Pučálkovic Amina

Pučálkovic Amina https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12226/pucalkovic-amina-12226.jpg 4 261 57

Humoristické vyprávění o trampotách s nalezeným štěnětem, z něhož nakonec vyroste žirafa. Děti pana poštovního tajemníka Pučálky našly na místě bývalého cirkusu štěně a teprve po mnoha ztřeštěných příhodách a dobrodružstvích zjistí rodina, že doma přechovává žirafu. Kromě směšných a zábavných historek ukazuje autor i na lidské nectnosti a slabosti a snaží se zdůraznit myšlenku, že člověk má za každých okolností zůstat vůči druhému člověkem.... celý text

Knižní střípky
12.02.2017 5 z 5

Knihu jsem milovala jako dítě a letos po ní sáhla díky čtenářské výzvě a užila jsem si ji maximálně, vrátila mě do dětství a za to jí budu vděčná....Navíc nyní pro mě měla onu přidanou hodnotu, že jsem již věděla, že ji vlastně napsal můj milovaný herec pan Plachta, který mi zpříjemňuje chvíle při koukání se na mé milované filmy pro pamětníky.

Lanisa1966
04.02.2017 5 z 5

Super příběh. Zasmějete se.

Vlašule
10.11.2016 4 z 5

Milá, vtipná kniha i pro dospělé. Rychlé oddechové čtení na "vyšší" úrovni :)

Anne Leyyd
28.10.2016 4 z 5

V rámci tohoto žánru (bláznivá humorná komediální povídka) je kniha opravdu hodna 4 hvězdiček. A kdyby mi bylo možná kolem 10 - 13 let, asi bych se u ní válela smíchy :-)

Aracely
09.08.2016 5 z 5

Tato kniha je moje nejoblíbenější z dětství...
Zařadila jsem ji do Výzvy. A přečetla jsem ji ,,jedním dechem" na terase se psy a dokud jsem neotočila poslední stránku, tak jsem nešla domů :-D.
I po těch letech se mi kniha líbila :-).

bara9550
29.04.2016 5 z 5

Tuthle knihu, a budu si to pamatovat už asi nadosmrti, jsem dostala od "zoubkové víly" za první vytržený zub. Byla jsem nadšená, vtipná, čtivá, jako malou mě moc bavila. Mám ji doma v poličce i se stejným přebalem jako je zde na fotce.
Určitě můžu jen doporučit

Rade
05.02.2016 5 z 5

Tuhle báječnou knížku z dětství mám spojenou se svým tatínkem, který z ní o prázdninách předčítal.

Petratra
22.01.2016 5 z 5

Krásné čtení. Možná i díky této knížečce mám dodnes ráda žirafy ;-)

Cusco
10.05.2015

"Kdo by neznal Jindřicha Plachtu! Jméno tohoto divadelního a filmového umělce, který vytvořil bezpočet rolí od drobných svérázných figurek až k velkým komickým lidově rozumářským typům, je dosud v živé paměti návštěvníků našich kin a divadelních scén.
Jeho osobitý "plachtovský" humor nám zůstal uchován v půvabné knížce PUČÁLKOVIC AMINA, jediné, kterou Jindřich Plachta napsal. ..
.. Drobná, úsměvná knížka, která potěší každého čtenáře od 9 do 90 let." (anotace na přebalu knihy, 1969)

Modrina
21.05.2014 5 z 5

Krásná pohádka. :)

dalia1769
29.01.2014 5 z 5

Osvědčená zábava...

mishulda
30.10.2013 5 z 5

Hezké vyprávění o rodině Pučákových a jejich životě s žirafou Aminou. Jen mě mrzelo, že jsem se nedozvěděla, proč se říká "prdíš jako Amina" :D

Kate.S
02.02.2013 5 z 5

Ani nevím kolkrát jsem Aminu četla. Nezapomenutelná knížka:)

maryzka
17.05.2012 2 z 5

PĚKNÁ DĚTSKÁ KNIHA

cizinka
03.04.2012 5 z 5

Kouzelná knížka :)

Mikiem
09.02.2012 5 z 5

Četly jsme to ve škole asi v páté třídě,a moc se mi to líbilo,doporučuju:o)

Esmit
30.11.-0001 5 z 5

Tohle patří mezi jednu z mých vlastníma očima přečtených prvních knih. Taková česká klasika. Kdo nezná Aminu, jako by nebyl Čech :)