Půjdeme do Mů

Půjdeme do Mů https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11359/bmid_pujdeme-do-mu-eOb-11359.jpg 4 39 6

Reprezentativní výbor z díla jednoho z nejoriginálnějších současných českých básníků. Ve sbírce jsou zastoupeny verše od let šedesátých až po současnost – přesně od roku 1965 do roku 1997.

Kopta
03.04.2024 3 z 5

Můj první Wernisch. Bohužel jsem trochu zklamán. Jednoduše mám radši jiný typ básní, každopádně nezatracuji.

Litocha
07.06.2022 3 z 5

Se světem Ivana Wernische se mi popravdě nepodařilo příliš propojit. Našlo se pár textů, které mě zaujaly a soustředěním na prchavý okamžik a hutností, stručností vyjadřování mi trochu připomínaly mého oblíbence Skácela (nebo možná i haiku), některé zapůsobily svou bezvýchodností, na druhé straně jsem se ale dost často ztrácela ve slovech, která mě minula bez toho, aby ve mně něco rozezněla, nesouzněla jsem s nimi.

maruska283
22.09.2019 5 z 5

Nic, chtěl bych jenom
ve stínu u zdi
maličko umřít,
než zase půjdu

hermína14
26.07.2019 4 z 5

Jako obrázkový deník..vyprávěný slovy. Je to nespoutané, nelítostné, groteskní i zoufalé.

"Zapadá slunce
a na ulici
chodci se zářivě
červenými obličeji
se míjejí s lidmi
temných tváří"

mahdal
30.10.2018 2 z 5

Má druhá sbírka od tohoto autora, ale znovu jsem mu nepřišel "na chuť". Sice krátké básně se čtou jedním dechem, ale o to jsou nesrozumitelnější, složitější. Verše oproštěné o rýmy se spíše přibližují k volnému verši, a tak některé básně spíše evokují drobnou prózu.

elfos
10.11.2010 5 z 5