První česká pedagogická (a speciálně pedagogická) detektivka

První česká pedagogická (a speciálně pedagogická) detektivka https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218219/mid_prvni-ceska-pedagogicka-a-specialne-Z4W-218219.jpeg 4 1 1

Kapitoly ze srovnávací pedagogiky obecné i speciální, čili, Vraždy v muzeu madame Tussaud - detektivní humoreska z kapitol komparativní pedagogiky a speciální pedagogiky s prvky výchovné dramatiky.

Delicius
10.11.2016 4 z 5

Knížku jsem dostal zázrakem- měli jsme mít přednášku u Prof. Valenty, na kterou jsme ale došli jen dva. Valenta se na nás podíval, a prohlásil, že bohužel má nachystanou výuku pro více lidí- tudíž to dnes mít nebudeme. Věnoval nám pronikavý pohled, a pronesl: "Ale když už jste došli, měl bych vás odměnit."
Odvedl nás do svého kabinetu, kde nám oběma věnoval po dvou knihách ze své dílny.

Detektivka mě bavila- byly okamžiky, kdy jsem tlumil svůj smích čtouce v mhd- odjezd vlakem z Olomouce, marxismus-leninismus na člunu, zaboucnutí Mgrsona prostě nádhera.
A o čem to je? Dva hlavní hrdinové Valenta a Muller jsou spolu z dalšími lidmi z české školy harddramatu- účastni strukturovaného dramatu, avšak na konci strukturovaného dramatu se ztratí lektor. Hrdinové se jej tedy vydávají hledat do daleké Anglie, království tvořivé dramiky...
Cestou potkají spoustu zajímavých postav, postav, které je obohatí o komplexní znalosti o fungování školského/speciálně pedagogického systému v Nizozemsku, Francii, Švédsku,...

Autoři knihy

Milan Valenta