První dny s vážnou diagnózou

První dny s vážnou diagnózou https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123646/prvni-dny-s-vaznou-diagnozou-123646.jpg 3 4 1

Autorka prodělala třikrát rakovinu. Po třetí diagnóze se rozhodla sepsat knihu, která je průvodcem pro člověka, jenž právě vyslechl diagnózu nemoci, jež mu změní nebo přímo ohrožuje život. Je to doslova první pomoc, která čtenáře provede od prvních dnů, kdy se vyrovnává se šokem, až k praktickým záležitostem.

Literatura naučná Zdraví
Vydáno: , Ikar (ČR) , Knižní klub

Aftershock , 2007

Radka_p
15.10.2017 2 z 5

V knihe veľmí cítiť, že ju písala Američanka, pretože mnoho tém sa týka toho ako sa hýbať v americkom zdravotníctve, zdravotnom poistení a komunikácií so zamestnávateľom. Určite sa z nej niečo použiť dá, no chýbalo mi prežívanie autorky a jej ochorenia, ktoré naznačuje v úvode knihy, no v jej priebehu sa jej dotýka len málo alebo okrajovo. Užitočné sú odkazy na internetové stráky či organizácie, no len pre Českú republiku. V tejto oblasti sú podľa mňa užitočnejšie knihy Márie Andrášiovej.

rakovina, nádory zdravotnictví onkologie diagnostika (lékařství) sociální poradenství

Autorovy knížky

2008  55%První dny s vážnou diagnózou

Kniha První dny s vážnou diagnózou je v