Psychoanalytické teorie

Psychoanalytické teorie https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49153/psychoanalyticke-teorie-49153.jpg 5 8 2

Odborná publikace, v níž její autoři poskytují ucelený přehled vývoje psychoanalýzy a psychoanalytických teorií od Sigmunda Freuda až po současnost. Kniha představuje kritický přehled těchto teorií ve světle vývojové psychopatologie a současných neurověd. Vychází z klinické praxe a současných výzkumů a poukazuje na možný vývoj směrem k syntéze psychologických věd. Kniha Psychoanalytické teorie je na českém trhu ojedinělá svou současností (ve Velké Británii vyšla v roce 2003) a odbornou úrovní, přičemž poskytuje srozumitelný přehled psychoanalytických teorií. ... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Portál

Psychoanalytic theories

hu_87
02.10.2020 5 z 5

Skvělá a podrobná kniha, čtivě napsaná. Pro spousta lidí to je obtížné čtení, cokoliv spojené s psychoanalytickým směrem má zároveň potenciál odradit čtenáře-laika, pro zájemce je ovšem ideální volbou.

Sparkling
19.06.2019 4 z 5

Velmi podrobná, ale zároveň i velmi náročná kniha. Informací jsem načerpala mnoho, ale forma mi místy připadala zbytečně složitá. Chápu, že psychoanalýza hovoří svým vlastním jazykem, ale některá dlouhá souvětí informace spíše ještě složitěji zaplétala, než aby je objasňovala - přitom by je v některých případech bylo možné shrnout do jedné srozumitelné věty.

psychoanalýza

Autoři knihy