Psanec

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po příliš dlouhé nepřítomnosti se Jamie Fraser vrací domů do Skotska – návrat se však neobejde bez velkých obav. Přestože jeho milovaný kmotr Murtagh slíbil Jamieho rodičům, že se o jejich impulzivního synka postará, splnit tento slib nebude jednoduché. Na hlavu mladého vyhnance je již vypsána tučná odměna, a to zásluhou kapitána Jacka Randalla, sadistického britského důstojníka, s nímž Jamie v minulosti zkřížil cestu i meč. U dvora významného klanu MacKenzieů je Jamie naopak figurkou v mocenském boji mezi svými dvěma strýci: stárnoucím náčelníkem Columem, jenž si žádá synovcovu loajalitu – nebo jeho život – a Dougalem, válečným náčelníkem klanu MacKenzieů, který by Jamieho raději sťal, než aby mu dovolil stát se Columovým dědicem. A pak je tu Claire Randallová – záhadná, svéhlavá kráska, která se objeví v Jamieho životě a rozvíří jeho soucit... a jeho chtíč. Jamieho srdce ho táhne ke Claire, avšak Murtagh je přesvědčený, že dívku sem poslali Staří a kapitán Randall ji označí za špiónku. Claire zcela zjevně něco skrývá, přestože Jamie nedokáže uvěřit, že by pro něj mohla představovat nějaké nebezpečí. I tak ale ví, že je zmítána mezi dvěma volbami – životem po jeho boku a něčím tajemným, kvůli čemu se v myšlenkách často ocitá jinde. Vstupte do poutavého, vášnivého a napínavého světa Vyhnanství a vychutnejte si mimořádnou vypravěčskou magii Diany Gabaldon....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429173/psanec-3B0-429173.jpg 3.227
Žánr:
Komiksy, Pro ženy, Historické romány

Vydáno: , Omega
Originální název:

The Exile: An Outlander Graphic Novel, 2010


více info...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Psanec

chodícírohožka
29. května

Přiznám se, že jsem od této knihy čekala víc. Příběh cizinky mám ráda a těšila jsem se, že se dozvím, co tenkrát zažíval Jamie a jak vnímal chvíle s Claire, ale moc jsem se toho nedozvěděla. Grafické zpracování mě zrovna neoslovilo - ani stylem kresby, ani scénářem, některé mužské postavy si byly tak podobné, že člověk netušil, o koho jde, děj mi nepřišel zrovna návazný, lehce se odchyloval od knihy (což ale autorka na konci vysvětlila) a některé části mi připadaly zbytečné. Z celé knihy se mi líbila asi jenom vysvětlení na konci...

Luciska13
05. května

Pro ty, kteří četli Cizinku, se jedná o příjemné rozšíření a doplnění základního příběhu. Kdo ale Cizinku nečetl, se, si myslím, nemůže v knize orientovat. Grafika je určitě moc hezká, ale i já, která jsem Cizinku četla, jsem měla problém některé postavy rozeznat.


vera5841
01. března

K tomuhle úplně nevím, co napsat. Jako velký fanoušek této série ji oceňuji jako dodatkovou knihu. Víceméně ji beru jako takové milé, zkrácené připomenutí prvního dílu. Ovšem pro toho, kde nezná alespoň knihu "Cizinka" to bude nejspíše tápání ve tmě. Také jsem čekala, že se dozvím něco navíc, takže mě paradoxně nejvíce bavily poznámky autorky v závěru.

Ronnie68
15. února

Kniha je pojatá jako komiks .... Takže se čte opravdu hodně rychle a dobře ... Děj se odehrává krátce před dílem Cizinky a končí prakticky po honu na čarodějnice .... I tohle podání se mi líbilo ....proto dávám 5*

Tesset
15. ledna

Jsem ráda, že vyšla kniha k sérii, ale trošku mě to překvapilo. Zas tak moc nového jsme se nedozvěděli i ten pohled, z kterého měl být příběh vyprávěn, mi moc nepasoval. Bylo těžké si zamilovat vzhled postav, když už je mám vypálené ze seriálu. Občas jsem měla problém poznat, kdo je kdo - hlavně u mužských postav. Celkově ale chválím a přidávám do své sbírky. Doporučuji spíše pro skalní fanoušky.

RoseDadas
04.11.2020

Když jsem poprvé zaznamenala, že bude grafický román ze světa Cizinky u nás vycházet, byla jsem nadšená a moc se těšila. Ale znáte to - když se na něco moc těšíte, tak to většinou nedopadne dobře. Předně tu netvrdím, že je komiks sám o sobě špatný, jen jsem asi čekala něco víc. Styl kresby mi příliš nesedl a v průběhu čtení jsem se s ním nakonec nedokázala sžít. Také tempo vyprávění mi přišlo trochu uspěchané, což na jednu stranu chápu, knižní Cizinka je "bichle" s mnoha detaily a mně je jasné, že komiks musí být zákonitě osekaný, ale když se to provede dobře, pak je spokojený nejen autor, ale i čtenář. Psance tak beru jako doplňkovou knihu k mé oblíbené sérii.

Sabča92
03.11.2020

Série Cizinka patří k mým nejoblíbenějším sériím vůbec, proto asi není žádným překvapením, že jsem okamžitě zhltla také její grafický román. V úvodu knihy Diana vypráví, jak se Psanec dostal ke své podobě. Věděli jste, že když se ke knize začne natáčet seriál nebo film, tak v rámci merche jsou i komiksy a grafické romány? O komiksu nebo grafickém románu Cizinky se mluvilo delší čas, ale nakonec přišla editorka s tím, že chce příběhově něco nového, dosud nevyprávěného ale zároveň, aby to byla Cizinka. Diana si s touto výzvou pěkně pohrála a proto Psanec není jen přepisem prvního dílu, ale obsahuje i věci před samotnou Cizinkou. Máme tak možnost vidět, co dělal Jamie ale i třeba Murtagh bez toho, aniž by nám o tom Claire musela něco sdělovat. Kresby má na svědomí Hoag Nguyen, který má za sebou notnou řádku komiksů. Jeho zobrazení postav se samozřejmě rozchází se seriálovou předlohou už jen proto, že kniha vznikla v roce 2010, zatímco seriál až v roce 2014. Claire je moc prsatá a v obličeji velmi mladá, Jamie je správně urostlý a zrzavý. Doporučuji všem fanouškům Cizinky a Skotska.