Pusť mě, ale neopouštěj

Pusť mě, ale neopouštěj https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121033/bmid_pust-me-ale-neopoustej-kJ6-121033.jpg 3 5 2

Rané přilnutí k matce a postupné oddělení jsou nezbytnou podmínkou schopnosti navazovat mezilidské vztahy a žít plnohodnotným životem. Na zajímavě podaných konkrétních příkladech ze své praxe popisuje známý francouzský dětský psychiatr a terapeut profesor Rufo důsledky nedostatečného nebo neexistujícího přilnutí dítěte k matce nebo předčasného odloučení. Zabývá se také problematikou příliš silného splynutí mezi matkou a dítětem, které brání dítěti v navazování dalších vztahů a začlenění do širších sociálních skupin, a otázkou zdravého oddělení od matky. Knihu ocení rodiče dětí od raného dětství do počátků dospívání, vychovatelé, ale i terapeuti, psychologové, sociální pracovníci a studenti psychologie a sociálních věd.... celý text

Literatura naučná Rodina
Vydáno: , Portál

Détache-moi! Se séparer pour grandir , 2007

Knihomolová
29.03.2022 3 z 5

No... mám rozporuplné dojmy. Nejsem odborník, hluboké analýze knihy se tedy vyhnu. Ale čekala jsem něco trochu "erudovanějšího".

buccaneerka
29.06.2019 4 z 5

Čtivá knížka plná příkladů z praxe dětského psychiatra. Rodiče, kteří sáhnou po knize, aby se dozvěděli něco o utváření zdravé vazby se svým dítětem, bude zajímat zejména první polovina knihy. V druhé polovině autor uvádí více příkladů ze své mnohaleté praxe, se kterými se většina rodičů (snad) běžně nesetká.

Autorovy knížky

Marcel Rufo