Psychohry

Psychohry https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422107/bmid_psychohry-vJT-422107.jpg 4 106 106

Co když jsou nezvěstní lidé ti, kterých byste se měli bát? Čtyři cizí lidé jsou nezvěstní. Na místě jejich posledního výskytu pokaždé zůstane přání k narozeninám, kde stojí: DÁREK PRO TEBE JE TAHLE HRA. MÁŠ ODVAHU HRÁT? Policie se nijak neznepokojuje – vždyť je to jen hra. Rodiny zmizelých však šílí strachem a psycholožka a soukromá detektivka dr. Augusta Bloomová se nechá svým kolegou Marcusem Jamesonem, bývalým špionem z MI6, přesvědčit, aby se pustili do pátrání na vlastní pěst. Jak Bloomová proniká stále hlouběji do životů pohřešovaných, přichází na to, že všechny něco spojuje. A to něco je vskutku velmi nebezpečné. Případ nabývá kolosálních rozměrů s dalšími nahlášenými pohřešovanými a stále novými přáníčky, která po sobě zanechali. Doktorka Bloomová nemá času nazbyt – musí záhadu urychleně rozplést a najít manipulátora, který tahá za nitky. Nehraje však nepříteli vším, co podniká, nevědomky do karet?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Jota

Gone , 2019

DominaCZ
19.07.2020 1 z 5

(SPOILER) SPOILERY!
Ve čtrnácti tak zralá a znalá sexuální msty ?!
Napíše udání ze školního počálu, ale ty nikdo neprověří - ten jeden text stačí k tomu, aby učitele OKAMŽITĚ vyhodili. Žádnej test DNA, žádný pátrání po domnělé oběti z té třídy, prostě nic, přišlo to dvěma lidem ve zprávě, tak to bude pravda. Tak to jo twl.

Pobavila mě hláška "Šla s kámoškama ven, ale ne že by chudinka měla nějaký peníze - dala jsem jí 20 liber, ale to jí bude stačit tak maximálně na oběd, že?" téměř šest stovek jen na jedno jídlo? Tak to pak jo, chudáci angličtí :)

Éhm nelíbilo. Děsně se v tom nípali, mně bylo jedno, že odešli...já chtěla vědět PROČ odešli, CO je spojilo, a to jsem se furt ne a ne dozvědět. A ta malá svi*ě mě tam akorát rušila. Tohle totiž čerpá z té modré rybičky pro děcka, jak se tam hromadně zabíjeli z příkazů kohosi...tak tohle je pro dospělý.
Prostě nic moc. Z elitní vojandy je najednou ožralecká troska, a já si říkala a kdy se to jako stalo?! No nedozvíte se prostě.....

Pheobe20
19.07.2020 1 z 5

Kniha měla velmi slibný začátek. Děj byl velmi akční a kniha vás vtáhla do děje. Ale to se asi v jedné třetině knihy zlomilo a děj začal být zdlouhavý a nudný. Do čtení jsem se musela začít nudit. Ke konci knížky se zase děj rozběhl. Námět knihy se mi ale líbil. Ale znovu bych po knížce nesáhla.

Bee240
03.07.2020 2 z 5

Na začátku této knihy jsem si řekla páni tak to bude super čtivo. Bohužel jak jsem četla pořád dál a dál už jsem tak nadšená nebyla. Nápad dobrý - psychohry to je prostě paráda...akorát jsem nejspíš asi už moc náročná a kniha mě úplně nepohltila. Odhalení hlavního psychopata mě vlastně ani nezajímal a celkově jak se příběh rozvíjel mi bylo celkem jedno. Neříkám že kniha byla vyloženě špatná - nápad to byl dobrý - jen mi tam něco chybělo aby mě kniha bavila.
Rozhodně se kniha může někomu líbit , ale já jsem už prostě moc náročná. Kdybych knihu četla pár let zpět byla bych nadšená.
Byla jsem trochu zmatená z příběhu Seraphine - tato dějová linka byla moc zajímavá jen mě pak zaskočilo že jde o minulost. Nevím zda jsem to někde přehlídla nebo zda to tam nebylo zmíněno.
Za mě bohužel ne moc dobrá kniha.

TinaBookBlog
19.06.2020 5 z 5

Tak tohle bylo super! Přečteno jedním dechem. Zajímavý a napínavý příběh, který vás pohltí. Příběhem vás provází psycholožka Augusta, která se svým kolegou vyšetřuje zmizení několika lidí. Posledních 60 stránek už víte kdo a už jen zjišťujete proč a jak.

Pro mě bylo čtení velmi zajímavé a X-krát jsem si říkala: " Tak ještě jednu kapitolu a jdu spát." Za mě nepředvídatelné. Určitě doporučuji

Hvězdinka
16.05.2020 2 z 5

Námět zajímavý, ale tak nějak divně napsané. Nemělo to spád, do čtení jsem se musela nutit. Škoda.

SilvieK001
03.04.2020 3 z 5

Je to čtivé, já to tedy na rozdíl od ostatních nepoznala a ke konci jsem byla vážně napjatá jak struna. Ráda si přečtu další knihy od autorky, pokud jsou.

L.Helena
31.03.2020 4 z 5

Jo, líbilo se mi to. Taková sonda do myšlení psychopata. Je vidět, že to psala osoba, co o tom něco ví. Navíc kniha měla docela poutavý děj, který měl spád.
_______________
Ale ty chyby!!! Paní odpovědná redaktorka by měla vrátit honorář. Nejen překlepy, ale i gramatické chyby tak ze třetí třídy - shoda podmětu s přísudkem, vyjmenovaná slova...

mikika
09.03.2020 4 z 5

na to, že kniha je celá o psychopatech, není vůbec brutální, jak by člověk čekal. spíš je dost znát, že je autorka původně psycholog, příběh je (až na ten konec) značně realistický.

qydko
11.02.2020 4 z 5

Hm, hm, hm. Kniha zoufale předvídatelná. Hlavního záporáka jsem odhalila hned, jak se ona postava zjevila na scéně. Překlad má trošičku rezervy, ale navzdory tomu je kniha úžasně čtivá, napínavá a zhltla jsem ji jedním dechem.

eva0409
02.02.2020 4 z 5

Kniha má v závěru nečekaný obrat.Líbila se mi.

Alena_S
06.01.2020 3 z 5

Námět je dobrý a asi by z toho byl dobrý seriál. Ale nejvíc psycho tam jsou ty chyby (obvykle do nich nerýpám, ale tady jsou vážně v hojném počtu).

cornetka
25.12.2019 3 z 5

Líbil se mi nápad s kartičkami se vzkazem a zajímalo mě zpracování tématu. Ve finále mě ale kniha moc nebavila a nenadchla mě.

Costanzo
01.12.2019 5 z 5

Tato kniha mě upoutala svým přebalem, jednoduchostí barev a dále popisem, který mě vyzýval k tomu, zda-li mám odvahu hrát. Vzhledem k tomu, že miluji výzvy, řekla jsem si, proč ne. Kniha má tři linie vyprávění a hodně postav, takže si žádá poměrně velkou pozornost čtenáře. Nutno zmínit, že klíčové postavy vystupují do popředí, takže se nestane, že byste se v příběhu nevyznali. Vedlejším postavám je věnováno pouze tolik, kolik potřebujete v tu chvíli vědět a nikterak neruší samotný děj. Kniha jako taková mě fakt bavila. Zápletka je postavena na reálných a uvěřitelných základech. Závěr je sice předvídatelný, nicméně nemám to autorce za zlé, stejně se mi líbil. I když je příběh vyprávěn v er-formě, byl napsaný skvěle a opravdu se dobře četl. Zajímavým prvkem byla také charakteristika psychopatů jako taková, nahlédli jsme pod pokličku psychologické profese a bylo to velmi poučné. Vzhledem k tomu, že tady nemá tato kniha příliš vysoká hodnocení, ale mě se hrozně líbila, usuzuji z toho pouze jediné: zřejmě budu psychopat :)

Petronela16
13.11.2019 2 z 5

Velmi zaujimavy zaciatok ma chytil, ale bohuzial po precitani asi pol knihy ma aj pustil.Mohla to byt dobra kniha,mala zaujimavy namet, ale mna strasne zacalo iritovat slovo "psychopat", ktore sa na kazdej strane nachadzalo a niekedy aj viackrat.Kniha ma od polky nudila, pretoze som odhalila, kto za tym stoji.Podla mna to bolo uplne priehladne jasne.
Pozitívom sa mi zdalo to, ze nie kazdy, kto prestal hrat, musel nutne zomriet.
Inak uvidime, ako bude spisovatelka pokracovat, mozno jej dam este sancu.Ale tato kniha teda nic moc.

OsolenéKnihy
11.11.2019 3 z 5

Působilo to na mě dost suše. Autorka měla zajímavý námět a začínalo to slibně, jenže místo aby si hrála s myslí čtenáře a vtáhla ho do děje pořádně, spíše proti sobě stavěla postavy a já jakožto čtenář zůstala nezúčastněně chladná. Možná mi tu chyběla jistá morbidnost. Tady šlo hlavně o zmizení. A to mi nepřipadalo až tak zábavné. Ale přesto se to četlo hezky plynule, kniha utekla rychle. Jen jsem z toho neměla thrillerový požitek. Připadalo mi také, že autorka občas naprosto zbytečně popisuje vzhled postav, který nebyl nijak důležitý, obzvlášť, když se málokterá postava objevila znovu. Mé hodnocení je rozpačité a dala bych spíš takové 2 a půl hvězdičky, kdyby to bylo možné.

Kočička911
09.11.2019 3 z 5

Anotace mě nadchla, ale kniha už ne..
Přečetla jsem ji, jen že jsem ji přečetla.

kneslova
09.11.2019 4 z 5

svým obsahem zajímavá kniha, ale chybí tomu spád.

jahlina
08.11.2019 3 z 5

Líbila se mi zápletka, přišla mi originální. Nějak mě to ale nedokázalo vtáhnout, k hrdinům jsem si nedokázala vybudovat žádný vztah, jako by to celé klouzalo po povrchu.
Obvykle se nerýpu v případných chybách v textu, ale tady mi to přišlo až zarážející.

blanche11
02.11.2019 1 z 5

Zajímavé téma,ale za mě nic moc kniha,styl psaní se mi nelibil

psychopati

Autorovy knížky