sama sobě, nikoliv autorovi. Pro mě byla kniha příliš přepjatá, bez stopy nadhledu, laskavosti a humoru. Příkré hodnocení je k autorovi velmi nespravedlivé, vycházím ale z toho, co dala kniha mně a jak moc se rozešla s mým očekáváním. Každopádně je to pozoruhodná publikace a za přečtení stojí.

tradice mystika svátky

Karel Funk