Puritán

od:


KoupitKoupit eknihu

Procházel tudy, byl oblečen do tmavého oděvu, z bledé tváře vás pozorovaly chladné oči, ve kterých občas zatančily divoké ohníčky. Ozbrojen byl dlouhým rapírem a za pasem měl vetknuty dvě pistole s dlouhou hlavní a dýku. Byl to puritán Solomon Kane. Je zbytečné čtenáři připomínat fyzické atributy Roberta E. Howarda. Člověka, který stvořil Conana, Kulla, řadu jiných a mezi nimi u nás ještě poněkud opomíjeného Solomona Kanea, dobrodruha, který se na svých cestách setkává s podivuhodnou magií, nachází ztracená města a vždy a za všech okolností brání právo proti násilí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28092/puritan-28092.jpg 423
Série:

Solomon Kane

Žánr:
Povídky, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Leonardo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
KAREL6725
17.11.2017

Povídková sbírka o Solomonovi Kane, z pera mistra Howarda. Tohle se čte dobře, nezbývá než doporučit. Komu se líbil Conan , Kull, nebo strašidelné povídky , tak se mu bude líbit i Solomon. Autorovy povídky a příběhy patří rozhodně mezi to lepší co tady vyšlo.

Eigis
19.04.2015

Ačkoliv Howardovi sluší spíše hrdinové s pořádným mečem nebo sekerou, Solomon Kane je výjimka, která potvrzuje pravidlo. Kromě jeho výzbroje se odlišuje především svou povahou, je to zjizvený vlk jehož fanatické dodržování jeho morálního kodexu mu dává železnou vůli a výdrž. Ani jedna povídka v této knize není vyloženě špatná, dokonce ani průměrná. Jediná škoda byla, že povídky nesledovali nějakou silnější ústřední dějovou linii.

Autor a jeho další knihy

Robert Ervin Howard

Robert Ervin Howard
americká, 1906 - 1936

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených37x
v Doporučených3x
v Knihotéce30x
v Chystám se číst4x
v Chci si koupit2x