Půlnoční zátoka

Polorozpadlý statek Manet Hall na okraji New Orleansu měl pro právníka Declana Fitzgeralda podivuhodné kouzlo. Muž si po letech splnil dávný sen a usedlost koupil. Opustil advokátní praxi a dal se do rekonstrukce stavení, aby mu vrátil zašlý lesk. Usedlost je údajně opředena děsivými pověstmi a Declana se zmocňuje obava, že nejsou jen pouhým výplodem fantazie. Začne totiž trpět úzkostí a nesnesitelným, jakoby cizím žalem. Ze zlých představ ho vytrhne bodrá a srdečná tmavovláska ze sousedství Angelina, která také má k místu zvláštní vztah. Dřív než naplánují společnou budoucnost, je třeba odhalit tajemství stejně temné jako voda ve zdejší říční zátoce......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113500/pulnocni-zatoka-113500.jpg 4.2199

Vydáno: , Alpress

Midnight Bayou, 2001

Kniha Půlnoční zátoka

mataaskorice
13.08.2021

Mé (kdysi) intelektuální Já se stydí. No, holt jsem z někdejšího klasikou a náročnou četbou nabitého čtenářského světa přešla k červené knihovně :-) Náhodou - knížka předčila moje očekávání. Měkká obálka a titulka jak z bulváru mi předesílaly jiný čtenářský zážitek. Nakonec - super! Nenáročná oddychovka, která se vážně skvěle čte. Je to taková pohádka pro holky - hodně zamilovaná, dost strašidelná, ale opravdu čtivá. Až mi je líto, že mám za ty dva dny přelouskáno :-)

Zlatinka.Emilly
14.11.2020

Příběh Leny a Declana se mi líbil, jen ten konec byl uhozený. Reinkarnace v pátém pokolení??? Tohle se Noře R. nepovedlo, škoda. I tak dávám pět hvězdiček, třeba za to, jak byl Declan laskavý k Lenině babičce, kamarádský k Remymu a Effii a rozhořen láskou k Leně samotné.

georginaa
16.06.2020

Další příběh, který byl propletený s duchy, minulostí a myslím, že byl dokonce podle toho natočen i film Prokletá zátoka. Děj se odehrává ve dvou liniích různé doby a ke konci se propojí právě s Declanem a Lenou, kteří vypátrají co se v minulosti stalo.

petraj30
04.06.2020

Krásný a velmi povedený příběh. Trochu mi to připomnělo sérii, kterou jsem před nedávnem četla, taky mimochodem od Nory Roberts, ale tady to bylo obohaceno o reinkarnaci a to strašení.
Do Deca jsem se zamilovala. Ty jeho úžasný a trefný poznámky neměly chybu.
Čím víc jsem Lenu poznávala, tím víc jsem z ní byla zmatenější, ale nakonec jsem pochopila ten její strach i obavy z budoucnosti.
Tohle byl další z těch povedenější příběhů. Velmi vtipný a zajímavý. Určitě si jej v budoucnu ještě přečtu

emamat
10.08.2019odpad!

Noru Roberts jsem hodně četla počátkem 90.let. Ale poslední dobou hodně upadá.

pip11
07.01.2019

Má první od Nory Roberts. Velmi povedená kniha, nemohla jsem ji odložit a určitě se k ní opět vrátím. Velmi dobře pojaté téma reinkarnace a duchů, skvěle popsané až reálně. Mohu rozhodně doporučit je to skvělý příběh.

evin84
24.09.2017

Krasna knizka a dej ktery me uplne vtahnul do deje. Moc me bavila.

moudivlacek
03.08.2017

Mám ráda tuto spisovatelku a vždy se na její knihy moc těším. Ani tahle mě nezklamala. Velmi silně emotivní příběh. I když se to může někomu jevit jako utopie, někdo vnímá minulost, někdo budoucnost, a můžeme to nazývat různými jmény.
Každopádně je to boj dobra a zla, láska proti nenávisti a nadřazenosti. Hlavní hrdinové se mi zalíbili oba dva od počátku a tušila jsem, že oni svým způsobem života mají vyřešit minulost. Declana si hned oblíbíte a nejraději byste ho měli u sebe, ale také jsem chápala Lenu a její strach z lásky.
Prostě romantika jak má být.