Psaní do schránky času

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kolik je dobrého na vzpomínkách, samotě a smrti? Tolik co na vyhlídkách, společenství a životě. Co v autorově Čtení z kávy začíná, zde končí…

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43504/psani-do-schranky-casu-6Hw-43504.jpg 3.77
Žánr
Literatura světová, Povídky
Vydáno, Julius Zirkus
Orig. název

Buzón de tiempo, 1999

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Psaní do schránky času

Přidat komentář
pipetion
11.08.2015

Soubor 25 převážně posmutnělých a melancholických povídek, které jsou velmi čtivé a většinou jsou dějem a postavami univerzální. V menšině povídek prosvítá uruguayská zkušenost s vojenskou diktaturou.

Skip
10.04.2012

Krátké povídky uruguayského autora, z nichž mnohé dokážou zaujmout, ač se na první pohled mohou zdát zcela jednoduché, jako by o ničem. Čtenář čeká nějakou velkou pointu, ale autor povídku bez milosti utne a teď co s tím. Ale když se člověk jen trochu zamyslí (opravdu stačí trochu, nejsem příznivcem velkého hloubání), pak najednou zjistí, že Benedetti umí velmi dobře naznačovat a počítá s tím, že čtenář není úplný blbec. Povídky, v nichž se objevují ozvuky vojenské diktatury, jsou velmi silné, ač autor vůbec nezachází do nějakých drastických popisů. Opět mu stačí jen naznačit. Některé povídky jsou poněkud slabší, nebo mi spíš nesedly, ale tak už to bývá. Celkově však považuji knihu za velmi dobrou.


Štítky

uruguayská literatura hispanoamerická literatura

Autor a jeho další knihy

Mario Benedetti
uruguayská, 1920 - 2009

všech 8 knih autora

Kniha Psaní do schránky času je v

Přečtených9x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených1x
Knihotéce5x
Chci si koupit1x
dalších seznamech1x