Psí vycházky 3 : Od Těšnova k Vyšehradu po břehu Vltavy

Psí vycházky 3 : Od Těšnova k Vyšehradu po břehu Vltavy https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209301/bmid_psi-vychazky-3-od-tesnova-k-vysehra-oNG-209301.jpg 4 4 1

Kniha nás povede proti proudu Vltavy po jejím pravém břehu. Členění textu odpovídá úsekům nábřeží mezi vltavskými mosty. Naše cesta začíná na Těšnově u Hlávkova mostu a pak vede směrem na západ po nábřeží Ludvíka Svobody a Dvořákově nábřeží. Řeka se v tomto úseku stáčí na jih a my pokračujeme katastrem Nového a poté Starého Města, abychom se na Nové Město znovu vrátili a naše putování ukončili pod vyšehradskou skalou. Mohlo by se zdát, že se budeme během naší cesty dívat jen jedním směrem, tedy doleva, kde je pravobřežní zástavba na nábřežích a přilehlých náměstích či okolo parků. Ale není tomu tak - jsou tu přece také mosty, ostrovy a zajímavé objekty na nich nebo úprava nábřeží a náplavek.... celý text

Jordanka9
03.04.2024 5 z 5

3.díl Psích vycházek historika architektury Ing. Zdeňka Lukeše Za moderní architekturou Prahy.
Tentokrát nás autor provází po 9 trasách od Těšnova k Vyšehradu po břehu proti proudu Vltavy.
Opět perfektně zdokumentované, mapky tras včetně popisu, krásné fotografie Pavla Hrocha a Oty Palána a 2 od autora knihy.
A samozřejmě nechybí terminologicky slovníček moderních architektonických stylů a jmenný rejstřík.
Doporučuji nejen Pražanům !!!