Otrokyně citů

Ve světě bez emocí, v němž vládnoucí psyové jakékoliv tužby trestají, musí Sascha Duncanová skrývat své pocity, které ji usvědčují z nedokonalosti. Odhalit je by znamenalo vystavit se hrůzné „rehabilitaci“ – kompletnímu vymazání duše a ztrátě všech vzpomínek na to, kým byla… Lucas Hunter je měňavec, člověk i zvíře v jednom, hladový právě po těch zážitcích, kterými psyové opovrhují. Po staletích křehkého soužití stojí nyní psyové a měňavci na pokraji války, vyvolané brutálními vraždami několika měňaveckých žen. Lucas je odhodlán nalézt mezi psyi vraha, který chladnokrevně zabil členku jeho smečky, a Sascha je jeho vstupenkou do pečlivě střežené psyské společnosti. Brzy však zjistí, že je tato na první pohled chladná žena schopna intenzivních prožitků – což silně přitahuje zvíře v jeho nitru. Lucas a Sascha jsou lapeni mezi dvěma znesvářenými světy a musejí oba zůstat věrni tomu, kým jsou – nebo vše obětovat a okusit temné pokušení… http://www.fantomprint.cz...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/198729/psy-menavci-otrokyne-citu-Umm-198729.jpg 4.2172

Psyové / měňavci (1.)

Slave to Sensation (2006)

Romány, Pro ženy, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

anna3963

Miluji tuto sérii, četla jsem ji několikrát. Líbí se mi, jak se zápletka s každým dalším dílem víc a víc rozvíjí. První díl mě nadchl a nadšení pro tuto sérii mě neopustilo. Doufám, že vyjde u nás vyjde celá série.

Evule114

Za sebe musím říct, že jsem naprosto spokojená. Po prvním zděšení, že je knížka psaná ve třetí formě (kterou nenávidím), se mi po pár stránkách četla neuvěřitelně lehko, což se mi ještě nestalo. Vůbec poprvé jsem za ni byla ráda a užívala si jak pohled Lucase tak pohled Saschi.
A druhá věc, miluji jakékoliv měňavce. Svět Psyů byl také zajímavý a lehce představitelný. Taky se přikláním k názoru, že na jednu stranu tam bylo erotiky až nad hlavu a místo ní by mohlo být víc děje, ale na to, aby to spadalo do červené knihovny jí bylo málo. Za mě mohla mít ještě o několik kapitol navíc. Vůbec bych se nezlobila, spíš naopak a ten konec bych prodloužila. :-)

Sabishej

Musím říct, že autorka vymyslela úžasný svět, kde propojila prvky fantasy, románu a sci-fi aniž by to tolik bilo do očí. Psyové mě naprosto nadchli, jelikož i tu jejich chladnou osobnost popsala tak dokonale, že představit si je byla hračka - a to ani nemluvím o té jejich síti. Měňavce naopak stvořila přesně tak jak si je všichni představujeme - divoké šelmy. Někteří tvrdí, že tahle kniha patří spíš do červené knihovny, ale podle mého názoru je od jiných knížek v erotice ještě hodně slabá.
Hodnotím 5* a těším se na další díl.

sidis9
12.12.2017

Nedalo se odtrhnout.

andrea4315
06.12.2017

Pěkná fantasy pro ženy. Není to top, že by mě to moc zasáhlo a byla nadšená to ne, ale líbilo se mi to.
Aby to dosáhlo např. úrovně Bratrstva černé dýky od J.R.Ward chybí ještě trochu nějaký ten humor, a větší dramatičnost ale jinak to spadá do této kategorie čtiva.

YA-girl
13.11.2017

Pořádně nevím, kam knihu zařadit - vyloženě erotickou bych ji nenazvala, na to tam té erotiky nebylo bůhvíkolik a bůhvíjaké, ale "samostatná" fantasy to taky není, na to tam těch odběhů k erotice možná zase bylo až moc ;-D. Takže jsem netušila, co přesně mě v knize čeká, a jsem celkem příjemně překvapená tím propracovaným a promyšleným světem, ve kterém se děj odehrává. Hlavní hrdinové byli popsaní "uvěřitelně a živě", ten jejich svět i zápletka byly skvělé a pro mě tak akorát vyladěné - ani nedotažené, ani přehnané. K naprosté dokonalosti mi asi chybělo, aby té erotiky bylo přecejen méně a popisu toho "psyského mentálního světa" více, no a druhou hvězdičku ubírám za to, že když se v textu asi potřicáté objevilo, že hlavní hrdinka "se hroutí / už dlouho nevydrží a brzy se zhroutí / hroutí se její ochranné zdi" apod., tak už mi to trochu lezlo na nervy ;).

cukrovka
21.10.2017

Velmi zajímavý příběh. Čtivá knížka, skvělé postavy, zajímavý svět.

Nelly
03.07.2017

Zajímavě vytvořený svět, který mohl být více propracován.

venacava
19.04.2017

Tuhle knížku jsem vzala do ruky, protože nebylo v televizi nic ke koukání a nic mimořádného jsem od ní úplně nečekala a byla jsem mile překvapena! Příběh se četl velice lehce a upřímně musím si říct, že jsem se pobavila.

renefer
18.04.2017

Nebylo to špatné.. Od začátku bylo jasné kdo s kým a jak, ona chvíli vzdorovala, ale žádné překvapení se nekonalo a popis dalších postav dává tušit, kterým směrem se budou ubírat další díly. Chyběl mi tam ale vtip.

Lenny33
19.03.2017

Moc pěkný úvod do mnohadílné série. Skvělý děj i postavy. Překvapilo mě, že i když se kniha prezentuje spíše jako erotická, má promyšlený děj, dobrou detektivní zápletku a celkově autorčin vymyšlený svět funguje a věci do sebe zapadají. 4*

Jacinda
13.02.2017

No. Co říct. Zápletka zajímavá. Postavy celkem sympatické. Obsah...je to klasická eroťárna, kterou někdo oblékl do kabátku urban fantasy. Bohužel pro příběh...postavy po sobě skočí asi na 15. stránce (mentálně skočí), takže když na sebe pak skočí doopravdy, je to relativně prázdné. Přehnaný sex bych asi přežila, ale k postavám člověk nic necítí, tak proč by měl s nima něco prožívat? Vrcholem byla 293. čtečkostrana, která by se dala popsat takto: Dvě dvojice spolu sedí v pokoji a povídají si o tom, co hrdinka zjistila v psynetu za důležité informace... "Co jsi zjistila?" následuje věta o tom, jak se navzájem hladí. "věta přímé řeči obsahující informaci". Následuje odstavec o tom, jak se k sobě dvojice ještě víc přibižují. "další věta přímé řeči obsahující informaci." následuje znovu odstavec o tom jak se dotýkají... "tentokrát dvouvětí přímé řeči obsahující informaci." následuje opět odstavec popisující, že už si sedí na klíně....výsledek? Buším čtečkou o stůl a řvu proti dispeji: TAK DOZVÍM SE UŽ KU*VA CO SE DOZVĚDĚLA?....problém je, že se druhá půlka knihy nese v tomto duchu tak nějak celá. Jo a co se týče citů a vztahů...tak kam se proti tomuhle hrabe Twilight

Kešu1981
08.02.2017

Miluju fantasy a autory, kteří Vám dokáží "svůj" svět popsat lehce a poutavě...a to Nalini opravdu umí!...příběh Lucase a Saschy mě vtáhnul a navnadil na další díly této série :o)

Fizulka71
12.08.2016

Tak trochu jiná para romance. Místy mírně připomíná Matrix (PsyNet). Psychický svět Psyů je velmi dobře vymyšlený, autorka ho velmi zajímavě popsala. Rozhodně to není žádná bezduchá lovestory, kterou zhltnete za jednu jízdu busem do práce, u této knihy zapojíte i mozek a to se mi v té záplavě erotický laděných romanci líbilo. Těším se na příběh Brenny.

*Pájuše*
16.03.2016

Mé hodnocení knihy je se rozděluje na dvě linie. Na příběh a hlavní hrdiny.
Příběh se mi sám o sobě líbil, ačkoliv byl předvídatelný. * SPOILER * To, že se Sascha napojí na mysl svého milého mi bylo jasné okamžitě. Dokonce i fakt, že nezemře společně s ním, protože jí udržuje v chodu mysl nejen jeho, ale také celé smečky. Tady jsem ale myslela ve velkém měřítku. Vlastně se jedná jen o vybranou část smečky, ale to je detail, protože výsledek je pořád stejný. ;-) * KONEC SPOILERU *
Nicméně se tam vyskytlo pár nesrovnalostí. Autorka tady několikrát zmiňuje, že v tomto světě jsou tři hráči - měňavci, Psyové a lidé. Bohužel, ty lidi jsem v knize vůbec nezaznamenala. Dokonce i Mercy Thomson, Kate Danielsová a můžu jmenovat spoustu dalších, mají v "novém světě" začleněny lidi do příběhu. Tady, ačkoliv je o nich zmínka, nehrají žádnou roli - mocenskou, politickou, ani tu "vedlejší". Jsou tu tak trochu nadbytečně...
Další pro mě taková kuriozitka jsou vztahy mezi členy smečky. Přišlo mi to opravdu zvláštní, že se tam musí udělit "výsada doteku", ačkoliv všichni tak nějak ho porušovali...
Autorka tu postavila proti sobě mocné síly. Jedni necítí vůbec nic, zatímco ti druzí cítí zase až moc. Ne že bych v tom viděla rozpor. (ironie) K prolnutí těchto dvou rovin došlo přirozenou cestou. Zatímco se světem Psyů jsem neměla problém, se světem "koček" už ano. Měla jsem z nich trochu pocit nereálnosti, což mě mrzelo. Nedokážu si představit na jednom písečku leopardy, levharty a další kočkovitý šelmy
Teď něco málo k postavám. Nehorázně mě vytáčel Saschin přístup s tím neustálým "zabijou mě, když zjistí, že jsem poškozená". Ano, chápu, že pro to bylo odůvodněné stanovisko, ale číst o tom v každé kapitole, už je vážně moc. A to samé platí pro Lucase s jeho "chci, aby tu masku okamžitě shodila."
* SPOILER *
Co mě ale dorazilo, bylo, když si Lucas začal uvědomovat, že se mu Sascha líbí. Řekl ji o vraždách a Sasche došlo, že ji jen využíval kvůli informacím. Mohl by mi někdo říct, proč když mu Sascha řekla, že to řekla matce, ačkoliv by to neudělala, on si prostě usmyslel, že ho zradila?
* KONEC SPOILERU *
Menší problém jsem měla i se samotným vztahem hrdinů. Opravdu mi nepřišlo, že by se mezi nimi nějak závratně ta láska utvářela postupně. V průběhu knihy jste zaznamenaly silný sexuální podtext, vlastně tři čtvrtě knihy jde jen o něj, a poslední čtvrtina knihy se najednou promění v lásku jak trám. Nemyslím si, že takhle to funguje. Což mě přivádí k další kuriozitce: * SPOILER * vážně budete člověku vykat, když už víte, že je to vaše partnerka/družka??? * KONEC SPOILERU *
A takovýchto řekněme drobnůstek, které se v knize vyskytují je spoustu. Čtenáře, který se ponoří do příběhu naplno, to asi nevytrhne. Já u téhle knihy měla právě ten problém se do příběhu pořádně ponořit...

Samira
07.02.2016

Skvělá, velmi příjemné a taky nečekané překvapení v žánru. Svět Psyiů mě fascinoval každým propracovaným a velmi inteligentním detailem. Autorka svou myslí opravdu vládne. Výrazné postavy, detektivní zápletka, nevšední láska a to vše podáno bez chybičky.
Moc se těším kam nás autorka zavede příště. Doporučuji!

Laf
03.12.2015

Kniha se mi moc líbila. Bylo to zase trochu jiné než ostatní fantasy. Je to velmi dobře napsané a čtivé, takže se u toho nedá nudit a číst to je zábava. Můžu jen doporučit :)

Lenka.Vílka
07.07.2015

Musím zmínit, že mě překvapilo, že se mi kniha líbila. V poslední době jsem zkusila dost knih, kde to není jenom klasika upíři nebo vlkodlaci. Prostě jsem chtěla zkusit trochu jiného nadpřirozena. Bud jsem nebyla nijak zvlášť nadšená nebo jsem vůbec nedocetla. Tahle je první, která mě zaujala tak moc, že jsem jí docetla a chci se pustit do dalšího dílu. Takže právě proto jsem byla z knihy nadšená. Ano, v podstatě je to o těch dvou (jako vždy), na pozadí se řeší prusvih a navíc by ty dva spolu neměli být. Všechno je tak (ale příjemně) předvídatelné, ale i tak mě to bavilo. Na slunné odpoledne krásného dne naprosto vhodné...

moira2912
12.06.2015

Měla jsem chuť na nějakou urbanku, na vlkodlaky, arogantního alfu a nějakou přidrzlou hrdinku, a dostalo se mi pod ruku toto. Svým způsobem jsem dostala přesně to, co jsem chtěla. A ještě trochu víc.
Paranormální svět je tu podán jinak, než jsem čekala, a to mě překvapilo, protože se mi to hodně líbilo. Dneska už nenarazíte na něco tak nového, aby vás to zaujalo. Postavy dobře zpracované, děj slabší, příběh spíše o interakci charakterů, ale četlo se to dobře.

makky
08.06.2015

Tahle kniha je průměrem v žánru romantická scifi/fantasy. Hlavní hrdinové, kteří by se do sebe neměli zamilovat, se samozřejmě zamilují a porazí spolu hlavního padoucha celé knížky...Existují lepší knížky v tomhle žánru, ale také daleko horší... Takže pokud někdo chce oddechovou knížku na odpoledne, která má na rozdíl od jiných docela ještě logický děj, tak je to tahle...

ElisR1
29.05.2015

Skvělá kniha, příjemně se četla a výborně jsem se u ní bavila.

smartasan
05.05.2015

Dobře se mi četly oba díly, dávám 5 hvězdiček.

julliette
25.04.2015

Je to skvělá kniha. Plná lásky, sexu a překvapení. Sascha je prý nedokonalý Psy, a to ji časem zabije, protože cítí, a to Psyové neumí. Nakonec se zamilovala do alfy Lucase, on si ji označil, stala se jeho životní partnerkou. Taky zjistila, že je E-Psy, čili empatik, který umí vyhledat problémy bolesti, smutek, vztek a nahradit je kladnými emocemi, ale ona ty špatné emoce nepohltí, prostě zmizí. Já jsem se tak lekla, když se Sascha odpojila od PsyNetu a nechtěla se připojit mentálně k Lucasovi, protože se bála, že ho to zabije. Ale když už byla na pokraji smrti, tak se napojila, protože on ji o to prosil. Říkala, že je to oba zabije, že se vysají navzájem do pár měsíců, ale pak zjistili, že si utvořili síť, která se skládá z Lucasovy levhartí smečky. Takže se zásobují navzájem. A tak se stala členkou levhartí smečky, pečovala o ni, uklidňovala rozzlobené. Všichni ji mají rádi a je jim jedno, že je z jiné rasy, měla přeci city.

Maragad
11.11.2014

Když pomineme zajímavé spojení zcela protichůdných světů, zůstane nám příběh jak z Romea a Julie s tou výjimkou, že tento je okořeněný dobrým sexem. Postavy jsou vykreslené dobře, ale jejich chování je lehce předvídatelné. Krvavý boj, zde také nečekejte, kromě pár menších konfrontací, na žádný boj nedojde. A proto knihu doporučím spíše ženám.

Janičta
30.10.2014

Milostný příběh s dobrým nápadem. Neměla jsem problém se začíst a ponořit do příběhu.
Neobjevila jsem tam žádná výrazně hluchá místa.
Prostě jednoduché čtení k odpočinku.
Pokud od knihy nebudete očekávat zázraky, budete spokojeni :-)

Lorrainee
09.10.2014

tak nejak nevim... to rozdeleni sveta a tak se mi libi ale teda pan uzasnej a slecna nesmela me stvali... uvidime, treba bude dalsi dil lepsi...