Ptáci na naší zahradě - zážitky, pozorování, ochrana

Ptáci na naší zahradě - zážitky, pozorování, ochrana https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408941/bmid_ptaci-na-nasi-zahrade-fjm-408941.jpg 4 3 2

Milovníci ptáků se v této knize dozví spoustu zajímavostí ze světa svých oblíbenců. Čtyři roční období a v každém krátké články o dění v ptačím světě. Kdy ptáci začínají svůj den, čím se v tomto období živí, kde a z jakého materiálu staví hnízda, je zde i několik návrhů na ptačí budku. Víte, jací ptáci se pohybují na vaší zahradě v noci? A kteří v noci zpívají? Mohli byste pro ptáky připravit pískové či vodní koupadlo? Poznáte místo, kde se zdržují drozdi? A orientujete se správně v druzích našich sýkorek? V poslední části knihy je 44 portrétů běžných ptáků, které můžete na své zahradě pozorovat.... celý text

Příroda, zvířata
Vydáno: , Grada

Gartenvögel , 2015

efka.saf
12.03.2022 4 z 5

Vesměs souhlasím se Zmiu. Při čtení knihy jsem si chvílemi nebyla jistá, jestli čtu příručku určenou pro děti nebo pro jejich rodiče. Vzhledem k druhu knihy tato otázka možná není tak důležitá, nicméně ráda mívám jasno :-). Celá problematika tak nějak klouže spíše po povrchu, ovšem mile a s krásnými fotkami. Za ptákologa se určitě nepovažuji a mám v tomto ohledu obrovské mezery, takže já se i v této příručce dozvěděla řadu nových informací. Ovšem mým vítězem je zatím kniha Poznáte ptáky našich zahrad?. Jako ptačí základ do knihovničky ale určitě tato publikace zase tak špatným krokem nebude.

Zmiu
10.07.2019 3 z 5

Pěkná knížka, vhodná spíš pro začátečníky, neboť nejde moc do hloubky. Tento typ rad ve formě krátkých odstavců mi sedí spíš do nějakého časopisu. Ale něco nového jsem se dozvěděla, to zase ano.

ptáci, ptactvo

2015  97%Ptáci našich zahrad v životní velikosti
2019  80%Ptáci na naší zahradě - zážitky, pozorování, ochrana

Kniha Ptáci na naší zahradě - zážitky, pozorování, ochrana je v