Psí život

Psí život https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495810/bmid_psi-zivot-gOc-495810.png 5 93 52

Jaký pán, takový pes! To říká lehce slintající boxer Rocky, televizní maniak a vůdce čtyřčlenné party psích hrdinů netradičního satirického příběhu, do níž patří i švýcarský ovčák Ari (vypravěč), častými nemocemi sužovaný anglický buldok Jack a věčně podrážděný, Napoleonským komplexem trpící jorkšír Terry, kteří se v doprovodu svých pánů denně schází na plácku uprostřed olomouckého sídliště. Zde Rocky vypráví v rámci osvěty obsahy různých zpráv, pořadů a filmů (včetně pánem sledovaných pornofilmů, když není páníčka doma), aby jeho kamarádi dokázali mnohem blíže poznat a pochopit dění v bláznivém lidském světě a vše, co je jeho součástí.... celý text

MarketkaJan
06.07.2022 5 z 5

Za obalku, svycaraka Ariho a popsanou lasku k (jesenicke) prirode.

Janie.Mrazík
05.07.2022 3 z 5

Psí život je zajímavým pohledem do zvířecí mysli a vnímání našeho lidského světa. Ačkoli má kniha jen 120 stránek, stačila během čtení pobavit, vtáhnout, zaujmout. Psí rozhovory, i když pejskař nejsem, mi přišly uvěřitelné. Nedivila bych se, kdyby se našim čtyřnohým kamarádům odehrávalo v hlavách přesně to, co Irovský ve své knize popisuje.

eremka
03.07.2022 5 z 5

7 knih od Jaroslava mi prošlo rukama, tahle je moje srdcovka! Mám ráda jeho humor i občasnou sebelítost. Baví mne stále víc!

lukas.fojtu
02.07.2022 5 z 5

Kombinace extra vtipny nekorektni spolecensky satiry a dojemnyho lidskyho pribehu o vztahu pana se svym psem v ty nejlepsi a nejcistsi forme.
(zakoupeny pres projekt na Hithitu)

vrtulkaK
27.06.2022 5 z 5

Vynikající počtení! Autor je skvělý vypravěč. Autenticky popisuje mnoho psolidských starostí. Vytříbeným jazykem, citlivě, s jemným humorem, přemýšlivě a hlavně čtivě.
Jesenicko musí být pyšné, že má tak věrného ctitele... Po přečtení knihy se těším, až všechna zmiňovaná místa navštívím. Se svým psem, kterému od nynějška asi odpustím i bobek na koberci.
Ale autorovi asi neodpustím, když nebude v psaní dál pokračovat:)

Záálesáák
27.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Velmi vtipná knížka reagující na aktuální velmi smutný dění v současným světě. Čtyři psí kámoši z jednoho sídliště společně řeší nejen svý osobní problémy se zdravím, páníčky, možným rodičovstvím nebo vykastrováním, ale i globální trendy a témata jako politickou korektnost, youtuberství, influencery, aktivismus, gender, BLM nebo úbytek úcty a respektu v hloupnoucí společnosti.
Irovský je se svým "nekorektním" humorem a názory ostrej jako břitva hluboko tnoucí do živýho, což stopro popudí nejednoho progresivistu, zatímco já si u čtení spokojeně pomlaskával. Paralelně probíhající krásná příběhová linie o Arim a Jardovi z obálky utíkajících od lidí do jesenický přírody je jen třešničkou na chutně upečeným dortu.

„Nejlíp splyneš s přírodou, když se sám staneš její součástí, Ari. Proto sem jezdívám jen s tebou a s nikým jiným. Tyhle chvíle samoty a ticha jsou pro mě vzácné. Zastav se na chvíli. Slyšíš, jak šumí vítr ve větvích? A jak zpívají ptáci? A co teprve hukot místních říček, splavů a vodopádů! Tohle je to, co mě uklidňuje. Hudba přírody. O všechno tohle bych přišel, kdybych tu přijel s někým, jehož neustálé povídání o čemkoliv by tyto zvuky přebíjelo. A čím víc vnímám tento klid a oproštění se od reality plné všeho, co mě ničí, tím hůř snáším, když se do ní poté zase navracím.“

harimarka
25.06.2022 5 z 5

S chutí jsem se zakousla do další knihy od pana Irovského. Tradičně nezklamala a přečetla jsem ji jedním dechem.
Vtipně, dojemně a výstižně dokázal zobrazit život psa Ariho. Jakožto majitelka Kerry blue teriéra jsem díky autentičnosti knihy měla pocit, že kniha věrně popisuje jeho život.
Jedním slovem, krásné. Všem knihu moc doporučuji.
Děkuji autorovi za tak brilantní dílo a těším se na jeho další tvorbu.

MAzBR
25.06.2022 5 z 5

Další klasická Irovského jednohubka o prožívání obyčejného života v dnešním světě, tentokrát netradičně vyprávěna z pohledu švýcarského ovčáka.
Jak je zvykem, kniha obsahuje spoustu humorných situací, štiplavě trefnou kritiku současné společnosti a tentokrát i přidanou hodnotu v podobě vztahu pán x pes, u kterého autor dokazuje, že není takový necitlivý magor, jakého ze sebe dělá ve sráčské trilogii. Irovský prostě umí. Na nic si nehraje, v jeho knize se opět spousta lidí najde a dík čtivosti a malému počtu stran ji jde v pohodě sfouknout na jeden zátah.
Silné 4*, pátou přidávám za odvážné veřejné znechucení z všudypřítomné hyperkorektnosti, za vyobrazené Jeseníky, kam jezdím v zimě na lyže, a především za jorkšíra Terryho, jednoznačně největšího frajera z celé knížky.

michaela6207
24.06.2022 5 z 5

Psoživot - kniha, která má vše, co očekávám, že by správný autor měl svým čtenářům předávat. Částečně humorná, někdy trnete, ať je něco jen zlý sen a když jste jako já, tak se i dojmete.

Opět kniha přečtena jedním dechem a jakožto panička labradorky křížené s německým ovčákem jsem se i v některých replikách našla.

Už se nemůžu dočkat další knihy a vřele doporučuji všem, kteří by ještě váhali, zda si knihu pořídit.
Samozřejmě hodnotím 5/5*!

Monijanak
21.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Coby Šumperačka, navíc páníčka vlčáka a Jaroslavovy tvorby i jeho vztahu k Jeseníkům znalá, jsem už po kouknutí na obálku v projektu na Hithitu vytušila, že se tahle knížka stane mou srdeční záležitostí.
Díky psímu poznávání lidského světa netradiční humornou formou a naopak "vážné" linii u vztahu Ariho a jeho pána jsem se vezla na pomyslné emoční horské dráze až do jejího cíle, ve kterém mě čekalo přesně to, v co jsem doufala. Jaroslavovi moc přeji, aby se jím napsaný knižní konec stal skutečností.

Daniel.F
19.06.2022 5 z 5

Sečteno a podtrženo, teda,
přečteno a potvrzeno:
Jaroslav je (můj) literární Bůh! Ten civilní způsob vyprávění příběhu a vědomá lehkost, se kterou je napsaný, to, jak svými upřímnými názory reprezentuje spoustu obyčejných lidí (včetně mě), kteří žijí (a trpí) v dnešní společnosti i na podobném sídlišti stejně jako on, to je prostě radost číst.
Brečel jsem smíchy i dojetím, souhlasně pokyvoval hlavou, nasíral se, fandil, záviděl, litoval a při tom všem byl moc rád, že se Irovský vrátil do starých dobrých kolejí, které zdobí jeho beatnickou tvorbu.
"Všude by mohlo být krásně, Ari. Je to jen o lidech kolem nás." - Tesat do kamene.

Miri.Slovackova
18.06.2022 5 z 5

Taková malá knížka a tolik různých emocí a pocitů!
Psí rozhovory jsou opravdu povedené a hlavně velmi vtipné a autorův vztah s jeho psem Arim krásný až dojemný, stejně jako jeho přiznaná láska k Jeseníkům. Hned bych se do nich vydala! A ta obálka s Olomoucí a Pradědem je pohádková, přestože díky ní kniha trochu klame tělem. :-)