Pusinka

Pusinka https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25242/bmid_pusinka-bMd-25242.jpg 4 203 26

Beauty Puseyová opravdu není žádná kráska. Je úplně obyčejná a dost stydlivá, kdežto ostatní holky ve škole jsou sebevědomé a nafoukané. Mají za to, že její jméno Beauty (Kráska) je směšné a vymyslí jí přezdívku – Hnuska! Ještě horší než šikanování ve škole je ale věčné peskování a kritizování jejího otce. Beauty a její mladá hezká maminka žijí v neustálém strachu z otcových výbuchů hněvu. Ty může odstartovat třeba porušení jeho přísných domácích pravidel, nějaké „hloupé“ přání, jako třeba prosba o živého králíčka, nebo nechuť Beauty obléknout si na party šaty, které jí on sám koupil. Maminka ale Beauty miluje a stále vymýšlí způsoby, jak jí navzdory dusnu, které doma vládne, udělat radost. Společně objeví nové hobby – pečení pusinek – a tak vznikne i nová, mnohem lepší přezdívka hrdinky. Když Beautyina okázalá narozeninová party skončí fiaskem, její táta zuří ještě víc než kdy předtím. Chce to ještě Beauty s mámou snášet? Nebo si najdou způsob, jak začít nový a spokojený život?... celý text

Rodina Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , BB art

Cookie , 2007

Weasley
24.06.2013 5 z 5

Skvělá kniha, zabývající se bohužel velmi častým problémem. Určitě jedna z nejlepších od Jacqueline. Stoprocentně doporučuju!

Nikka07
07.05.2013 5 z 5

Tenhle příběh mě dojal. Líbil se mi život Beauty a její maminky, které čelily problémům života. Že bohatství nezaručí šťastnou rodinku. Dobře mu tak, tátovi - dědku jednomu plesnivýmu. Byla jsem strašně nadšená, když to nakonec vyřešily tak, jak to vyřešily. Ale ten konec mě strašně dojal - POZOR, NEČÍST TĚM, KTEŘÍ KNIHU NEČETLI - když potkala toho svého Sama a směla pochovat Lily. Jen jsem trochu nepochopila, jak si povídala s tím Samem v televizi, který jí "odpovídal". Ale jinak je to nádherná knížka. :)

Dep8
14.12.2012 4 z 5

Vzhledem k mé postavě v dětství, jsem spoustu věcí kolem Beauty chápala a po celou dobu ji opravdu držela pěsti, aby našla svoji cestičku ke štěstí. Líbí se mi, že knížka není žádný laciný románek, ale zabývá se i vážnými problémy, které se dětem v tomhle věku opravdu stávají.

dendisek3
15.08.2012 4 z 5

Moc pěkná knížka =)

Katee
02.04.2012 5 z 5

Tahle knížka je jedna z nejlepších od JW! Moc se mi líbíla, opravdu doporučuju!

Akrianna
03.09.2011 5 z 5

Dle mě hezká knížka pro dívky, sama jsem ji četla.