Ve skrytu stínů

Ve skrytu stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513445/bmid_ve-skrytu-stinu-f8R-513445.jpeg 4 225 59

Půlnoční kroniky série

On nemá minulost. Ona zase budoucnost. Do příběhů Půlnoční kroniky vnese čtenáře 449 uniklých duší. 449 dní na to, aby se vrátily zpět do podsvětí. Roxy ví, že její mise je v podstatě nesplnitelná. Proto se jí ani trochu nezamlouvá, že k tomu všemu musí ještě dělat chůvu záhadnému Shawovi, který byl dříve posedlý duchem a od té doby nemá jedinou vzpomínku na vlastní minulost. Důvodem její neochoty je však především vzájemná přitažlivost, jež zesiluje každým dalším okamžikem, který spolu stráví. Tato skutečnost není jen nebezpečná pro Roxyino srdce, ale může ohrozit i její život…... celý text

Literatura světová Pro ženy Fantasy
Vydáno: ekniha , Red

Schattenblick , 2020

Kasana
28.11.2021 2 z 5

Chudák kniha, ale nedá se nic dělat.
A protože jsem fér, tak nejdříve napíšu ty dobrý věci, protože i přes nízké hodnocení, pořád bych to nějaké mladé slečně doporučila na čtení. Divím se, že to říkám u autorek romantických knih, ale jejich fantasy část je docela zajímavá. V tom dobrém slova smyslu. Nebudu lhát, nalákal mě ten úkol vrátit duše aby Roxy nebyla vtažena do Pekla. A přišel mi zajímavý i příběh Shawa, který si nic nepamatuju a i na konci prostě nemáte pevnou představu, co se děje. Ten systém rozdělení lovců byl hrozně dobře vymyšlený na YA fantasy. A jo, ta romantická část je dost upozaděna na YA, ale pořád tam je často se i objevuje, takže toto beru.
Pořád tu jsi? No dobrá, vrhnem se na to, proč se mi ta kniha nelíbí. Hlavním důvodem je styl psaní. Spousta, ale jakože SPOUSTA věcí se opakuje. Pomalu jsem začala počítat to, kolikrát nám Roxy řekla, jak se snaží pochytat duše (že by každý večer chodila ven a hledala je ale něco, co teda nedělá), jak se dělí lovci, co kdo dělá, jaké je kdo národnosti, jaké je jeho povolání ... dokonce si pamatuju nějakou větu, která začala "absolventy" a končila "lidmi, co po tom, co dostanou diplom, odchází ze školy". Jo, to jsou absolventi. A proč to tam je dvakrát v jedné větě?
Normálně bych se ani nedivila, jen bych si řekla, že to píše prostě nováček. Nepíše to nováček. A ani to nepíše jedna osoba. Píšou to dvě autorky se zkušenostmi. To si toho ani jedna z nich nevšimla? A co editor? Dobrá pětina knihy by se dala takto proškrtat, a to si nedělám legraci.
Uznávám, že ty nápady mají super. Ale je jich tam prostě moc a nic není pořádně propracované. Nemluvě o tom, že akční část se děje až v posledních 100 stránkách, kde se nám představí záporák, honí se po několika městech, dvakrát se bojuje, někdo si pobrečí nad mrtvolami a jde se dál. Tato část fakt nedává moc smysl a bolely mě z ní oči. Těch dalších 200 stran je jenom popis všeho okolo. A já mám popisy ráda, ale i toto je na mě moc.
Co zase chybí je třeba, jak se Roxy a Shaw zpřátelili. Protože pro Roxy to je jenom "úkol", on z toho taky není úplně nadšený, pak BUM, uběhnou 3 měsíce a jsou z nich kámoši.
Jak říkám, jestli ti je 13 - 17 let, čteš YA fantasy nebo s tím teprve začínáš, tak jo, sežeň si knihu. Protože věřím, že mnoho lidí si ji zamiluje. Já tam prostě vidím až moc chyb na to, abych to přehlížela (a že se mi líbí i ne zrovna nejlepší knihy).

Nula.nula.nic
25.11.2021 2 z 5

Koupena celkem náhodou při velké akci u Dobrovského. Když jsem si přečetla o čem má být, dost jsem se zarazila, protože to opravdu není můj šálek kávy.
Ze začátku mě vůbec nebrala, tyhle fantasy věci nemusím, ale našla jsem si cestu k jednotlivým postavám. A jak už to tak bývá.. nemohla jsem knihu nakonec odložit, protože mě zajímalo, jak to s jejich osudy bylo (a bude) dál..

_Bára_
23.11.2021 4 z 5

Na knížku jsem se velice těšila, protože zbožňuju styl psaní Laury, ovšem měla jsem zde stejný problém jako u Strmého pádu od Bianci - nedokázala jsem se tolik vtáhnout do děje. Roxy mi dost sedla, což si všímám, že docela dost lidem vadila, ale já už jsem na takovéto hlavní hrdinky zvyklá. Shaw pro mě byl jeden velký oříšek. A strašně jsem si oblíbila Finna.
Měla jsem menší problém s romantickou linkou, od které jsem prostě čekala víc.
Celkově má knížka uzavřený konec, který je otevřený pro další díly.
Dějově mi to hodně připomínalo Lovce stínů.

romca4180
21.11.2021 3 z 5

Trochu mi vadilo přeskakování z postavy na postavu v ich formě - nemohla jsem se do děje pořádně začít..
Jinak mi kniha připadala něco mezi Nástroji smrti (C. Clare) a Lovci duchů (Supernatural)..
Na konci jsem bohužel neměla nutkání si říct, sakra jak to dopadne už aby byl další díl..

Ella161
08.11.2021 4 z 5

Musím říct, že se mi kniha líbila. Sice to nebylo úplně wow, ale špatné to rozhodně také nebylo. Autorky (na to, že jinak píšou romány a fantasy vůbec) to zvládly podle mě velmi dobře. Děj hezky plynul, od čtení jsem se nemohla odtrhnout. Od knihy jsem moc neočekávala, ale nakonec mě mile překvapila. Vážně se nemohu dočkat dalšího dílu, protože celou tu partu jsem si moc oblíbila. Také bylo moc hezké, že na konci bylo shrnutí postav. Ostatní psali, že zde jich bylo moc a pak se v nich nevyznali, ale to se mi teda nestalo. Všechny postavy jsem si krásně zapamatovala a vůbec si je nepletla.

Romantická linka mi nepřišla zas tak skvělá. Mezi nimi se skoro nic nestalo a když už, tak se hned přesvědčovali, že mezi nimi nic není a nic k sobě necítí. Prostě si to nedokázali přiznat. Což dost zamrzí, vezmeme-li v úvahu, že se to řadí do New Adult. Očekávala bych od tohohle víc. Každopádně uvidíme, co nám přinese další díl, který (doufám) u nás vyjde.

Teď k postavám. Shaw mi přišel jako takové dítě. Už jen ten styl vyjadřování. Sice jsem ocenila, že byly kapitoly i z jeho pohledu, ale on se vůbec nechoval vyspěle. Samozřejmě jsem mu nezáviděla ztrátu paměti, protože upřímně nevím, co bych na jeho místě dělala já. A moc dobře vím, že bych se z toho minimálně zhroutila, ale on to většinou zvládal skvěle. A Roxy byla úžasná! Zamlouvala se mi už od začátku. Byla svérázná, ironická a prostě svá. Měla v sobě něco, co k ní ostatní přitahovalo. Navenek se zdála drsná, ale byla to milující holka, která by pro své blízké a rodinu položila klidně i život. Já si jí fakt zamilovala. Žádnou chybu bych na ní snad nenašla.

Celý ten svět byl krásně propracovaný a vymyšlený. Všechny ty boje i tréninky byly krásně popsané. Tak, že jsem si hned dokázala představit, jak to probíhalo. Ten zvrat jsem očekávala a je to typické klišé ve fantasy, ale stejně mi pár slz ukáplo. Bylo mi moc líto, že to takhle dopadlo.

Verunka926
05.11.2021 4 z 5

Ze začátku se mi moc nedařilo se začíst, což mě dost mrzelo. Po zhruba 100 stranách se to zlepšilo, nicméně úplně jsem se do příběhu ponořila až přibližně v poslední třetině. S tím, že jsem se nemohla začíst také možná souvisely poměrně dlouhé kapitoly, které mně zkrátka moc nevyhovují a postupně u nich ztrácím pozornost... Světem mi kniha hodně připomínala Lovce stínů od C. Clare ovšem méně propracovaný. Ale pokud bych od tohoto odhlédla, příběh jako takový se mi moc líbil, jelikož svět lovců stínů mě fascinuje. Roxy, jakožto hlavní hrdinku, jsem si celkem oblíbila a hodně jsem na ní oceňovala, že se jen tak nevzdávala. Jejího spolubojovníka Finna jsem si také oblíbila a stejně tak i Shawa s jeho vtipnými průpovídkami. Z vedlejších postav se mi zalíbil i Ripley a docela mrzí mě, že se tam neobjevoval více.
I já musím pochválit Glosář a popis osob, protože mi dost věcí dovysvětlil, a je škoda, že není na začátku.
Ačkoli tedy knihy Strmý pád i Nedotýkej se byly lepší, tato fantasy série si myslím také zaslouží vaši pozornost.

PrincaListicka
21.10.2021 4 z 5

Musím říct, že začátek příběhu mě neskutečně chytl. Hodně mi připomněl Cassandru Clare a její lovce stínů. Byla jsem do děje vtažena až po uši a nemohla jsem se dočkat, co bude dál. Zhruba v polovině knihy jsem ale došla do bodu, kdy mě dějová linka začala trochu nudit. Jako by se prvotní náboj někam vytratil.

Akce sice bylo v průběhu celé knihy dost, ale tak nějak mi připadalo, že se opakovalo pořád to samé dokola - tréning, boj, nepřítel, zranění, ošetřování, Roxy a Shaw. Po chvíli už to prostě nebylo ono, a tak mi celkem dlouho trvalo, než jsem se tímhle "hluchým" prostředkem prokousala. Ke konci knihy se konečně objevil hlavní záporný hrdina a opět se začalo dít něco zajímavého, došlo ke změně prostředí a objevily se nové postavy. Jelikož se jedná o první díl poměrně rozsáhlé série, je konec dosti otevřený a předpokládám, že druhý díl na něj plynule navazuje.

Příběh je vyprávěn v ich formě a dostává se nám kapitol z Roxyina i Shawova úhlu pohledu. Romantická linka mezi nimi a je milá, díky střídání úhlu pohledu víme, co se kterému z nich honí hlavou, ale nijak zvlášť mě neoslovila. Prakticky celou dobu popírali, že je to k tomu druhému přitahuje, a když už k něčemu došlo, zase se stáhli a přemýšleli nad tím, jestli to vlastně chtějí. Ve výsledku ale v tomto díle skoro k ničemu nedošlo, a to mě trochu mrzelo. Vzhledem k tomu že tahle knížka spadá do kategorie New Adult, čekala jsem něco trochu peprnějšího.

V knize je opravdu velké množství vedlejších postav a celkový systém lovecké hierarchie je dobře propracovaný. Vzadu v knize se nám dostává rejstříku se všemi postavami, jejich věkem, speciálními schopnostmi a zařazením. Přiznávám, že bez tohoto rejstříku bych se asi neobešla, neboť i na konci knihy jsem si některé postavy stále pletla a nebyla jsem si jistá, kdo je kdo.

Celkově bych tedy své dojmy shrnula jako spíše pozitivní až neutrální. Myslím, že by neuškodilo, kdyby některé (dle mého názoru) zbytečné pasáže byly zkrácené, a kdyby byla romantická linka více rozpracovaná, čehož se nám možná dostane v následujících dílech. Druhý díl si nejspíš přečíst chtít budu a podle jeho kvality se uvidí, jestli za to bude stát i zbytek série. :)

Hodnocení: 70%

knihomolkajanca
12.10.2021 4 z 5

Na tuto novinku jsem se těšila od první chvíle, co jsem ji zaregistrovala. Láska, přátelství, zrada - možná to zní trochu klišoidně, ale byla jsem zvědavá, jak se dvě autorky, které píšou romantiku, poperou s fantasy.

Hned na začátku čtení mě překvapilo, že se jedná o urbanku. Nevím proč, ale podle anotace jsem si představovala klasickou fantasy ve smyšleném světě. Nicméně tohle rozhodně neberu jako minus, jelikož urbanky já rozhodně můžu. Další plus je pro mě tématika duchů. Nejedná se ale o čistokrevnou duchařinu. Těšte se i na další nadpřirozené bytosti, přestože se v knize mihnou zatím hlavně okrajově.
Na své si tady přijdou fanoušci slow-burn romantiky. Díky zvučným jménům obou autorek jsem čekala, že tohle bude jejich hlavní parketa. Přiznám se, že na mě to ale bylo možná až příliš pomalé.

Vybudovat napětí mezi hlavními hrdiny, to se povedlo skvěle. Ale mám tak trochu pocit, že jsem v celé knize nedostala odměnu. Někdy jsem měla chuť sama Roxy nebo Shawa popostrčit, ať už si konečně tu pusu dají!

I tak jsem si ale užívala sarkastickou Roxy a u správňáckého Shawa mě bavilo, jak se pěkně dokázal začlenit do života, i když si nic nepamatoval. Zpočátku tedy měla kniha opravdu hezky našlápnuto. Nicméně po přibližně 150 stranách mé nadšení začalo lehce opadat. Mohly za to zejména bojové scény, kdy bych ocenila barvitější a rozmanitější popis. Situace byly totiž nápadně podobné a něco tomu chybělo.

Největším zklamáním pro mě ale byl závěr. Zápletka supr, byla jsem překvapená, z koho se to vlastně vyklubal padouch, ale ten souboj. Padouch přece nečeká, až se ostatní vykecají a budou připraveni reagovat. Ne, takto to nechodí. Padouch útočí a zabíjí, pokud má příležitost. Takže tohle pro mě bylo docela zklamání.

Na knize jde znát, že fantasy není hlavní parketou autorek, ale i přes zjevné nedostatky mě kniha bavila a chci si přečíst další díl. A navíc potřebuju vědět, jak to s Roxy a Shawem dopadne.

Za recenzní výtisk moc děkuji Knihy Dobrovský

ZapisnikTerky
07.10.2021 2 z 5

Tak tady se velké nadšení nekoná. Ale potenciál to má. Počkáme si na druhý díl. Zatím můžete nakouknout do mojí recenze na to, co se mi líbilo a co ne. Konkrétní hodnocení 2,5 hvězdičky.

Ketfl
07.10.2021 4 z 5

Přiznám se, že na fantasy knihu jsem se od této dvojice autorek opravdu dost těšila, byla jsem zvědavá, jak se s takovým tématem popasují. A vůbec nejsem zklamaná. Kniha mě vtáhla do děje hned od první stránky, celkové prostředí, postavy i jejich schopnosti byly pěkně a rozsáhle popsány. Za mě to nebylo ale ucourané, opravdu hezky se to četlo. Oceňuji i seznam osob a jejich rozdělení do skupin lovců na konci knihy, určitě se vyplatí podívat, abyste měli trochu přehled. V příběhu byla naznačena i romantická linka mezi hlavní hrdinkou Roxy a Shawem, já osobně bych se vůbec nezlobila, kdyby se rozvinula o něco víc, protože zase tak nic extra z toho nebylo, ale tím víc se těším na další díl, co si pro nás autorky připravily. Za mě velmi povedené.

bookbug_cz
04.10.2021 2 z 5

Nová fantasy série pro čtenáře romantických knih dvou výborných autorek B.I. a L.K.
Co od toho čekat?
Upřímně jsem se na knihu moc těšila, spojení romantické linky s fantasy oddechovkou je pro mě spojení ideální. Anotace toho moc neprozrazovala, takže jsem moc netušila, co od ní mám očekávat.

Roxy je lovec duchů. Běhá po městě a pomocí amuletu, který se rozzáří, když se ocitne blízko takového ducha, navrací jeho duši zpět do podzemí. Během jedné takové akce se potkává se Shawem. Kluk, kterého posedl jeden ze silnějších duchů, ztrácí paměť a nepamatuje si absolutně nic – své jméno, odkud pochází, co dělá. Shaw je tak odvezen do velitelské základny a pod lékařským dozorem se všichni snaží vysvětlit příčinu jeho potíží. Ale moc se jim to nedaří. Shaw se tedy zapojuje do života lovců, nejen, že s nimi žije pod jednou střechou, ale i trénuje a později sám loví. A během toho všemu blíže poznává Roxy a její trápení.

Nechci moc spoilerovat, ale jedna její chyba (o které si nemyslím, že to je její chyba) zapříčinila osvobození 449 duší z podsvětí a rozzlobila tak Posla smrti, kterému říká Kevin. Má přesně tolik dnů, aby je všechny vrátila zpět. Kromě toho se snaží vypátrat svého bratra, který před mnoha lety zmizel a je prohlášen za mrtvého. Ona však tuší, že pořád žije, neboť je obdařena mocí Stínového pohledu a občas se s ním tímto způsoben spojí. Její minulost, rodina, život lovce duchů a úkol, který má před sebou. To vše se v knize rozebírá, množství postav je vyšší, než já osobně zvládám a upřímně? Do poloviny knihy jsem se musela nutit a v jednu chvíli byla rozhodnuta ji oddložit. Ze začátku mi vadily rozsáhlé popisy toho, jak „jdou do budovy“, „jedou výtahem“, „jdou se najít“, „jdou do pokoje“…poté už přišly na řadu občas i tréninky (ale nic extra překvapivého), a pak i nějaké akčí scény. Magický svět ale není nijak extra propracovaný, opravdu mě to nevtáhlo do děje a žádnou postavu jsem si bohužel nezamilovala. Shaw bez minulosti mě moc nebavil – chápu, že v dalších dílech asi dostane víc prostoru a bude se (doufám) tápat po jeho minulosti, ale obecně a charakterově mi blízký nebyl. Kéž by to alespoň zachránila romantická linka – ale ta mě taky zklamala. Když už, tak aspoň mravenčení v břiše by to chtělo.

Knihomolka97
04.10.2021 4 z 5

Od začátku mě knížka vtáhla do děje, výborný styl vyprávění, četlo se to skoro samo i přes detailnější popisy. Bylo vyprávěno z pohledů obou hlavních postav - Roxy a neznámého cizince/Shawa. Shaw se mi zalíbil od prvních stran, jeho humor mi sedl. Musí to být fakt divný nepamatovat si vůbec NIC. Roxy byla správně sarkastická a statečná.
Líbilo se mi jejich škádlení a následné sbližování, které se ale neslo v nevinném, přátelském duchu. O žádné romantické lince tady moc řeč být nemůže, což je určitě trošku škoda...
Na konci knihy je glosář a popis postav, což určitě doporučuju přečíst ještě před čtením pro lepší orientaci v tomto fantasy světě, který je moc pěkně zpracovaný.
Chvilku mi to připomínalo Lovce stínů a kdoví proč, jsem si vzpomněla i na Krotitelé duchů. :D Což mi připomíná, že jako filmový fanoušek oceňuji narážky na některé filmy.
V knize není nouze o napínavé scény, i když jich není moc, také jeden (pro mě) nečekaný zvrat a bohužel i smutné části.
Nechávám si ještě rezervu na pokračování 4,5⭐/5⭐.

ivetdos
30.09.2021 3 z 5

Půlnoční kroniky jsou pro mě lehký čtecí experiment. O to víc jsem byla překvapená, jak se s tím autorky romantických knih popasovaly, a že to nebylo vůbec špatné! :)

Je to new adult fantasy jako vyšitá. Připomínala mi Kouzla rodu Thornů, ale dospělejší a vtipnější. Opět démoni, lehký exorcismus, upíři a kouzlení, ale nebylo to překombinované a nešlo vyloženě o duchařinu. Napětí tam rozhodně je, ale že bych se úplně bála, to ne, což jako strašpytel oceňuju :) Nepletly se mi postavy, byly mi sympatické a celkem rychle jsem se zorientovala v ději. Oceňuju stručný přehled bytostí na konci knihy a doplňující playlist.
Čtenář musí počítat s tím, že tento díl je spíš takový úvodní rozjezd do celé série, takže slow burn romantika je tu opravdu slow :) Děj není tak nabombený hned od začátku, jak bysme asi čekali, což mě trošku mrzelo, a proto mi kousek ke čtyřem hvězdičkám chybělo.

Tak jako jsem skeptická k experimentování autorů mimo svůj žánr, tady se nebojím říct, že se to autorkám povedlo, jsem mile překvapená. Na další díl se určitě chystám, podle všeho ho bude mít ve své režii zejména Laura Kneidl, která je pro mě sázka na jistotu, takže věřím, že bude ještě lepší a nad 4 hvězdičky se určitě dostane.
Myslím, že nejen fanoušci knih těchto německých autorek budou spokojení. Pokud máte rádi romantické fantasy pro dospělé, určitě bych tomu dala šanci :)

_ctenar_adam_
30.09.2021 4 z 5

Od této knihy jsem moc nečekal, a proto pro mě bylo docela překvapení, když jsem ji četl. Německé autorky jsou zárukou čtivosti, takže tady to nemohlo být jinak. Jelikož to bylo fantasy, tak jsem to nečetl nejrychleji, ale zase jsem si užíval každou stránku. Prvních 100 stran se tak trochu seznamujeme se světem, ale jak se to přehoupne přes tu třetinu, tak knížka začíná nabírat obrátky a děje se toho tam tolik. Strašně mě bavil ten nápad, svět a postavy. Harmonie mezi Roxy a Shawem byla topovka! Jejich pošťuchování, jezení společně a tréninky… achhhhh Těším se na další díly, takže si tady nechávám rezervu a nějakou hvězdičku dolu za začátek

terryaknihy
29.09.2021 4 z 5

První díl z připravované šestidílné fantasy série z pera německých es - Bianca Iosivoni a Laura Kneidl. Příjemný start ve velmi dobře propracovaném fantasy světě, kde nám nechybí ani lehká romantická linka (kdo zná autorky ví, že to je jejich specialitka:)).
První díl Půlnočních kroky začal opravdu v pomalejším tempu. Máme tu zpočátku větší množství postav (pro lepší přehled však doporučuji na konci knihy máte soupis všech postav a i jejich funkci). Větší množství postav a zároveň budoucích pět dílů? Bylo jasné, že počátek bude dost popisný a táhlý. Je fakt, že prvních 100 stran jsem měla pocit, že mi něco chybí. Přesto pak přišla první akce, já stáhla zadek a už jsem se začetla.
Roxy musí pochytat 449 uniklých duší a pomáhá jí Finn (jeho humor je boží oživení). Do cesty se jim připlete Shawn a mise nabírá zajímavý směr.
Postavy byly dobře vykreslené, svět se mi moc líbí a romantická linka se nám tu teda lehoučce otevřela. Hodně se těším na další díl v hlavní roli Kneidl, kde očekávám romantickou bombu.
Moc doporučuju si ke knize pustit playlist, najdete ho na spotify! :)

LZalisova
29.09.2021 3 z 5

Kniha je moje úplně první zkušenost s autorkami a světem fantazy
.. myslím si, že rozhodně ne poslední.
Musím uznat, že ze začátku jsem se do knihy nemohla vůbec začíst. Děj začíná velmi pozvolna a na můj vkus se začátek dost táhne. Zhruba po 150 stranách mě kniha začala bavit, příběh nabíral na tempu a hlavní hrdiny jsem si velmi oblíbila. Na knize mne velmi bavilo střídání vyprávění - Roxy a Shaw.
Mrzel mne jen trochu konec, ale i tak si určitě koupím pokračování, na které se moc těším.

Knihu hodnotím 4/5 a určitě stojí za přečtení ⭐⭐⭐⭐

RoseDadas
28.09.2021 3 z 5

3,5*
Nemůžu si pomoct, ale příběh mi silně evokoval knihy o lovcích stínů Cassandry Clare. V Půlnočních kronikách jsou jedinci, kteří bojují s podsvětem - upíry, ghúly, duchy apod. - a kteří k jejich poražení používají speciální amulety. Lovci stínů také bojují s nadpřirozenem a k boji jim slouží stély. V Kronikách je v každé zemi základna, v lovcích jsou zas Instituty... Podobností jsem našla v knize více, ale není potřeba zde vše vypisovat.

Děj mi ze začátku nepřišel ničím moc originální, i proto jsem měla problém se do knihy začíst. Je to první díl, takže je zřejmé, že než se vše vysvětlí a než nás autorka do svého světa vtáhne, bude to chvilku trvat, a tudíž ten rozjezd bude trochu pomalejší. Čekala jsem však, že příběh nabere spád, což se stalo až někde za polovinou.

Začátek nové série sice nepřinesl nic převratného - a co se týče žánru fantasy, jsou zde patrné určité mezery, zejména pak v bojových a akčních scénách -, přesto si nemyslím, že je kniha Ve skrytu stínů úplně marná. Příběh má tendence čtenáře oslovit a nabídnout jim mix romantiky a urban fantasy, který může dost dobře fungovat.

Gabusza
28.09.2021 4 z 5

Kniha je čtivá, popsána do detailů, autentická, takže vtáhne do děje.Mladí Lovci loví uniklé duše, bojují společně proti zlu a u hlavních hrdinů vzniká románek. Prvních 130 stran bylo ovšem nudných.Táhlo se to, děj se točil kolem lovců, řekla bych, že nám autorky jakoby představovaly své postavy :) Oblíbila jsem si Finna, lovce vlkodlaků a jiných příšer, ty jeho humorné hlášky nemají chybu a jako osobnost mi strašně sedl. Postavy byli sympatické. Velké plus má na konci knihy glosář a popis osob. Obálka a začátek knihy ubírá ma mém hodnocení, příběh mě nakonec hodně překvapil a určitě budu číst i další díl ;)

PerfectionistKa
27.09.2021 2 z 5

Roxy je svobodná lovkyně všech možných magických bytostí, zejména duchů. Jednou takhle zachrání život neznámému týpkovi, čímž se vlastně stane jeho nejbližším člověkem. Proč? Protože zatímco ona nemá kvůli prokletí poslem smrti budoucnost, on nemá vzpomínky na nic z minulosti, a tak mu nezbývá nic jiného než zůstat s Roxy v jejich základně. Podaří se Roxy splnit nesplnitelný úkol a jak je do všeho zapletený Shaw?

Ze startu jsem byla zmatená z těch loveckých skupin, ale po objevení glosáře na konci (mohl být na začátku, ne že ne) jsem se rychle zorientovala. Spíš jsem si pak v průběhu čtení všimla, že byla spousta věcí zbytečně omílána dokola, místo toho, aby se vysvětlovaly ostatní věci, které jsem nepochopila. Nejednou jsem si řekla: okay, tohle už jsem četla aspoň 2x, tak proč se mi to znova vysvětluje? a to mě rozčilovalo.

Shaw mi byl určitě sympatičtější (i jeho výběrem jména) než Roxy. Nejsem bohužel fanda Londýna/UK, takže prostředí mě nenadchlo vůbec, ale to je jen můj osobní problém. Co mě naopak bavilo hodně, byly vedlejší postavy, kterých tam nebylo zrovna málo. Nejlepší byl Finn (a Giselle, mrk mrk) a Warden.

Kniha měla takové Shadowhunters vibes a mě utvrdila v tom, že mám raději královské fantasy, vytvořené v úplně novém vesmíru s takovým tím středověkým tónem (nebo dystopicky), než za přítomnosti magie v našem současném světě. Nakonec dávám 3.5*

Očekávala jsem, že budu nadšená více, bohužel, na to, že kniha má skoro 350 stran, se tam nic moc nestalo. Nejlepší bylo posledních cca 60 stran, které byly naopak dost napínavé. V sérii chci určitě pokračovat, zejména kvůli Shawovi, a viděli jste ty krásné obálky? Knihu doporučuju hlavně začátečníkům s fantasy, kteří normálně čtou třeba převážně romantiku. A já doufám, že té romantiky bude v příštích dílech více, protože tady skončila dříve, než vůbec začala.

Autoři knihy

Bianca Iosivoni