Psychokybernetika

Psychokybernetika https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152580/psychokybernetika-152580.jpg 4 36 6

Autor byl plastický chirurg. V knize mimo jiné popisuje, jak zásah do tělesné schránky může a nemusí změnit osobnost a co je skutečnou příčinnou změny chování, zlepšené sebedůvěry a sebeúcty. Věřil, že je možné se odhypnotizovat a naučit se být šťastnými.

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Pragma

Psychocybernetics

nevermore3
17.11.2022 4 z 5

Za myšlenky v této knize bych plný počet dal. Forma je ovšem typicky americky motivační, spousta příkladů, a téměř až primitivní sloh, časté opakování a po chvíli jednotvárnost. Nicméně... Doporučuji všem, protože když už nic jiného, alespoň se člověk zamyslí, jestli náhodou na tom, co se tu píše, nemůže být aspoň za nehet pravdy. Já věřím, že je, a na závěr si dovolím několik zajímavých výtažků.

"Úspěšní lidé často nemají větší schopnosti, jen větší odvahu."
"Nespokojenost posiluje problém, který ji vyvolal."
"Sebelítost je jedna z nejhorších vlastností, funguje jako zbytečné znovuprožívání negativních věcí z minulosti."

Dobrý, ne? :)

PietroGrencik
27.03.2021 5 z 5

Za mňa môžem len odporučiť.
Rád by som sa ku nej ešte podrobnejšie vrátil - mal som ju len požičanú.
Bohužiaľ sa mi ju nepodarilo zohnať.

Ak máte niekto na predaj v bazári, ozvite sa ;)

janulka1310
27.06.2019 3 z 5

Kniha shrnuje základní principy, s kterými naprosto souhlasím. Bohužel jsem četla knihu pro mě v hektickém období a proto jsem se nemohla pořádně začíst. Určitě by si zasloužila více klidu a soustředění.

Melic
03.11.2016 3 z 5

Kniha s cennými myšlenkami, od začátku mě zaujala. Autor názory dokazoval výzkumy, ale pak jako by se to zlomilo a začal tam vmíchávat "dílo boží". Což u mě bohužel kazí dojem, má-li kniha působit vědecky a seriózně.

Peleus
27.05.2016 4 z 5

Líbilo se mi, že autor je lékař z oboru, kde často přichází do styku s lidmi, jejichž pocity jednoduše musí řešit, a tak někdy částečně supluje psychologa. Nejde tudíž o čistého teoretika, nýbrž se může opírat také o vlastní zkušenosti.

Kniha možná nepřináší nic nového, či snad objevného (nejde však zcela nesympatizovat s upřímným autorovým zápalem pro věc, neboť má za to, že přišel na cosi, co může čtenářům "změnit život"). Faktem je, že nic nového a objevného se už ani nalézt zřejmě nedá, neboť tyto základy jsou ozkoušené a v praxi poměrně úspěšně využitelné. Potíž je v tom, že dost lidí o nich neví.

Jako přírůstek do rodiny vcelku kvalitních motivačních knih bez zbytečné omáčky lze řadit i danou publikaci, proto knihu hodnotím poměrně vysoko.

yank3e
06.12.2014 2 z 5

Průměrná povrchní záležitost ve stylu kognitivně-behaviorální terapie a "pozitivního myšlení".

Autorovy knížky

Maxwell Maltz